طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

مسابقه بین المللی معماری طراحی برج دیده وری KURGi

341

تاریخ ثبت نام : ۱۷  اسفند ماه سال ۱۳۹۸ شمسی

آخرین مهلت ارسال آثار: ۲۶ تیر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی

زبان : انگلیسی

تاریخ اعلام نتایج : ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی

اطلاعات بیشتر و ثبت نام : beebreeders.com

کشتزار KURGi یکی از ذخایر طبیعی ناحیه ی شمال کشور لتونی به شمار می آید! که توسط یونسکو به عنوان یک منطقه حفاظت شده حایز اهمیت در سطح بین المللی شناخته می شود. کشتزار KURGi متعلق به یک زوج جوان به نام های کریستاپس و لورا می باشد! شابد جالب باشد که بدانید این منطقه به قدری زیبا است که این زوج تصمیم گرفته اند برای همیشه در آنجا زندگی کنند! کریستاپس و لورا در این کشتزار به پرورش و نگهداری اسب می پردازند؛ اما نه هر اسب و نه هر نژادی! کشتزار KURGi تنها مزرعه ای است که اسب با نژاد آردنای لتونی در آن پرورش داده می شود. نژاد آردنای لتونی ، یک نژاد نادر از اسب های محلی است که متاسفانه نسل آن رو به انقراض است! نکته ی جالب توجه این است که اسب های دارای نژاد آردنای لتونی در جامعه محلی این کشور به عنوان بخش بسیار ارزشمندی از میراث تاریخی به شمار می آید و دارای ارزش قابل توجهی هستند.

اما برای طراحی برج دیده وری KURGi ، شرکت کنندگان بایستی طرحی را در نظر داشته باشند که به بازدیدکنندگان این اجازه را بدهد تا زیبایی های این منطقه ی دیدنی را به روشی جدید، مشاهده و تجربه نمایند! موقعیت برج در بالای تپه KURGi واقع شده است تا منظره های دیدنی پیرامون را برای بازدیدکنندگان خود، قابل دسترس نماید.

کریستاپس و لورا بر این باورند این برج دیده وری، بخشی از اکوتوریسم یا بوم گردشگری کشتزار KURGi باشد و به گردشگران و بازدیدکنندگان این اجازه را دهد تا آن ها بتوانند چند ساعتی از زندگی شلوغ و پر هرج و مرج شهری، دور باشند و فرصتی را برای آرامش در میان منظره های طبیعت دیدنی بیابند! علاوه بر این تجربه متفاوت اسب درمانی توسط گردشگران، از دیگر ایده های کریستاپس و لورا می باشد.

شرایط شرکت در مسابقه بین المللی طراحی برج دیده وری KURGi

از آنجا که مالکان کشتزار KURGi خود، ابراز علاقه برای ساخت این برج دیده وری را داشته اند، طرح های پیشنهادی بایستی هماهنگ با ظاهر منطقه و همچنین با هدف حفظ ذخایر زیست محیطی این منطقه باشند. برج دیده وری KURGi ، به خودی خود پتانسیل تبدیل به یک المان نمادین در این منطقه را دارد!

توجه داشته باشید هیچ محدودیتی برای شرکت در این مسابقه وجود ندارد. تمام کسانی که به موضوع مسابقه علاقمند هستند، می توانند در این مسابقه شرکت کنند. شما می ‌توانید به تنهایی و یا به صورت گروهی (حداکثر ۴ نفر) در این مسابقه شرکت کنید. دقت داشته باشید کلیه اطلاعات ارسال شده توسط شرکت کنندگان بایستی به زبان انگلیسی باشد.

هزینه ثبت نام برای دانشجویان: ۹۰ دلار

هزینه ثبت نام برای معماران ،شرکت ها و استودیوهای معماری: ۱۱۰ دلار

جوایز مسابقه بین المللی طراحی برج دیده وری KURGi

  • رتبه اول : ۳۰۰۰ دلار همراه با تقدیرنامه
  • رتبه دوم : ۱۵۰۰ دلار همراه با تقدیرنامه
  • رتبه سوم :  ۵۰۰ دلار همراه با تقدیرنامه
  • شش اثر تقدیر شده : انتشار آثار در وبسایت و دیگر شبکه های اجتماعی حامیان رسانه ای مسابقه همراه با تقدیرنامه

هیئت داوران مسابقه بین المللی طراحی برج دیده وری KURGi

Alona Martinez Perez از دانشگاه پلیموث (انگلستان)

Audrey McKee از استودیوی معماری رنزو پیانو (فرانسه)

Barbora Gezeova معمار (فرانسه)

Dr Louis Gyoh معمار و استاد دانشگاه (انگلستان)

Emeka Nwandu همکار استودیوی معماری ENA و عضو هیئت مدیره آموزش معماری موسسه معماران نیجریه

Eva Cildermane از دانشگاه آکسفورد

Sara Goiria معمار و بنیانگذار WEWORK(انگلستان)

برنامه زمانی مسابقه بین المللی طراحی برج دیده وری کورگی

  • تاریخ شروع ثبت نام : ۱۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ شمسی
  • تاریخ پایان ثبت نام : ۱۹ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی
  • آخرین مهلت ارسال آثار : ۲۶ تیر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی
  • تاریخ اعلام نتایج : ۱۹ مرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی

توضیحات

لتونی: لتونی کشوری با نام رسمی جمهوری لتونی که در شمال اروپا و در میان سه کشور حوزه کشورهای حوزه دریای بالتیک (شامل کشورهای لیتوانی، لتونی و استونی) واقع شده است. لتونی توسط روسیه از مشرق ، استونی از شمال ، لیتوانی از جنوب ، بلاروس از جنوب شرقی و دریای بالتیک از مغرب احاطه شده ‌است.

اکوتوریسم: بوم گردشگری گونه ‌ای از گردشگری است که در آن گردشگران برای دیدار از مناطق طبیعی نامسکون و دست ‌نخورده ی جهان، سفر می ‌کنند و به تماشای گیاهان ، پرندگان ، ماهی ‌ها و دیگر جانوران می ‌پردازند!

اسب درمانی: درمان به کمک اسب یا اسب درمانی، یکی از روش های جدید در درمان اختلال های روانی است. اسب ها به علت ویژگی اجتماعي و درک احساسات و هیجانات انسان ها ، مورد مناسبی براي درمان به شمار می روند. پژوهش های نشان داده اند با کمک اسب ، می توان توجه و تمرکز را بالا برد!

ساناز محمد حسن زاده

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ