طراحی معماری خانه ای باور نکردنی با نمایی بسیار رویایی در زیر زمین

امروز قصد داریم طرحی از خانه ای رویایی را با استفاده از منابع طبیعی ارائه کنیم. ایده مربوط به مدت ها پیش است ولی در حال حاضر به واقعیت پیوسته است.

این ایده توسط گروه او پی ای (Open Platform for Architecture) به عنوان ساختمانی مسکونی در بالای تپه ای طراحی و ساخته شده است. تیم طراح، این ساختمان را عنوانی برای ترکیب سادگی و هماهنگی در معماری در نظر گرفتند. کازا بروتاله (Casa Brutale) به عنوان ترکیبی خام از مواد ساده مانند بتن، شیشه و چوب بود که در یک مکان در کنار هم قرار گرفتند.


دانلود مرورگر Cryptotab

یکی از ویژگی های این طرح، محصور کردن زمین و مفهوم دادن به عناصری است که در کنار یکدیگر جلوه ای زیبا خلق می کنند.

این مکان نمایی از اقیانوس دارد و در زیر زمین ساخته شده است. سیستم گرمایش در این مکان از طریق زمین های اطراف است.

سقف این ساختمان ، استخریست که از شیشه مقاوم ساخته شده و در بین دیوارهای بتنی قرار گرفته و نقش اصلی آن قابل انعطاف کردن مواد خامی است که برای ارتباط بین آسمان و دریا بکار گرفته شده و از طرفی نور مناسبی را به داخل فضا هدایت می کند.
ورودی ساختمان در قسمت پایینی آن قرار دارد و بعد از گذر از 50 پله و با استفاده از آسانسور قابل دسترسی است. بعد از عبور از یک درب ورودی بزرگ، از جنس چوب کهنه، دسترسی به فضای داخلی ممکن است.

فضای داخلی بسیار ساده و دلباز است. فضای عمومی با وسایل بسیار ساده تزیین شده است. میز و صندلی چوبی با تمامی دکوراسیون خانه هماهنگی کامل دارد وبنابراین فضای داخلی دلچسب و رویایی جلوه می کند.

در نیم طبقه ای که بین دو طبقه قرار گرفته است، اتاق خوابی با یک تختخواب از جنس بتن و چوب و دیوارهای آینه کاری قرار دارد که همراه با سایه روشن های لامپ ها جلوه ای زیبا به خانه بخشیده است.

در طبقه اصلی، اتاق مهمان قراردارد که با راهرویی کوچک  را در خود جای داده و حمام در این فضا قرار گرفته است. کل فضا از هماهنگی خاصی برخوردار است و با طبیعت ارتباط خوبی برقرار کرده است.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ