چگونه از برجا ماندن رد قلم مو بر روی دیوار جلوگیری کنیم؟

چگونه از برجا ماندن رد قلم مو بر روی دیوار جلوگیری کنیم؟

در طی این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید از بر جا ماندن رد قلم مو بر روی دیوار در حین روند نقاشی ساختمان جلوگیری کنید.

اثر قلم مو نقاشی همیشه یکی از معضلات افرادی است که برای اولین بار اقدام به نقاشی ساختمان می کنند. البته آن هایی هم که دارای تجربه فراوانی هستند، این مشکل را دارند ولی آن ها می دانند که چگونه این مساله را به راحتی حل نمایند. برای از بین بردن اثر قلم مو نقاشی دو تکنیک وجود دارد: سمباده زنی و دوباره رنگ کردن یا پوشش سریع با درای وال و دوباره رنگ کردن است. هر دو تکنیک ساده هستند و فقط کافی نکاتی را که در ادامه می گوییم، کاملا رعایت کنید.

متد اول : تکنیک سمباده کشی
اگر بعد از نقاشی ساختمان و رنگ کردن دیوار و سقف مشاهده کردید که هنوز رگه های رنگ و اثرات قلم مو بر روی دیوارها باقی مانده است، کافی است در اولین قدم خونسردی خود را حفظ کنید. دو راه برای حذف این اثرات دارید.
نخست به آرامی برروی دیوار شروع به سمباده کشی کنید. تاکید می کنیم که حتما این کار به آرامی شود، به گونه ای که باعث از بین رفتن رنگ نشود. برای این کار می توانید از کاغذ سمباده های 80-گریت یا سمباده بلوکی استفاده کنید. استفاده از نوع مقاوم در برابر مانع با یک برس سفت آن از وجود هر گونه مانعی برروی دیوار جلوگیری می کند.
از سمباده های برقی که امروزه وجود دارد به منظور افزایش سرعت کارتان به هیچ وجه توصیه نمی شود که استفاده کنید. این سمباده های برقی باعث داغ رنگ و در نتیجه یک حالت چسبندگی به آن اضافه می کند و باعث تخریب رنگی کلی دیوار می شود. البته توصیه کلی ما این است که حتما با یک نفر متخصص در نقاشی ساختمان در این زمینه مشورت کنید. هر چند ممکن است که آن ها به شما هیچ گونه توصیه ای نکنند اما بدست آوردن نکته ای از هر کدام، می تواند یک سرنخ کاملی برای انجام دادن کار درست به شما بدهد.
متد دوم : تکنیک ترکیب درای وال
اگر که به هر دلیلی سمباده کشی نتوانست مشکل شما حل نماید یا اینکه اثر قلم مو برروی کل دیوار باقی مانده است، لازم نیست که بازدوباره کار خود را از اول شروع کنید، بلکه می توانید برای صرفه جویی در زمان، از تکنیک پوشش سریع که با استفاده از درای وال است، این اثرات قلم مو را رفع کنید. سپس با کاغذ سمباده 100-گریت هر لکه و رگه را در پوشش سریع سریعا شناسایی و کشف کنید و سپس اقدام به رنگ آمیزی دیوار کنید.
این تکنیک پوشش سریع این اطمینان را به شما می دهد به راحتی و سریعا می توانید هر گونه و آثار قلم مو را از بین ببرید. در مورد قبلی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید ولی در این روش دیگر لازم نگرانی خرابی دیوار باشید.
تنها وسایلی که شما برای این پروژه نیاز دارید عبارتند از کاغذ سمباده 80-گریت و 100-گریت، رنگ، سمباده بلوکی، تیغه 12 برای استفاده در متد دوم. اگر هم به هر دلیلی این نتوانستید پروژه خود را با موفقیت انجام دهید، حتما باید یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ