۲۰ ایده برای شومینه های طبیعی

۲۰ ایده برای شومینه های طبیعی

نیاز به شومینه دارید ؟ با ما تماس بگیرید : 09369389646

شومینه طبیعی در بخشی از خانه، حس خوب و دلچسبی را به وجود می آورند.زمانی که شکل، شخصیت پردازی، نور، طرح و دکور این قسمت با فضای خانه هماهنگ باشد، بسیار دلچسب تر می شود.

۱.پنجره ای به عنوان شومینه طبیعی در داخل دیوار

البته همیشه چنین چیزی ممکن نیست، اما ایده خوبی است. این که شومینه طبیعی داخل دیوار، زیر پنجره قرار گیرد. محیط اطراف که بسیار زیبا در این حجم قرار گرفته در طول سال خیره کننده است.

۲.طاقچه بالای بخاری

شاید هیچ مکانی برای قرار دادن عنصر چوبی در محیط خانه، بهتر از یک فضای مدرن نیست. ایجاد تضاد بین رنگ چوب و روشن بودن شومینه، سبک بسیار خوبی است.

۳.شومینه چوبی در دیوار اصلی

هرچند که چوب عنصر خوبی برای ساخت شومینه نیست، ولی برای رسیدن به حس طبیعت وجود شومینه چوبی ایده خوبی است. چوب های عمودی در قسمت بالای شومینه طبیعی ، نمایشگر آرامش و لطافت است.

۴.شومینه طبیعی داخل دیوار با چوب های روستایی

هرچند که خود شومینه نمادی از عناصر طبیعی نیست، اما می توان به آسانی با استفاده از چوب های روستایی و قرار دادن آن ها به صورت ردیفی باریک در بالای شومینه، حس خوبی را منتقل کنیم.

۵.چوب هایی که اطراف شومینه گازی را احاطه کردند

قطعه چوب های طبیعی ذاتا با خود حس گرما، و زندگی به همرام دارند.چون شومینه طبیعی از گاز برای تولید گرما استفاده می کند، بنابراین استفاده از چوب از زمین تا سقف برای ایجاد فضای طبیعی ایده خوبی است.

۶.استفاده از الوار یا تخته پاره

با استفاده از تنه درخت و قرار دادن آن در قسمتی از خانه، طبیعت را به محیط زندگی می آوریم. با ایجاد حفره هایی داخل تنه درخت و قرار دادن شمع های کوچک و روشن کردن آن ها حس خوبی از ترکیب شعله و رنگ چوب ایجاد می شود.

۷.سنگ رگه دار مرمر در اطراف شومینه طبیعی

قرار گرفتن شومینه طبیعی در مرکز اتاق نشیمن، فضا را برای تاکید بیشتر روی وسایل دیگر اتاق باز می کند. هیچکدام از این اجزا از زیبایی سنگ های مرمر رگه دار اطراف شومینه نمی کاهد.

۸. شومینه ای با جعبه چوبی

این ایده، هم فکر خوبی برای استفاده از یک شومینه چوبی است و هم لطافت و آرامش خاصی را با بافتی جدید به فضای خانه می آورد. این طرح ترکیبی از فرم و عملکرد می باشد.

۹.کاشی آبی رنگ اطراف شومینه طبیعی

هرچند که رنگ آبی با مضمون شومینه هماهنگی ندارد، اما ترکیب آب با شومینه بسیار جالب است. سرامیک های آبی رنگ شیشه ای ، منظره ای شبیه به آب را در محیط شومینه به وجود می آورد.

۱۰.بازسازی چوب های اطراف

یکی از راه های هماهنگی بین رنگ چوب با شومینه ، استفاده از چوب هایی است که برای مرمت کردن مناسب است. پوششی از چوب طبیعی هماهنگی خاصی را به وجود می آورد.

۱۱. کفی چوبی

یکی از راه های ایجاد گرما و لطافت در خانه، استفاده از کف چوبی برای شومینه است.

۱۲.سنگ های سبک در زیر شومینه

طرح شومینه های مدرن بدون محدودیت هستند. استفاده از سنگ های سبک و سفید کنار رودخانه در زیر شومینه دقیقا شبیه به احساسی است که در بیرون و داخل مکه به انسان دست می دهد.

۱۳.سنگ تراورتن در اطراف شومینه

با کفپوش بسیار زیبای چوبی و پوشش اطراف شومینه با سنگ های صاف و رگه دار تراورتن، حس زیبایی فوق العاده این اتاق نشیمین را چند برابر می کند. به خاطر داشته باشید که عناصر طبیعی در هر شکل و فرمی، ظاهری زیبا را به فضا القا می کنند.

۱۴.نمای آبشاری اطراف شومینه طاقچه ای

تمامی طرح هایی که شبیه به آبشار هستند قرار نیست با آب سروکار داشته باشند. بلکه هدف طرحی است که از عملکرد آبشار الگو می گیرد. جدای از موادی که هیچکدام طبیعی نیستد، راهی است که می توان در شومینه تغییری خاص ایجاد کرد.

۱۵.یک شومینه غیر قابل استفاده که با مواد طبیعی پر شده

فصل زمستان تمام شده و شومینه استفاده نمی شود، برای پوشش و استتار این مکان می توانید از مواد طبیعی استفاده کنید. میوه درخت کاج بهترین گزینه است. شاخ گوزنی که در بالای شومینه نصب شده با میوه های کاج در تناسب رنگ خوبی هستند.

۱۶.سنگ های مرمر ساده اما لوکس در اطراف شومینه

با استفاده از مواد و اشیا ساده،این اتاق پذیرایی حس طبیعی خاصی را در خود دارد. ترکیب و تضاد در این فضا خیره کننده است.

۱۷.شومینه پر از تنه درخت

اگر شومینه شما فریاد نمی زند که از طبیعت خسته شدم! می توانید آن را با تنه های درخت پر کنید. حلقه های چوب ابعاد هندسی مدرنی را به وجود می آورند.

۱۸.شومینه چوبی-سنگی

آیا طبیعی تر از یک شومینه سنگی-چوبی وجود دارد؟ عاشق این خطوط چوب ها و حجم آن هستیم. شیشه ای که جلوی شومینه قرار گرفته هم، بسیار زیباست. ترکیب نیروی مثبت و منفی کائنات در این شومینه به چشم می خورد.

۱۹.انعکاس آفتاب در بالای شومینه

خورشید بخش مهمی از طبیعت است. قرار دادن اتعکاس آفتاب بالای شومینه راه بسیار متقارن و دراماتیک برای تزیین فضای اطراف شومینه طبیعی است.

۲۰.شومینه غیر متقارن

این شومینه طبیعی که بیرون از خانه قرار دارد، متقارن نیست. مجموعه ای از سنگ های بالای این شومینه، شکلی ناهماهنگ به بافت طبیعی داده و در نوع خود جالب و چشم نواز است.


منبع: homedit

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ