طراحی معماری ساختمان Mazzanine

ساختمان Mazzanine، یک خانه تک خانواری است که در یکی از مناطق پرجمعیت شهر Ljubljana اسلوونی قرار دارد. طرح ساختمان روی ارتباط بین نواحی مرکزی زندگی و نیم‌طبقه موجود در بالای طبقه همکف، تمرکز کرده است. پلان باز خانه، نحوه سازمان‌دهی کارهای روزمره افراد خانواده را بازسازی می‌کند زیرا بخش‌های مختلف ساختمان را با استفاده از یک سیستم معماری پیوسته با هم ترکیب کرده است.

این خانه محصول همکاری شرکت‌های Elastic و Hikikomori است. تیم طراحی سعی کرد که ساختمان تحت تأثیر سایه بناهای همسایه قرار نگیرد. ویژگی متمایز خانه، یک اتاق خواب بزرگ است؛ این اتاق به سمت جلو گسترش یافته تا نقش سایبان تراس را نیز ایفا کند. دیالوگ بین فضاهای داخلی و خارجی، یک زبان واحد ایجاد کرده است. در حقیقت، المان‌های داخلی و خارجی با هم کار می‌کنند تا یک ساختار پیوسته را تشکیل دهند.

چالش پیش روی پروژه، خلق خانه‌ای کم‌مصرف بود که می‌بایست به نیازهای سطح بالای زندگی پاسخ می‌داد و با مواد استانداردی چون آجر، شیشه و فولاد ساخته می‌شد؛ بدون اینکه به ساختار معماری طرح لطمه بزند. ساختمان مجهز به یک سیستم ریکاوری گرما است که برای گرم کردن، خنک کردن و جمع‌آوری آب باران روی پشت‌ بام، فقط ۱۹/۸ kwh/m2a انرژی مصرف می‌کند. این سیستم باعث شده که خانه کم‌مصرف و سازگار با محیط‌ زیست باشد.

Elastik arhitekti hisa Lj 2016


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ