فوم چیست؟ انواع آن و طریقه نصب پارکت کاربر آن در لمینت و پارکت

فوم چیست؟

فوم یک لایه ابر مانند است که برای استفاده زیر پارکت لمینت استفاده می شود . فوم ها دارای ضخامت های متفاوتی هستند اما ضخامت مناسب برای استفاده زیر لمینیت ۲ میلی متر می باشد. فوم را روی کف پهن می کنند و روی آن لمینیت نصب می کنند.

مزایای فوم

  1. فوم باعث می شود صدا هنگام قدم زدن بر روی پارکت لمینت کمتر احساس شود.
  2. فوم ها به عنوان عایق برودتی و حرارتی استفاده می شود.

تفاوت فوم معمولی با فوم سایلنت

فوم ها دارای ۲ نوع معمولی و سایلنت (فشرده) می باشند که از لحاظ ظاهری و جنس تشکیل دهنده آن تفاوت هایی با هم دارند که در زیر اشاره می شود:

فوم معمولی ارزان تر از فوم سایلنت می باشد.

فوم سایلنت دارای چگالی بیشتری است و فشرده تر می باشد به همین جهت نور را از خود عبور نمی دهد.

مهمترین تفاوت فوم معمولی با فوم سایلنت مکان استفاده این فوم ها می باشد. اگر کف منزل یا محل کار شما سیمان می باشد توصیه می شود حتما از فوم سایلنت استفاده کنید زیرا سنگریزه های موجود در سیمان باعث ایجاد سر و صدا هنگام راه رفتن بر روی پارکت لمینت می شود. فشردگی موجود در این فوم ها مانع از ایجاد سر و صدا می شود . ولی اگر کف منزل یا محل کار شما سنگ ، سرامیک و سایر کفپوش ها باشد ، شما می توانید از فوم معمولی استفاده کنید علاوه بر اینکه هیچگونه مشکلی به وجود نمی آید در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.


فوم ویسکوز (متال سایلنت ) چیست ؟

نوع دیگری از فوم جهت استفاده زیر پارکت لمینت فوم ویسکوز یا متال سایلنت می باشد. این فوم در واقع همان فوم سایلنت با روکشی از آلومینیوم می باشد .

این نوع فوم برای مکان هایی که دارای گرمایش از کف می باشند استفاده می شود زیرا روکش آلومینیوم موجود در این فوم ها مانع از آسیب رساندن به پارکت هنگام گرمایش از کف می شود.

جهت خرید انواع پارکت با ما در تماس باشید : 09369389646

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ