معماری و طراحی خانه آجری در مکزیک

پروژه ای که در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت، خانه CAF نام دارد که در یکی از ایالات کشور مکزیک (Mexico)، به نام ایدالگو (Hidalgo) واقع شده است. این خانه ۲۷۸ متر مربعی CAF ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد! اما اگر بخواهیم از میان مجموعه ی خصوصیات این خانه، یکی را برگزینیم، بایستی به نمای شگفت انگیزی که رو به سوی یک زمین گلف و یک سد آبی دارد، اشاره کنیم. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های خانه CAF آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

کار طراحی و اجرای واحد مسکونی CAF بر عهده ی استودیوی معماری مکزیکی MMX بوده است. تیم معماران این پروژه، در برآورده کردن نیازهای ساکنین خانه و لحاظ نمودن تمامی قوانین و مقررات مربوط به طراحی یک فضای مسکونی، به یک اندازه موفق عمل کرده اند!

جالب است که بدانید معماران کمپانی MMX، در روند طراحی این پروژه، برنامه ی منسجمی را برای کار خود چیده بودند! آن ها اولویت طراحی را به بهره گیری حداکثری از نماهای منحصر به فرد خانه اختصاص دادند. شاید بیان این نکته ارزشمند باشد که قهرمان این پروژه، باغ کوچکی است که در مقابل طبقه ی همکف خانه گسترده شده است! این باغ، فضاهای داخلی و خارجی CAF را به هم متصل می کند. علاوه بر این مسیر سبزی است که ساکنین خانه را به سوی زمین گلفی که در چند قدمی شان خودنمایی می کند، هدایت خواهد کرد. بنابراین، گروه معماران خلاق و خوش فکر MMX بر ادغام فضاهای مسکونی در این باغ کوچک تمرکز داشته اند.

بد نیست بدانید در روند طراحی خانه CAF از متریال های متنوعی استفاده شده است. بتن، فولاد و چوب برجسته ترین اعضای پالت متریال این خانه هستند! هم نشینی دلپذیر این مواد و متریال توانسته است به فضای خانه CAF، شخصیت و گرمای منحصر به فردی ببخشد. بر همین اساس، می توانیم به شما اطمینان بدهیم که این خانه، در آب و هوای نیمه بیابانی مکزیک (Mexico)، عملکردی خیره کننده خواهد داشت. ساکنین خانه CAF، هم از گرمای شدید روز در امان هستند و هم می توانند شب های سرد مکزیک را در آرامشی وصف ناپذیر به صبح برسانند!


CAF House

Hidalgo, Mexico

Architects: Estudio MMX

Area: ۲۹۹۲ ft²

Year: ۲۰۱۵

Photographs: Rafael Gamo

منبع:

archdaily.com – ابگینه

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ