مدل سرویس بهداشتی لوکس، چند روش برای شیک بودن

 

 

 

در هر خانه معمولا یک سرویس بهداشتی نزدیک در ورودی و یک حمام و سرویس در بخش خصوصی خانه در نظر گرفته می‌ شود. سرویس بهداشتی جزء جدایی‌ ناپذیر خانه محسوب شده و بدون آن نمی‌ توان در خانه آسوده زیست. فعالیت‌ های متعددی در سرویس‌ ها انجام می‌ شود؛ از شست‌ و شو گرفته تا استراحت در وان و غیره که هر یک به فراخور نیازشان اثاثیه و اجزایی را می‌ طلبند. در طراحی سرویس‌ های بهداشتی باید به ابعاد اجزای مورد استفاده، فرم، جهت‌ گیری درست و چیدمان آن ها توجه ویژه‌ ای گردد تا فضای کافی برای عبور و مرور، استفاده آسان، راحت و بدون دردسر از آن ها را برای ساکنین فراهم آورد.

 

 

حمام و سرویس بهداشتی به‌ عنوان خصوصی‌ ترین بخش‌ های خانه شما باید مورد توجه ویژه واقع شوند. یکی از مشکلاتی که در خانه‌ ها لمس می‌ کنیم، کوچک شدن بیش‌ از حد سرویس‌ های بهداشتی و بی‌ توجهی به این مهم است که آن ها هم فضاهایی هستند که هرچند کوتاه؛ اما به‌ دفعات در طول شب و روز مورد استفاده واقع می‌ شوند و درنتیجه توجه به فضای داخلی‌ شان و ایجاد جذابیت‌ های بصری داخلشان می‌ تواند آن ها را از فضایی زننده به فضایی جذاب و دلچسب تبدیل کند.
انتخاب رنگی مطلوب، شیرآلات و اکسسوری (لوازم تزئینی)، چیدمان مطلوب و… نکاتی هستند که برای رسیدن به سرویس بهداشتی ایده‌ آل می‌ توانند ما را یاری کنند. در ادامه این مطلب می‌ خواهیم اندکی در باب این فضا و به‌ خصوص سرویس‌ های بهداشتی کوچک و لوکس صحبت کنیم.

 

طراحی لوکس برای سرویس بهداشتی کوچک
برای این که سرویس بهداشتی کوچکتان بدون افزودن مساحت بزرگ‌ تر از آنچه هست به نظر برسد و احساس محدودیت کم تری بکنید به این نکات توجه کنید. تفاوتی ندارد از چه سبکی برای سرویستان استفاده می‌ کنید. شما می‌ توانید با اندکی جادوی بصری، تغییر رنگ و نورپردازی سرویس کوچک و دنجتان را تغییر دهید.
رنگ‌ های کمرنگ و ملایم که تمایل به بزرگ‌ تر نشان دادن فضا دارند را برگزینید، البته این بدان معنا نیست که حتما صورتی ‌رنگ مناسب سرویستان است، بلکه منظور این است که از رنگ‌ های پرمایه (پررنگ) و مهیج خودداری کنید. روشن‌ ترین رنگ‌ ها را برای اکسسوری و حوله‌ ها و رنگ‌ های پاستل (روشن و ملایم)، خنثی و سفید را برای زمینه برگزینید. در زمان انتخاب دقت داشته باشید که رنگ‌ های سرد، حس آرامش را نیز القا می‌ کنند. شما می‌ توانید با افزودن نور به فضایتان به گشودگی و گسترش ظاهر آن کمک کنید. عقب نشستگی‌ ها و طاقچه‌ ها می‌ توانند نورپردازی شوند و منابع نور می‌ توانند به سقف متصل شده و بر روی فضاهای کار متمرکز گردند. منابع نور دیوارکوب به‌ خصوص در کنار میز آرایش یا روشویی می‌ توانند علاوه بر نقش کاربردی به گرمی فضا و بزرگ‌ تر جلوه کردن آن کمک کنند.

 

استفاده از سینک‌ هایی که دارای کابینت هستند فضای خوبی برای نگهداری لوازم در زیر سینک مهیا می‌ کنند؛ اما فضای زیادی را هم از سطح زمین در سرویس‌ های کوچک اشغال می‌ کنند؛ بنابراین می‌ توانید به جای آن ها از روشویی‌ های که به دیوار متصل می‌ شوند یا روشویی‌ های پایه‌ دار استفاده کنید و گزینه دیگری برای نگهداری لوازم (حوله و لوازم نظافت و …) بیابید؛ برای مثال یک قفسه (شلف) یا کمد کوچک دیواری.
یک آینه بزرگ برای قرار دادن در مقابل روشویی برگزینید؛ چون آینه نور را در فضا منعکس می‌ کند و الگوها و رنگ را در فضا بهبود می‌ بخشد. همین‌ طور می‌ توانید به جای یک آینه بزرگ از مجموعه‌ ای از آینه‌ ها که با نظمی خاص و هنرمندانه روی دیوار چیده شده‌ اند، استفاده کنید.

 

مصالح یک سرویس بهداشتی لوکس و بی‌ همتا
سطوح و مصالح یکی از مهم‌ ترین عناصر ایجاد طراحی داخلی لوکس در یک فضا هستند؛ برای نمونه شما می‌ توانید با انتخاب یک روشویی از سنگ مرمر سیاه یا سفید با رگه‌ هایی از رنگ طلایی ظاهری لوکس برای فضایتان به ارمغان بیاورید؛ اما این تمام راهکاری نیست که در اختیار دارید.
برای دستیابی به ظاهری لوکس در فضایتان می‌ توانید بعد از پوشش کف و دیوار با مرمر یا سرامیک‌ هایی با طرح مرمر که امروزه به‌ وفور در بازار یافت می‌ شوند از جزئیات و اجزایی مثل شیرآلات، دستگیره‌ ها، یراق‌ آلات قاب آینه و منابع نورپردازی طلایی‌ رنگ استفاده نمایید. مصالح نازک‌ کاری (فینیشینگ) با تضادی که با هم دارند می‌ توانند حس لوکس و تشریفاتی بودن را منتقل کنند؛ برای نمونه می‌ توانید دیوارهایی با پوشش نهایی سفید که مشابه سنگ است داشته باشید و برای ایجاد تضاد ذکر شده از پوشش نهایی مشکی برای کف در کنار لوازم بهداشتی به رنگ مشکی براق و یراق‌ آلات، شیرآلات و اکسسوری‌ ها با پوشش کروم براق بهره ببرید.

یکی دیگر از راهکارهای مفید برای رسیدن به فضایی لاکچری، استفاده از عناصر تزئینی و موتیف‌ ها در اجزای فضا است؛ برای نمونه شما می‌ توانید از موتیف‌ های کلاسیک در گچ‌ بری و گلویی‌ های دور سقف، قاب آینه، قاب‌ بندی‌ های دیوار، سینک روشویی، کابینت زیر سینک روشویی و سایر لوازم بهداشتی و هم‌چنین عناصر تزئینی (مثل گلدان و سایر اکسسوری‌ ها) و کاربردی (مثل منابع نور و…) استفاده کنید.

 

نورپردازی برای درخشش حمام لوکس
استفاده از منابع نوری تأکیدی با نور زیاد می‌ تواند بر محیط کلی و ظاهر حمام تأثیر بگذارد و لوکس باشد. از سوی دیگر نورهای تأکیدی مخفی که به‌ صورت استراتژیک و در محل‌ های خاصی از فضا استفاده می‌ شوند هم می‌ توانند نقش مؤثری در ایجاد حس تجمل فضا داشته باشند.
ایده برداری از عناصر طبیعت نه‌ تنها می‌ تواند منجر به رسیدن به فضایی لوکس شود، بلکه از سوی دیگر موجب دستیابی به‌ ظاهر و شخصیتی برای فضا می‌ شود که به‌ هیچ‌ وجه بوی کهنگی نمی‌ گیرد و اصطلاحا از می نمی‌ افتد؛ برای نمونه استفاده از روشویی و وان یا سایر لوازم بهداشتی که پوششی شبیه به پوست جانوران (پوست مار یا تمساح) دارند با رنگی تیره (برای مثال خاکستری تیره) که در ترکیب با سطوح تیره‌ رنگ (برای مثال قهوه‌ ای سوخته یا خاکستری‌ های رنگین تیره) در کنار گلدان‌ های استیل براق که گل‌ های خاصی مثل ارکیده را درون خود دارند و آینه‌ ای بزرگ با قاب استیل و یراق‌ آلات و شیرآلات استیل براق، ما را در این مهم یاری می‌ کنند.
استفاده از هر عنصری که وجودش در سرویس بهداشتی و حمام معمول نیست و انتظار دیدنش را در این فضا نداریم، می‌ تواند ما را برای دستیابی به هدفی که به دنبالش هستیم یاری کند؛ برای مثال وجود یک آباژور ایستاده لاکچری یا یک وان چوبی با فرمی خاص و طبیعی می‌توانند غیرقابل‌ باور و دور از انتظار باشند.

 

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ