نقاشی ساختمان: رابطه زمان خواب با رنگ اتاق خواب

در طی این مقاله نگاهی خواهیم انداخت بر رابطه زمان خواب با رنگ اتاق خواب نقاشی ساختمان.

در یک نظرسنجی که از 2000 نفر بریتانیایی تشکیل شده بود نشان می‌دهد که همبستگی قوی بین رنگ دیوار نقاشی ساختمان اتاق خواب و دکوراسیون شما با میزان خواب شما وجود دارد. همچنین افرادی که، اتاق‌های با رنگ آبی دارند، به نظر می‌رسد که بهترین خواب را در شبمی‌ گذارنند.
البته، شما رنگ‌های نقاشی ساختمان  زیادی را با چشمان بسته و نور خاموش نمی‌بینید، اما رنگ دیوارها و دکورهای شما بر روی خوابیدن قبل از اینکه چشمان خود را ببندید، تاثیر می‌گذارد. به طور متوسط، بررسی زمان خواب پاسخ دهندگانی که در اتاق خواب به رنگ آبی می‌خوابند، هفت ساعت و 52 دقیقه بود. در این نظرسنجی که توسط Travelodge در یک هتل دوستانه از افراد با شغل‌های مختلف در انگلستان انجام شده است، براساس این نظرسنجی معلمان و کارمندان دولت اغلب تمایل به رنگ آبی برای اتاق خواب خود داشتند.
در نتیجه این مطالعه نشان می‌دهد که رنگ آبی نقاشی ساختمان به مدت طولانی با احساس آرامش، آب، آسمان آبی و غیره مرتبط شده است و رنگ آبی به ما کمک می‌کند تا قبل از خواب احساس آرامش و راحتی داشته باشیم.
در واقع، گفته می‌شود، رنگ آبی به کاهش فشار خون و ضربان قلب برای خواب راحت‌تر کمک می‌کند.
Chris Idzikowski، یک متخصص خواب در مرکز خوابیدن ادینبورگ، در یک بیانیه مطبوعاتی می‌گوید: “این یک نتیجه شگفت‌انگیز است، زیرا گیرنده‌های مخصوصی هستند که درسلول‌هایگانگلیونی قسمت شبکیه چشم ما وجود دارند که بیشتر به رنگ آبی حساس هستند. همچنین “این گیرنده‌ها اطلاعات را به یک ناحیه عمیق در مغز ما منتقل می‌کند که ریتم‌های 24 ساعته را کنترل می‌کند و بر روی نحوه عملکرد و احساس در طول روز تاثیر می‌گذارد. این تعامل بین نور، خواب و بیداری بسیار مهم است. ”
58 درصد از بریتانیایی‌ها در یک نظرسنجی که در اتاق خواب آبی می‌خوابند،می‌گویند که به‌طور مرتب احساس خوشحالی می‌کنند.
برخی از سایه‌های رنگ زرد در اتاق خواب، بهترین زمان خواب یعنیبه طور متوسطهفت ساعت و 40 دقیقه در شب را به وجود می‌آورد و به عنوان رنگ دوم می‌باشد. زرد گرم با تحریک سیستم عصبی و آرام کردن اعصاب، بدن را آرام می‌کند. سبز موجب آرامش می‌شود، به همین دلیل است که به نظر می‌رسد رنگ سوم برای خوابیدن است.
افراد با اتاق‌های سبز به‌طور متوسط 7 ساعت و 30 دقیقه خواب در هر شب می‌گیرند و 22 درصد از آنها می‌گویند: از خواب بیدار می‌شوند “احساس خوشبینی و مثبت دارند.”
نظرسنجی نشان می‌دهد که یک اتاق خواب نقره‌ای تسکین دهنده و نور ماه را به تصویر می‌کشد که نشان می‌دهد مغز می‌داند که شب و زمان خواب است.
افراد با اتاق خواب‌های نقره به‌طور متوسط 7 ساعت و 33 دقیقه خواب می‌گیرند، درحالی که 21 درصد از آنها می‌گویند که آنها انگیزه بیشتری برای ورزش در اتاق خواب خود دارند.
نارنجی، شگفت‌آور است، افراد به طور متوسط 7 ساعت و 28 دقیقه خواب می‌گیرند.
طبق نظرسنجی رنگ گرم نیز یک فضای پایدار و آرام را ایجاد می‌کند و حتی می‌تواند به هضم نیز کمک کند –به‌ویژه اگر غذایپرکالرییا ناهار بخورید.”
در این مطالعه، بانکداران و عوامل املاک تمایل به انتخاب دکور رنگ طلایی دارند.اگرچه نقره، خاکستری، یک رنگرنگ‌آمیزی منحصر به فرد خانه است، مردم در اتاق‌هایخاکستریبه‌طور متوسط تنها 6 ساعت و 12 دقیقه خواب در هر شب می‌گیرند.
این مطالعه می‌گوید که تصور می‌شودقهوه‌ای و خاکستری می‌تواند “خسته‌کننده و افسرده باشد، به خصوص در اتاق خواب، و باعث می‌شود ساکنان احساسات عاطفی منزوی و ناراحت‌کننده و در نتیجه خواب بی‌قرار و نا آرام داشته باشند. “علاوه‌بر این، این نظرسنجی نشان داد که بریتانیایی‌ها با اتاق‌های خاکستری بیشترین زمان را صرف خرید آنلاین در رخت خواب می‌کنند.
کسانی که دارای یک اتاق خواب قهوه‌ای، کرم یا سفید هستند، به احتمال زیاد کارگران هستند که کار خود را حداقل سه بار در هفته انجام می‌دهند. کارگران فروشگاه به احتمال زیاد این رنگ‌ها را در اتاق خواب خود دارند.
اتاق خواب بنفش بدترین خواب را ایجاد کرد. به طور متوسط، مردم در اتاق خواب بنفش 5 ساعت و 56 دقیقه در شب خوابمی‌گیرند.درحالی که زیبا و هنری است، تصور می‌شود بیش از حد از نظر روانی تحریک کننده است. همراه با یک روز پرمشغله، دیوارهای بنفش می‌تواندخیلی سخت ذهن را آرام کند و به حالت خواب برود. (حدس می‌زنند که رنگ تأثیر متفاوتی بر دایناسورهایی به نام بارنی دارد.)
متاسفانه، این مطالعه دلایل احتمالی را ارائه نمی‌دهد. آیا رنگ بر روی تفکر مردم برای فکر کردن در مورد شیرینی شکلات شیری و شکلات بیشتر هیجان زدهمی‌کند؟ یا فقط این در مورد رنگ خانه شما است؟

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ