طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

کفپوش لمینت چگونه ساخته شده است؟

8

آیا می خواهید یک کفپوش مناسب و مقرون به صرفه داشته باشید ؟ کفپوش لمینت می تواند پاسخگوی تمام سوالات شما باشد . نصب لمینت بسیار آسان است و با توجه به مقرون به صرفه بودن و با توجه به بودجه شما طراحی های عالی را به شما ارائه می دهد. همچنین روح و زیبایی ظاهری خاصی را وارد دکوراسیوند داخلی منزل شما می کند. در سال های اخیر ، تولید کفپوش لمینت  توسعه یافته و به جایگزینی مطمئن برای کفپوش چوب ( پارکت ) و سنگ جامد (سنک و سرامیک )  تبدیل شده است . علاوه بر این ، از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه می باشد . با معماری و زندگی همراه باشید تا این کفپوش کاربردی و مقرون به صرفه را بیشتر بشناسیم :

کفپوش لمینت چگونه ساخته شده است؟

به کاغذ آغشته به رزین روی خاک اره فشرده ، لمینت  می گویند. این ماده طبیعی نیست و به دلیل چاپ روی آن الگوهای مختلفی دارد و تنوع طرح در آن بیشتر است . در ساخت پایه آن از MDF یا HDF به جای چوب طبیعی استفاده می شود. این امر امکان استفاده گسترده از آن را فراهم می کند ، زیرا هزینه را کاهش می دهد و نیازی به لاک الکل و نگهداری پس از نصب سختی ندارد .

مزایای کفپوش لمینت ؛

  1. به راحتی خراشیده می شود ،
  2. در برابر آتش مانند آتش سیگار مقاوم است
  3. در مقابل نور خورشید مقاوم بوده و تغییر رنگ نمی دهد.

آیا کفپوش لمینت متریالی مقاوم می باشد ؟

مواد دوام کمتری نسبت به کاشی و سرامیک و چوب خام دارند.

با تغییراتی که در سال های اخیر در روند تولید این متریال به وجود آمده است آن را در مقابل ضربه و خراش بیشتر مقاوم ساخته است. بنابراین ، این ماده به ماده ای تبدیل شده است که در برابر سایش و خراش ناشی از زندگی خانوادگی و جمعیت مقاوم است . با این وجود ، استفاده از آن در مناطق مرطوب مانند حمام توصیه نمی شود ، زیرا فقط در برابر مایعات کم ریخته شده مقاوم است و تحمل دائمی رطوبت را ندارد.

آیا نکاتی وجود دارد که در مورد کفپوش لمینیت در نظر گرفته شود؟

برخی از کفپوش های دارای کفپوش از جنس لمینت ممکن است باعث ایجاد صدا شوند. هنگام جای گذاری ، استفاده از تشک زیر پارکت لمینت به کاهش صدا کمک می کند. علاوه بر این ، انواع کف پوش لمینت با ویژگی های عایق صدا وجود دارد. همچنین لمینت مستعد جمع آوری انرژی الکترواستاتیک است. اگر دچار شوک الکتریکی شدید ، از یک گزینه آنتی استاتیک (مانند فرش) استفاده کنید.

گزینه های تاثیر گذار بر قیمت کفپوش لمینت چیست؟

قیمتی که پرداخت خواهید کرد در واقع از نظر ضخامت تعیین می شود. ضخامت لمینت نشانگر کیفیت آن است. ضخامت های لمینیت در 6 ، 8 و 10 میلی متر موجود است. هرچه ورقه لمینت ضخیم تر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است. فراموش نکنید که زیرساخت ها و هزینه های نصب و حمل و نقل را در بودجه خود در نظر بگیرید .

آیا میتوانید خودتان در منزل کفپوش لمینت را نصب کنید؟

کفپوش لمینت یکی از آسان ترین پوشش های کف برای نصب می باشد. همچنین با توجه به چفت های لبه های آن ها محکم و مرتب در کنار یکدیگر گره میخورند و نصب میشوند . علاوه بر این ، برخی از محصولات دارای راهنمای مونتاژ نیز هستند پس خودتان هم میتوانید آن را نصب کتید اما اگر نصب تخصصی می خواهید ، ابتدا با تامین کننده یا بازار ساختمان مشورت کنید و بخواهید تا نصاب تخصصی آن را به شما معرفی کنند.

معماری و زندگی

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ