طراحی معماری نمای بوتیک DIOR میامی با پنل های بتنی خمیده و سفید

استودیو فرانسوی Barbarito Bancel با استفاده از پنلهای سفید تندیسوار، نمای فروشگاه لباس‌فروشی Dior را روکش کرد. طرح نما از دامن پیله دار الهام گرفته شده است.

فروشگاه شیک مارک فرانسوی Dior در منطقه طراحی میامی و کنار برندهای لوکس Hermes و Louis Vuitton قرار دارد.

تیم معماری با استفاده از پنل های سفید خمیده، نمای بنا را روکش کرد. این پنل ها، محصول ترکیب بتن و پودر مرمر هستند.
نمای ساختمان مانند پیله‌های یک دامن یا پیراهن طراحی شده است و به لباس های بهاری ۲۰۰۷ برند Dior اشاره می‌کند. این سری از تولیدات Dior از مدلهای ژاپنی الهام گرفته شده بودند.

در شب، لامپ‌های موجود در زیر شکاف‌های نما، نوری سفید رنگ تشعشع می‌کنند.
به گفته تیم طراحی، تمام حرکات مواج و بزرگ بتن سفید؛ اشکالی پلیسه مانند خلق می‌کنند. رهبری این تیم پاریسی بر عهده Benjamin Bancel و Ivana Barbarito است.

پنجره‌های بزرگ طبقه همکف، محیط وسیع بوتیک را به نمایش می‌گذارند؛ جایی که پوشاک زنانه پیش دوخته و سایر لوازم زنانه عرضه می‌شود. قاب پنجره‌ها، نقره‌ای و درخشنده است.
در هر سه طبقه فروشگاه، طیف ملایم سفید و خاکستری به چشم می‌خورد. جالباسی‌های نقره‌ای و مستطیلی شکل از سقف آویزان شده اند.

طبقه آخر فروشگاه به داخل یک تراس چوبی، باغچه سرسبز و پاسیویی با دکوراسیون سفید باز میشود.

Barbarito Bancel، موقع طراحی نما کاملاً تحت تاثیر کارایی ساختمان به عنوان یک فروشگاه خرده‌فروشی بود.
آن‌ها نمی‌خواستند که ساختمان شبیه به یک موسسه یا موزه دیده شود.

طرح تحت تاثیر تصاویر خورشید میامی، ساحل هایش، ایده‌های پویا، جوانی و طراحی مدرن است.

نمای بیرونی ساختمان، بیانیست از کیفیت های برند Dior مانند آراستگی، زیبایی و ظرافت.
تصویر فضای بیرونی بنا، نیازمند عمری طولانی است تا بتواند پیش برود و تا سال ها به نمایش روح Dior بپردازد.

برند Dior در زمینه طراحی فروشگاههایش با معماران بین‌المللی زیادی همکاری کرده است. طرح فروشگاه Dior در توکیو، حاصل تلاش تیم SANAA است؛ ویژگی اصلی این بوتیک، دیوارهای شیشه‌ای است که در جلو یک پرده آکریلیک قرار دارند. طراحی فروشگاه سئول نیز به شرکت Christian de Portzamparc سپرده شده بود؛ نمای این بوتیک نیز از لباس الهام گرفته شده است.

مجموعه مد میامی، محصول فکر Craig Robins است. Robins از مدیران نمایشگاه مد میامی نیز هست. او هم اکنون در حال توسعه یکی از قسمت‌های مجموعه است که به مد، طراحی، معماری و فضاهای غذاخوری اختصاص دارد.

در حال حاضر، مجموعه مذکور دارای یک ساختمان خرده‌فروشی و یک پاساژ شیشه‌ای کاری از SouFujimoto، یک گنبد کاری از Buckminster Fuller و یک فروشگاه با نمای پیله دار بتنی کاری از Aranda Lasch است.
همچنین، اولین فروشگاه ساعت برند ایتالیایی Panerai در آمریکا نیز در این محله قرار دارد. طراحی این فروشگاه به طراح اسپانیایی Patricia Urquiola محول شده است.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ