طراحی و دکوراسیون معماری This House Never Ends در ملبورن

امروز به شهر ملبورن (Melbourne) پایتخت فرهنگی کشور استرالیا (Australia) سفری خواهیم داشت! چرا که تصمیم گرفته ایم شما را با یکی از پروژه های مسکونی این شهر زیبا و دوست داشتنی آشنا کنیم. این پروژه، نامی غیر متعارف اما فراموش نشدنی و جذاب دارد: این خانه هرگز به پایان نمی رسد (This House Never Ends). این پروژه ۲۵۴ متر مربعی توسط استودیوی معماری استرالیایی Steffe Welsch طراحی شده است. چنانچه تصمیم داشته باشیم با جمله ای کوتاه پروژه مسکونی این خانه هرگز به پایان نمی رسد (This House Never Ends) را توصیف کنیم، بایستی بگوییم که این پروژه در پی برانگیختن حس کنجکاوی، کشف و شهود ساکنین خود است! در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های این خانه آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید!

پروژه مسکونی این خانه هرگز به پایان نمی رسد (This House Never Ends) در یکی از حومه های تاریخی و محافظت شده ی شهر ملبورن (Melbourne) جای گرفته است. احتمالا شما هم با ما موافق باشید که اصول حاکم بر طراحی یک خانه ی خانوادگی، زیاد پیچیده و دور از ذهن نیست! همین موضوع که عملکردی باشد، به محیط زیست پیرامون خود احترام بگذارد و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد، می تواند نظر مثبت مالکین را به خود جلب نماید. اما اولویت های تیم معماران کمپانی Steffe Welsch از این ها هم فراتر رفت! آن ها خود را ملزم به ساخت خانه ای پر نور و به طرز صمیمانه ای، گرم و دنج کردند.

بد نیست بدانید محله ای که این خانه در آن واقع شده است، جزو محلات متراکم، پر التهاب و شلوغ شهر ملبورن (Melbourne) می باشد! البته بایستی اعلام کنیم که این ویژگی ها برای معماران پروژه هیچ محدودیتی را ایجاد نکرد! حتی شاید بتوان گفت که شناخت محله، به نقطه ی قوت شروع و همچنین الهام بخش در فرآیند طراحی پروژه تبدیل شد. بر همین اساس، تیم معماران تصمیم گرفتند که ساختمان را در طول سایت پروژه جانمایی کنند. علاوه بر این، با یک چرخش ۴۵ درجه ای، به ساکنین خانه فرصت تجربه ی آشکارسازی تدریجی در هنگام حرکت را ارائه دادند.

اما درباره فضای داخلی این خانه جالب است که بدانید می توان از مسیر اتاق مطالعه ی طبقه ی اول و همچنین از مسیر سالن پذیرایی آن، وارد یک پاسیوی دلنشین و آرامش بخش شد. از سوی دیگر، یک تراس اختصاصی در طبقه ی دوم این خانه جانمایی شده است! این تراس، منظره ای بی نظیر از کوه های مجاور شهر را به ساکنین خانه ارائه می دهد. به طور خلاصه می توان گفت که پروژه مسکونی این خانه هرگز به پایان نمی رسد (This House Never Ends)، مجموعه ای از فضاها و بافت های مختلف است؛ فضاهایی که در تعامل با یکدیگر به شما اجازه می دهند خانه را به مثابه یک سفر هیجان انگیز، دلپذیر و پایان ناپذیر تجربه نمایید.

منبع:

archdaily.com

steffenwelsch.com.au – ابگینه

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ