طرز تهیه سوپ جو بسیار خوشمزه و جدید

سوپ جو یکی از محبوب ترین سوپ ها در سراسر جهان و به طور خاص در ایران است. این سوپ مواد مغذی بسیار زیادی دارد که بخش زیادی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، املاح و نیازهای بدن را تامین می کند. همچنین برای رژیم های لاغری نیز بسیار توصیه می شود. اما اگر از طعم سوپ جو های تکراری خسته شده اید با بخش آشپزی همراه باشید تا ۲ دستور طرز تهیه سوپ جو که فوق العاده خوشمزه و جدید است را بیاموزید.

۱. سوپ جو با ماست و شوید

مواد لازم:
– پیاز زرد (متوسط) – 1 عدد

– جو – ۳/۴ فنجان

– روغن زیتون – 2 قاشق غذاخوری

– سیر – 2 حبه (خرد شده)

– ماست کم چرب ساده – 2 فنجان

– آب مرغ – 2 فنجان

– شوید (تازه) – ۱/۴ فنجان (خرد شده)

– آب لیمو (تازه) – 2 قاشق غذاخوری

– جعفری (تازه) – 2 قاشق غذاخوری (خرد شده)

– فلفل و نمک برای بهبود طعم و مزه

طرز تهیه سوپ جو
سیر و پیاز را در یک ظرف بزرگ 5-7 دقیقه تفت بدهید تا زمانی که نرم شوند. یک و نیم فنجان آب و جو را به سیر و پیاز اضافه کنید. در ظرف را بگذارید و اجازه بدهید تا سوپ بجوشد. نیم ساعت دیگر هم سوپ را روی حرارت متوسط بگذارید تا مواد کم کم نرم شوند. ماست، آب مرغ و فلفل و نمک را اضافه کنید. 5 دقیقه‌ی دیگر نیز سوپ را روی حرارت متوسط بپزید. در نهایت جعفری، کرفس و آب لیمو را اضافه کنید. سوپ را داغ سرو کنید.


۲. سوپ جو و گوشت گاو

مواد لازم:
– کرفس ۱/۴ فنجان (خرد شده)

– گوشت گاو – 2 فنجان (مکعبی)

– هویج – نصف فنجان (خرد شده)

– روغن زیتون – 2 قاشق غذاخوری

– سیر – 3 میخک

– جو 2 فنجان

– پودر پیاز – ۱/۴قاشق چایخوری

– فلفل و نمک برای بهبود طعم و مزه

– آب گوشت کم نمک – 2 فنجان (۹۴۰ میلی‌لیتر)

طرز تهیه سوپ جو
یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک تابه‌ی بزرگ بریزید و آن را روی شعله‌ی متوسط ​​گرم کنید. گوشت گاو را در روغن گرم کرده و آن را طبخ کنید تا دیگر قرمز نباشد. در عین حال پختن جو را با توجه به دستورالعمل روی بسته شروع کنید، زمانی که گوشت گاو در حال پختن است. یک قابلمه‌ی دیگر را بردارید و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون باقیمانده را در آن حرارت دهید. کرفس و هویج را به آن اضافه کنید و 5 دقیقه آن‌ها را بپزید. حالا سیر را اضافه کنید و 5 دقیقه‌ی دیگر تفت بدهید و سپس آب گوشت و پودر پیاز را به آن اضافه کنید.

هنگامی ‌که گوشت گاو در نهایت پخت، آن را به قابلمه اضافه کنید. در این میان گاهی سوپ را هم بزنید. چند کاسه‌ی بزرگ بردارید و ترکیب را در آن‌ها بریزید. هنگامی‌ که جو پخت؛ آن را نیز به کاسه‌ها اضافه کنید. همه‌ی مواد را با هم مخلوط کنید. در نهایت فلفل و نمک را نیز بیفزایید. از این سوپ خوشمزه لذت ببرید!

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ