طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

سبک طراحی اتاق نشیمن خانه خود را انتخاب کنید!

45

طراحان حرفه ای برای این که بتوانند یک اتاق نشیمن را به زیبایی دکوراسیون داخلی کنند، سبکی متناسب با افراد حاضر در خانه را در نظر گرفته و به کار می برند. شما نیز برای این که بتوانید مانند یک طراح حرفه ای محیط زندگی خود را دکوراسیون کنید، لازم است یک سبک و تم مناسب را برای آن مشخص کرده و بر اساس آن پیش بروید.

انتخاب یک سبک طراحی مناسب برای محیط زندگی و به خصوص اتاق نشیمن که بیشترین استفاده را در محیط خانه دارد، بیش از هر چیزی به علایق و سلیقه شخصی شما بستگی دارد. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ‌اید که سبک شما در طراحی داخلی کدام است؟ آیا می ‌دانید چه سبکی و چه جزئیاتی را باید در دکوراسیون اتاق نشیمن خود به کار ببرید؟ اگر می خواهید سبک مناسب را انتخاب کرده و محیط زندگی خود را به درستی طراحی کنید، با معماری و زندگی همراه باشید:

می توانید سبک های مختلفی را در اتاق نشیمن با چیدمان و یک ترکیب جدید از آخرین مبلمان، اشیاء و اکسسوار هایی که خریداری کرده اید و مورد علاقه شما هستند، به نمایش بگذارید. برای ایجاد چنین سبکی یک کاناپه با کوسن های روی آن می ‌تواند به یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق نشیمن تبدیل شود.

برای این منظور می توانید یک کاناپه مدرن را با کوسن هایی با طرح های سنتی و هندسی ترکیب کنید. هم چنین یک میز مدرن با اکسسوار های کلاسیک، ترکیب جذابی را ایجاد خواهد کرد. زمانی که می خواهید با ترکیب سبک های مختلف و اشیاء و اکسسوار های متفاوت یک سبک یکپارچه را ایجاد کنید، باید چندین بار آزمون و خطا کنید تا به نتیجه مناسب دست پیدا کنید.

 

  • سبک رمانتیک غیر معمول

اگر یک سبک زندگی ظریف و اصیل، اما در عین حال کمی آزاد و رها دارید، در طراحی داخلی اتاق نشیمن، یک سبک جذاب، اما به همان اندازه رمانتیک را به کار ببرید. برای این منظور سبک رترو با مبلمان چوبی و گرم، با پارچه های مخملی بنفش و صورتی و نیلی و پایه های ظریف مبلمان، ظاهری شیک و زیبا به محیط زندگی شما خواهد بخشید. برای تقویت کردن این سبک می توانید در پرده ها و کاغذ دیواری ها نیز طرح های گل دار را انتخاب کرده و به کار ببرید.

[wp-rss-aggregator]

  • خطوط واضح و مشخص

اگر به راحتی و آرامش در سبک طراحی اتاق نشیمن اهمیت می دهید، به این معنا است که رنگ های پاستلی و بافت های طبیعی مورد پسند شما واقع خواهند شد. اگر این چنین باشد، یک خانه با طراحی مدرن روستایی که از تجمل به دور بوده و بافت های طبیعی ای که در آن مورد استفاده قرار گرفته اند،

می تواند سبک مورد نظر شما باشد. برای این منظور اتاق نشیمنی با رنگ های قهوه ای و کرم، که در آن اشیائی مانند حصیر، چوب خام، سنگ طبیعی و پارچه های پشمی به کار برده شده اند، می تواند همان سبک مناسب شما باشد. در مورد مبلمان نیز انتخاب مبلمانی با پایه های ظریف را به کار برده و ظاهری سبک و ساده به مکان ببخشید.

  • طراحی مدرن و کارآمد

اگر به داشتن خانه ای مرتب و منظم علاقه مند هستید، انتخاب دکوراسیونی با رنگ های سفید و مبلمان کاربردی می‌تواند بسیار انتخاب مناسبی برای شما باشد. مبلمانی با خطوط صاف، رنگ سفید، ایجاد تقارن و کاربردی بودن از جمله ویژگی هایی هستند که در چنین اتاق نشیمنی باید به نمایش بگذارید. برای داشتن نشیمنی منظم و ایجاد چنین سبکی، باید به تمام جزئیات توجه کنید و یکی از این جزئیات مهم پرده ها هستند.

تا جای ممکن اگر پرده ها دارای کتیبه هستند، آن ها را جدا کرده و پرده هایی که از سقف تا زمین ادامه دارند را انتخاب کرده و حتی پرده های کرکره ای را به کار ببرید. قفسه ها و شلف های دیواری، کتابخانه و کمد های درب دار، میز های دو کاره و مبلمان چند منظوره از جمله اشیایی هستند که برای داشتن نشیمنی مرتب و تمیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

  • طراحی بومی

اگر از گذراندن وقت خود در مغازه های عتیقه فروشی، گالری های هنری و یا خرید آثار هنری و فرهنگی کشور های دیگر لذت می برید، می توانید سبکی بومی و قومی را در محیط زندگی خود به نمایش بگذارید.

برای رسیدن به چنین سبکی می توانید مبلمان کلاسیک را با کوسن هایی با طرح های گلیم و یا پارچه های هندی و هم چنین با اکسسوار هایی مربوط به فرهنگ های کشور های دیگر که خریداری کرده اید و آثار هنری مدرنی که از گالری‌ ها پسندیده و تهیه کرده اید را با هم ترکیب کرده و به کار ببرید. با ایجاد فضای کافی برای به کار بردن این عناصر در محیط زندگی خود می توانید به یک سبک بومی ـ کلاسیک دست پیدا کنید. این سبک جلوه ای بسیار گرم و صمیمی به مکان خواهد بخشید که انتظار آن را نخواهید داشت.

همان طور که متوجه شدید، برای رسیدن به یک سبک مناسب در طراحی محیط زندگی خود، به خصوص در اتاق نشیمن ابتدا باید علایق و سلیقه خود را مورد بررسی قرار دهید. زمانی که بتوانید علایق خود را کشف کنید می توانید یک سبک مناسب را برای محیط زندگی خود انتخاب کنید. برای این که بتوانید در خانه خود مدت طولانی زندگی کرده و از حضور در آن لذت ببرید، در طراحی آن ابتدا خود را در نظر بگیرید و نه ترند ها و سبک های مطرح روز… زیرا در غیر این صورت خیلی زود از محیط زندگی خود خسته شده و زندگی در آن محیط جذابیت خود را از دست خواهد داد. اگر انتخاب یک سبک مشخص برای شما دشوار است، بهترین کار این است که جزئیاتی از سبک های مورد پسند خود را با یکدیگر ترکیب کرده و یک سبک تطبیقی ـ ترکیبی را در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید.

 

آن چه که یک طراحی داخلی را به فضایی منحصر به فرد تبدیل می‌کند، شخصیت و هویتی است که شما به آن مکان می بخشید و تا زمانی که نتوانید علایق خود را به درستی کشف کنید، نمی توانید این هویت را در محیط زندگی خود به نمایش بگذارید. ما در این مطلب تنها به بخشی از ویژگی هایی که می توانند به اتاق نشیمن سبک و هویت ببخشند پرداختیم، اما اگر این موارد برای شما کافی نیستند، مطالب قبلی ارائه شده در معماری و زندگی را نیز مورد مطالعه قرار دهید تا به آن چه که باید دست پیدا کنید.

 

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ