معماری و طراحی داخلی Allaround Lab در شهر بارسلونا

شرکت معماری و طراحی داخلی Allaround Lab (مستقر در شهر بارسلونا) در سال ۲۰۲۱ میلادی و در جدیدترین پروژه خود، دست به بازسازی یک آپارتمان مسکونی زد: آپارتمان مسکونی جوآن بلانکز (Joan Blanques). بد نیست بدانید Allaround Lab توسط دو معمار جوان اسپانیایی به نام های نولیا د لا رد (Noelia de la Red) و جوردی ریباس (Jordi Ribas) در سال ۲۰۱۵ میلادی پایه گذاری شده است. با ما همراه باشید تا بیشتر و بهتر درباره فرآیند بازسازی این آپارتمان مسکونی در شهر بارسلونای کشور اسپانیا بدانیم.

(متن زیر، توسط معماران پروژه ارائه شده است)

کارفرمای پروژه بازسازی آپارتمان مسکونی جوآن بلانکز ، یک زوج جوان بودند. درخواست این زوج استفاده حداکثری از فضای پروژه بود، به گونه ای که آنها در نظر داشتند فضای داخلی تا حد ممکن به صورت پلان باز طراحی شود و از طراحی و جانمایی جداره های متعدد در پروژه اجتناب گردد! علاوه بر این، تفکیک فضایی مناسبی نیز مابین عملکردهای مختلف و گوناگون صورت پذیرد. کارفرما در نظر داشت این تفکیک فضایی به نحوی انجام گردد که در طول روز امکان انجام فعالیت های روزانه به صورت همزمان برای ساکنین فراهم باشد و درعین حال انجام این فعالیت ها بدون تداخل و مزاحمت برای طرف مقابل و دیگر فعالیت ها امکان پذیر گردد.

به این ترتیب، کانسپت پیشنهادی بر اساس حذف تمامی پارتیشن ها و جدارهای موجود در فضای داخلی ارائه شد. در طرح اولیه، پیشنهاد فراهم سازی فضای باز و بزرگی مطرح شد که با بخش های متشکل از تاسیسات و انبار، ترکیب شده بود و باقی فضا نیز به صورت باز و بدون دیوارهای جداکننده ارائه شده بود. این فضای بزرگ با یک نوار عرضی که شامل فضای حمام است، قطع می شود (این فضا به عنوان جدا کننده بین دو اتاق عمل می کند).

استفاده از رنگ سفید در طراحی داخلی این پروژه به گسترده دیده شدن فضای داخلی کمک شایانی کرده است! جزئیات ساده و مینیمال با پرهیز از استفاده ی حداکثری از تزئینات، سبب تزریق روح مدرنیستی منحصر به فردی به این پروژه گردیده است.

علاوه بر این، راهروی گالریِ مانند قدیمیِ این پروژه به عنوان فضایی میانی مابین فضای داخلی و عملکردی و همچنین نمای بیرونی ساختمان جانمایی شده است. جالب است بدانید این فضا با ایجاد فاصله و سلسله مراتب فضایی به عنوان یک باغ زمستانی مورد استفاده قرار می گیرد! همچنین این فضای میانی به نوبه ی خود به عنوان نگه دارنده بالقوه ی گرما در ماه های سرد سال و همچنین به عنوان یک ایوان تابستانی در ماه های گرم می تواند مورد استفاده واقع شود.

منبع:

archdaily.com

allaroundlab.com – ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ