طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

هنر مکرومه بافی،هنری کاربردی در دکوراسیون!

153

مکرومه بافی از صنایع  و هنرهای دستی جدید است که با متریال های متفاوت با ابتکار بافنده و هنر هنرمند، قرین می باشد این هنر دستی در بافت لباس ها و رومیزی ها از گذشته مرسوم بوده و امروزه به شکلی مدرن تر در قسمت های مختلف دکوراسیون کاربرد دارد و جزئی از ترندهای روز برای دکوراسیون محسوب می شود.

مکرومه در سبک های دکوراسیون مانند بومهین، ساحلی و در ترندهای پاییزی و زمستانی نقش پر رنگ ایفا می کند و از نظر بصری به دلیل افزودن بافت و هنر به دکوراسیون زیبایی و جذابیت را سبب می شود.

در واقع می توان گفت گره‌بافی یا مَکرَمه یک نوع از بافتنی است که در آن از فن گره زدن استفاده می‌شود انواع طرح ها و الگوهای نامحدودی بسته به خلاقیت و نوع کاربرد برای این هنر دست وجود دارد که حاصل از گره های متفاوت و قرارگیری این گره ها کنار هم می باشد،  به دلیل زیبایی و تم هنری مکرومه در دکوراسیون رواج بیشتری یافته و از الگوهای سنتی رومیزی ها و لباس های سنتی که مادربزرگ ها می بافتند کمی فاصله گرفته و با طرح ها و کاربردهای بیشتر در هم آمیخته است.

هنر مکرومه بافی ظرافت و صرف زمان زیادی نقش های منحصر به فردی را ایجاد کرده و می تواند با رنگ ها و طرح های مختلف در اجزای دکوراسیون به کار رود در ادامه با آرکالایف با نمونه هایی از به کارگیری این هنر دست ساز در اجزای مختلف دکوراسیون داخلی و خارجی همراه باشید…

کاربرد مکرومه برای مراسم ها و فضای بیرونی :

کاربرد برای زیور آلات :

کاربرد برای رومیزی ،زیر لیوانی و زیر بشقابی :

کاربرد مکرومه در تزئین  ساخت صندلی ها و مبلمان:

کاربرد مکرومه جهت دیوار آویز و وسایل دکوری منزل:

کاربرد مکرومه در  آویز برای گل ها و گیاهان :

کاربرد مکرومه در تزئین ظروف شیشه ای و جا شمعی ها:

کاربرد مکرومه در دیوارهای دکوراتیو و پرده :

منابع: pinterest,decochid

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ