طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

چگونه یک دیوار را رنگ کنیم؟

44

چگونه یک دیوار را رنگ کنیم؟

هنگامی که دیوارهای خانه شما به یک پالت رنگ جدید احتیاج دارد ، ممکن است شما وسوسه شوید که یک قلمو بردارید و دست به کار شوید. اما قبل از انجام این کار ، آگاهی از چند اصول نقاشی که می تواند باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما شود ، بسیار مفید خواهد بود. کلید دستیابی به یک سطح صاف و یکدست ، یکپارچه سازی است. پس از تمیز کردن دیوار و استفاده از یک پایه اولیه ، می توانید به لبه های بیرونی دیواره بیشتر توجه کنید و با استفاده از رنگی چشم نواز کار خود را آغاز کنید.

1- منطقه ی کار خود را آماده کنید.

تمام لوازم جانبی را از دیوار جدا کنید. دستگیره ها ، روکش های خروجی ، روکش های سوئیچ نور ، ترموستات و سایر موارد را در کنار دیوار قرار داده و آنها را خاموش کنید. شروع رنگ آمیزی با سطحی صاف و بدون مانع کمک می کند تا کارآمدتر عمل کنید.

– بیشتر موارد ها به سادگی قابل جدا شدن و برداشته شدن هستند. حتماً قطعات کوچک مانند پیچ ها را در جایی مطمئن قرار دهید تا بعدا به راحتی آن ها را پیدا کنید.

– هر موردیی که شما قادر به حذف آن نیستید می تواند بعداً با نوار نقاش پوشانده شود.

منطقه کار خود را از مبلمان خالی کنید. اگر فضای دیگری ندارید می توانید به سادگی مبلمان را از کنار دیواری که قصد رنگ آمیزی آن را دارید به گوشه ی دیگری ببرید. برای محافظت از مبلمان حتما روی آن را با پوشش پارچه ای یا پلاستیکی بپوشانید.

تمام وسایل الکترونیکی را جدا کرده و آنها را در جایی جابجا کنید که به آنها آسیب نرسد.

برای محافظت از کف، پارچه ای روی کف بیندازید. برای حداکثر محافظت مطمئن شوید که پوشش تا همه ی لبه های دیوار گسترده شده باشد.

بهتر از از ملحفه ی نازک یا روزنامه استفاده نکنید چون این موارد نازک تر از این هستند که کف زمین را در برابر رطوبت رنگ محافظت کنند.

نیازی نیست کل کف را بپوشانید. همین که انتهای دیوار ها پوشیده باشد کافیست.

سطح دیوار را به آرامی تمیز کنید. یک دستمال یا اسفنج تمیز را با آب گرم و یک مایع شوینده مایع مرطوب کنید و سپس رطوبت اضافی آنرا پاک کنید. پارچه را از بالا به پایین از دیوار به پایین بکشید تا گرد و غبار و سایر بقایای موجود روی آن پاک شود.
این کار را با شدت کمی انجام دهید شما فقط می خواهید دیوار را تمیز کنید نه اینکه آن را خیس کنید.
مقدار کمی TSP رقیق شده (تری سدیم فسفات) برای از بین بردن کثیفی و سنگ زنی از دیوارها در مناطق آلوده مانند آشپزخانه یا زیرزمین مفید خواهد بود.

سطوح مجاور دیوار را با نوار بپوشانید. از نوار برای محافظت از بالا و پایین دیوار و اطراف درها استفاده می شود. همچنین برای پوشش دهی مواردی که از دیوار جدا نمی شوند مفید خواهد بود.
اگر می توانید نوار در اندازه های مختلف تهیه کنید. این امر به شما قابلیت انعطاف پذیری بیشتری در مورد چگونگی استفاده از آن و فراهم آوردن پوشش بیشتر در قسمت های مختلف دیوار می دهد.

2- زدن پرایمر

یک سطل پرایمر را بخرید. برای اکثر موارد ، یک آغازگر سفید استاندارد بهترین کار است. به این ترتیب ، رنگ جدید قادر به ایستادگی است. یک گالن آغازگر باید برای مراقبت از اکثر پروژه های نقاشی کافی باشد.
Primer مخصوصاً هنگام نقاشی یک رنگ روشن تر بر روی یک رنگ تیره تر مفید است.

با استفاده از غلطک، پرایمر را روی دیوار بزنید. لایه پایه لازم نیست خیلی ضخیم باشد همین که صاف و ملایم باشد ، رنگ به راحتی روی آن قرار خواهد گرفت.
سعی کنید تکه های لخت بر جای نگذارید ، زیرا این نوع ناسازگاری می تواند بر رنگ نهایی رنگ تأثیر بگذارد.

برای پر کردن گوشه ها از یک برس رنگ دستی استفاده کنید. پرایمر را با استفاده از نوک قلمو در نواحی تنگ و سایر نواحی که دسترسی سختی دارد اجرا کنید.

اجازه دهید تا پرایمر کاملا خشک شود. بهتر است این کار را عصر یا بعد از ظهر انجام دهید و اجازه دهید تا روز بعد کاملا خشک شود. می توانید برای تسریع خشک شدن از باز کردن پنجره یا پنکه استفاده کنید.

3- رنگ زدن دیوار

نوع مناسب رنگ را انتخاب کنید. وقتی نوبت به انتخاب یک رنگ داخلی می رسد ، گزینه های زیادی برای شما در دسترس است. نه تنها رنگ ، بلکه بافت مورد نظر را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال می توان از رنگ های پاستیلی برای روشن تر کردن حمام یا اتاق نشیمن استفاده کرد ، در حالی که سایه های تیره تر می تواند حس عمق و بعد را به مناطق عمومی تر مانند آشپزخانه اضافه کند.
به اندازه کافی از رنگ تهیه کنید تا بتوانید بدون اتمام رنگ پروژه را به اتمام برسانید.

رنگ را کاملاً مخلوط کنید. برای مخلوط کردن رنگ از یک میکسر رنگ برقی یا همزن دستی استفاده کنید ، حتی اگر هنگام خرید آن مخلوط شده باشد با این کار از جداسازی روغن ها و رنگدانه ها جلوگیری می شود ، منجر به پوشاندن بهتر و یکدست شدن سطح می شود. هنگامی که رنگ به یک بافت یکنواخت برسد ، آماده کار است.
قبل از شروع مخلوط کردن ، رنگ را در یک سطل بزرگتر بریزید.

نوک برس رنگ را به اندازه 2 اینچ در رنگ فرو ببرید و خارج کنید و اجازه دهید قطرات اضافی آن خارج شود .سپس رنگ را با لبه زاویه دار قلمو روی دیوار بکشید ، از یکی از گوشه های فوقانی اتاق شروع کنید. به صورت یکنواخت این کار را ادامه دهید تا قسمت های خارجی دیوار رنگ شود.
حالا فضای داخلی دیوار را رنگ کنید. بعد از اینکه لبه های بیرونی دیوار را نقاشی کردید ، از یک غلتک بزرگ برای رنگ آمیزی وسط دیوار استفاده کنید. بهترین روش برای نقاشی با غلتک استفاده از آن در الگوی متناوب “M” یا “W” است ، کار کردن به جلو و عقب در همان بخش تا زمانی که کاملاً پر شود. بعد می توانید همان الگوی را تکرار کنید.
یک دستگیره غلتک بلند می تواند به شما کمک کند تا به قسمت های فوقانی دیواره نزدیک به سقف برسید.
فقط به اندازه مورد نیاز رنگ روی غلطک بزنید. اشباع بیش از حد غلطک شما می تواند به لکه های ناخوشایند در پوشش منجر شود.
از کت های اضافی استفاده کنید. بسته به میزان عمقی که از رنگ جدید انتظار دارید می توانید روی یک لایه اول، لایه دوم یا حتی سوم رنگ را اجرا کنید. این کت ها را به همان روش رنگ کنید و از لبه های بیرونی دیوار شروع کنید و راه خود را به سمت داخل ادامه دهید. حتماً بین کت ها حدود 2 تا 4 ساعت صبر کنید تا لایه ی قبلی کاملا خشک شود.
اجازه دهید رنگ حداقل یک شب بماند و کاملا خشک شود. حداقل دو برابر زمانی که برای خشک شدن پرایمر زمان دادید باید به خشک شدن رنگ نهایی زمان دهید.
معمولاً بین 24 تا 48 ساعت طول می کشد تا رنگ داخلی آن به طور کامل خشک شود.
فراموش نکنید که هنگامی که کار کاملا به اتمام رسید و خشک شد نوار ها را بردارید.
منبع: wikihow
ترجمه و ویرایش: archalife
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ