طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

طراحی بوم ریس و سبک بوهمی در دکوراسیون داخلی

102

سبک بوهمی از فرهنگ‌های مختلف جهان در دکوراسیون منازل استفاده می‌کند، سبکی پر انرژی که مملو از هیجان و سرزندگی است. در این سبک آزادی زیادی وجود دارد و الگوها، رنگ‌ها و بافت‌های متنوعی در آن استفاده می‌شود. سبک بوهمی پیرو قاعده و اصول خاصی نیست. دکوراسیونی شلوغ، بی‌نظم و تصادفی از مشخصات این سبک است. خلاقیت در این سبک به اوج می‌رسد و فضاهایی منحصربه‌فرد خلق می‌شود.

بوم ریس با سبک بوهمی که با سفر و زندگی با طبیعت شناخته شده است، هم‌خوانی دارد. بوم ریس ها نیز نمادی از طبیعت هستند و از نخ طبیعی و چوب در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون ساخته می‌شود.

نحوه ساخت بوم ریس چگونه است؟

بوم ریس ها از نخ‌های طبیعی بافته می‌شوند، نخ‌ها به یک تکه چوب یا یک تکه نخ ضخیم و کلفت متصل هستند. به طور کلی بوم ریس ها به دو روش ساخته می‌شوند:

روش ساده: در روش اول نخ‌ها را به طور ساده آویزان می‌کنند، بدین گونه که هر کدام از نخ‌ها با یک گره به چوب آویزان می‌شود.

  1. روش ترکیبی با مکرومه: در روش دوم نخ‌ها با گره‌های مکرومه بافته می‌شوند و پس از بافتن گره‌های متعدد به طور ساده آویزان می‌شوند.

طراحی و رنگ‌بندی بوم ریس

بوم ریس ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی طراحی می‌شوند. نخ‌ها قبل از محکم شدن به چوب، با طرح مد نظر رنگ‌آمیزی می‌شود سپس نخ‌های رنگی را به ترتیب به چوب گره می‌زنند و آویز می‌کنند.

رنگ در طراحی بوم ریس اهمیت ویژه‌ای دارد، در واقع نخ و رنگ در کنار هم تار و پود بوم ریس را تشکیل می‌دهند. این رنگ‌ها هستند که به بوم ریس جان می‌دمند، بوم ریس ها تابلوهایی از نخ‌های تابیده‌ای هستند که هنرمندانه با رنگ‌ها آغشته شده‌اند و تصویری زیبا خلق می‌کنند. طراحان خوش‌ذوق بوم ریس با تغییر درجه رنگ‌ها زیباترین نقش‌ها را می‌آفرینند. آن‌ها در رنگ‌آمیزی بوم ریس از انواع خلاقیت‌ها بهره می‌برند و طرح‌های گوناگونی خلق می‌کنند.

کاربردهای بوم ریس چیست؟

بوم ریس را در نقاط کانونی منزلتان قرار دهید. دیوار پشت کاناپه، دیوار پشت تخت‌خواب، دیوار بالای کمدها، دیوار راهرو و ورودی و هر دیوار خالی دیگر مکان مناسبی برای نصب بوم ریس می‌باشند، می‌توانید از رنگ‌های شاد و روشن بوم ریس، در اتاق بچه هم استفاده کنید.

همان طور که گفته شد، بوم ریس ها که در سبک بوهمی کاربرد دارند، نمادی از طبیعت هستند چون از نخ و چوب به صورت دست‌ساز بافته می‌شوند، بنابراین اگر به طبیعت علاقه‌مند هستید، می‌توانید با ترکیبی از رنگ‌های گوناگون بوم ریس هایی زیبا بر دیوار منزلتان نصب کنید.

ویکی ساختمان

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ