طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی و معماری پروژه ویلایی از Creative Union Network

6

معمار/معماران: Creative Union Network

معمار مسئول پروژه: دانیل ایدروو وینتیمیلا

مساحت پروژه: ۳۲۵ مترمربع

سال پروژه: ۲۰۲۰ میلادی

عکس: نیکلاس پرووست

پارامترهای اعمال شده در طراحی این خانه، ساده اما در عین حال مهم و تاثیرگذار بوده اند. در گام اول، خطوطی منحنی به دور حجم خانه K ترسیم شد؛ اصلی ترین وظیفه ی این خطوط، تعریف دو طبقه ی این ساختمان و ایجاد تمایز در بین آن ها بود. در گام دوم، روزنه هایی در دو فرم افقی و عمودی، بر روی سطح دیوارهای K جانمایی شدند. گام سوم، با بررسی اندازه و خاصیت آجرها همراه بود؛ چرا که می بایست محل تقویت آجر با میله های فولادی، به طور دقیق شناسایی می شد.

پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، کارهای ساده تری پیش روی تیم معماران پروژه قرار گرفت. آن ها با تشخیص جهت وزش باد، امکان ایجاد یک تهویه ی طبیعی در سرتاسر خانه را فراهم نمودند! از سوی دیگر، تلاش هایی برای دست یابی به آسایش حرارتی و بهره گیری از نور طبیعی در جای جای خانه صورت گرفت. بد نیست بدانید علاوه بر تمامی این ایده ها، معماران Creative Union Network اهمیت زیادی برای مشارکت کارفرما در تمامی مراحل ساخت و ساز قائل بودند. آن ها بر این باورند بدون حضور و نظارت کارفرمای پروژه، نمی توان یک فضای داخلی یا حتی خارجیِ موفق و منطبق با نیازهای ساکنین خانه را طراحی نمود. نکته ی جالب دیگری نیز در این پروژه به چشم می خورد! و آن، پارادوکس دلنشینی است که به خاطر به کار گیری نرم افزار پیشرفته ای همچون Rhino برای طراحی به کمک متریال سنتی ای همچون آجر ایجاد شده است!

یکی از افتخارات کمپانی کانادایی Creative Union Network تکمیل پروژه ای با این مشخصات و ویژگی ها، در کشور اکوادور (Ecuador) است! کشوری که در آن، هنوز هم طراحی دیجیتال (به خاطر هزینه‌ های بالا) به گزینه ای رایج و محبوب در میان معماران و کارفرمایان پروژه های معماری تبدیل نشده است! معماران پروژه می گویند در مسیر ساخت خانه K چالش های فراوانی را از سر گذرانده اند. اما به نتیجه ی کار خود، یعنی به این خانه ی ساده با ۹۲ پنجره ی کوچک آلومینیومی، روزنه های روی دیوارها و حتی پرتوی خورشیدی که فضاهای داخلی را در می نوردد، از صمیم قلب افتخار می کنند.

منبع:

archdaily.com – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ