نکاتی ساده برای دکوراسیون منزل مینیمال

در مطلب پیش رو، برخی از نکات لازم و کلیدی برای دستیابی به یک دکوراسیون مینیمال به شما ارائه شده و توضیحات جامع و کاملی نیز برای درک بهتر شما در تفسیر هر نکته گنجانده شده است.

بی­رنگی و کمرنگی برای یک زندگی رنگارنگ
هنگامی که در نظر دارید یک فضای مینیمال را طراحی و تزئین کنید، باید از حداقل رنگ ممکن در پالت رنگ خود برای دستیابی به یک فضای مینیمال موجه استفاده نمایید. استفاده بیش از حد از رنگ منجر به خلق فضای شلوغی می­‌شود که جلوه بالا و نامناسبی داشته و ممکن است از نظم فضا بکاهد. هنگامی که در حال طراحی دکوراسیون اتاق هستید، یک رنگ خاص را انتخاب کرده و سپس فضای موجود را با استفاده از سایه­‌های مختلفی از رنگ موردنظر، و با افزودن مقادیری از رنگ‌­های خنثی همچون سفید و خاکستری تزئین کنید.

استفاده از طرح‌­های شلوغ منسوخ شده است
الگوهای مزین (الگوهای پارچه‌­ای و یا حک شده بر روی چوب یا فلز)، برای دید بصری بسیار شلوغ بوده و از مشاهده مناسب فضای اتاق توسط بیننده جلوگیری می‌­کنند. کاری که شما باید انجام دهید این است که فضایی را با استفاده از خطوط ساده ایجاد کنید که به زوایای بیش از حدی تغییر جهت ندهند. آنچه که باید برای این هدف مورد استفاده قرار گیرد، بهره‌­گیری از خطوط مستقیم یا منحنی­‌های ظریف می‌­باشد.

سادگی دکوراسیون محوری
دکوراسیون محوری، به صورت طبیعی بسیار چشم‌­نواز بوده و نگاه بیننده را به خود جلب می­‌کند. با این حال، هدف ما خلق یک فضای مینیمال بوده و بنابراین، باید دکوراسیون محوری خود را به دقت انتخاب کنید. اگر می‌خواهید یک میز را به عنوان قطعه اصلی اتاق برگزینید، پس دکوراسیون محوری باید ساده و بی‌­پیرایه، و نسبتا کوچک باشد. یک مثال مناسب می­‌تواند این باشد که از یک ظرف کاسه‌­ای در اندازه­‌های مختلف کوچک­تر استفاده کنید. به عنوان مثال می‌­توانید از سه کاسه هم­شکل، اما در اندازه‌­های متفاوت بهره بگیرید. این کار هدف شما را برآورده کرده و در عین حال، سادگی ظاهری را نیز که شما در پی آن هستید حفظ می‌­کند.

سرمای گرم
طراحی مینیمالیستی، شهرت نادرستی برای سرد و تهی بودن به دست آورده است. پس شاید بهتر باشد شما با دکوراسیون و طراحی­‌های خود این ایده را رد کنید. هنگامی که اسباب و اثاثیه اولیه (که الگوی مزینی ندارند) در بهترین فضای ممکن اتاق یا مکان مدنظر قرار گرفتند، شما باید از انواع مختلفی از پارچه­‌های مناسب (در تطابق با رنگ انتخابی شما) برای گرم کردن فضای موردنظر خود استفاده کنید. این امر منجر به ایجاد یک تعادل مناسب شده و تضاد خوبی با خطوط مستقیمی که ایجاد کرده­‌اید، خلق می­‌کند.

هنر، کلید اصلی است
می­‌توان گفت که دستیابی به این جنبه مهم بسیار دشوار است. در واقع آثار هنری خاصی که برای تزئین اتاق برمی‌­گزینید، می‌­توانند تنها شانس شما برای الحاق بخشی از شخصیت‌تان به اتاق باشند. با این حال شما باید در انتخاب‌­های خود دقت و احتیاط زیادی به خرج دهید، چرا که انتخاب یک اثر هنری اشتباه و نامناسب می‌­تواند کل اتاق را با بی­نظمی بالایی مواجه سازد.

بنابراین، سعی کنید تابلویی را که تصمیم به آویختن آن در اتاق می‌­گیرید، از گونه­‌های مینیمال انتخاب کرده و در عین حال، از حضور شخصیت خود در اثر موردنظر اطمینان یابید. همیشه در مورد رنگ­‌های موجود در اتاق خود فکر کنید تا بتوانید اثری را برگزینید که هماهنگی لازم را با فضای کلی اتاقتان داشته باشد؛ مگر اینکه شما بسیار باهوش بوده و فکر می‌­کنید بتوانید قطعه‌­ای را انتخاب کنید که تضاد و کنتراست جالبی با رنگ­‌های اتاق داشته و به همین دلیل، به دکوراسیون محوری فضای موردنظر تبدیل شود.

مفهوم مینیمالیسم می­‌تواند تا حد زیادی به نحوه تفکر و دیدگاه بصری افراد بستگی داشته باشد. شما هم می­‌توانید برداشت کلی خود را از این مفهوم تاثیرگذار داشته باشید. پس بهتر است سعی کنید از ایده­‌های جدید و متفاوت استقبال کرده و در عین حال، از نظر حرفه‌­ای افراد متخصص تا حد امکان بهره ببرید. به این ترتیب، شما هم می­‌توانید به راحتی از زندگی در یک خانه شیک، مدرن و مد روز لذت ببرید. به یاد داشته باشید که مینیمالیسم، هرگز از مد نمی‌­افتد.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ