سایت فریلنسری معماری

نیاز به سرپناه و داشتن محلی برای سکونت و آسایش همواره یکی از مهم ترین نیازهای انسان در همه‌ی عصرها بوده است. از انسان‌های نخستین گرفته که غارها را برای زندگی و حفاظت از خود و خانواده‌هایشان در برابر تغیرات جوی و گزند حیوانات برگزیدند، تا انسان امروز که به مدد پیشرفت در علم معماری در خانه‌هایی راحت، زیبا و کارآمد زندگی می‌کند، همه به محلی برای زندگی نیازمند بوده‌اند و تلاش کرده‌اند تا بیشترین آسایش را برای زندگی خود فراهم آورند.

این نیاز اساسی موجب شده تا علم معماری به وجود بیاید و هر روز پیشرفت کرده و افق‌های بیشتری را نمایان سازد و امروزه به یکی از پرطرفدارترین و پر درآمد ترین شغل‌ها بدل شود. اگر بخواهیم این رشته را تعریف کنیم، می‌توانیم آن را ترکیبی از صنعت ساختمان سازی به علاوه هنر، فلسفه، جامعه شناسی، روان شناسی اجتماعی، اخلاقی، اقتصاد، جغرافیای طبیعی و انسانی، برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و علوم طبیعی نظیر زیست شناسی و محیط زیست بدانیم. بله تعجب نکنید، یک معمار قابل برای اینکه بتواند ساختمان‌هایی بسازد که در عین زیبایی، کارایی بالایی داشته باشد و بتواند پاسخگوی نیازهای انسان باشد، باید مجموعه‌ای از دانش‌ها را بیاموزد و علاوه بر دانش استعداد و توانایی، پشتکار بالایی نیز داشته باشد.

فریلنسر معماری چیست؟

 افراد محصل در رشته معماری نیز، مانند محصلین دیگر رشته‌ها، بعد از اتمام درس خود مشغول به کار می‌شوند. برای این افراد موقعیت‌های شغلی زیادی وجود دارد، آنها می‌توانند در ادارات و شرکت‌های زیادی استخدام شوند و یا بر سر پروژه‌های ساخت و ساز، یک کار مناسب پیدا کنند و یا اینکه به جای استخدام شدن، ترجیح دهند که فریلنسری و کار در منزل را برگزینند و از مزایای ویژه آن مانند اینکه: خودشان صاحب کار خودشان هستند و مجبور نیستند برای کس دیگری کار کنند، می‌توانند زمان خود را به طور کامل مدیریت کنند و در مکان و زمان دلخواه خود کار کنند، در وقت و هزینه‌ای که صرف آماده شدن و رفتن به محل کار و یا برگشتن از آن می‌شود صرفه جویی می‌کنند، حفظ سلامت و فاصله اجتماعی و اجتناب از مبتلا شدن به کرونا و …. بهره مند شوند.

نحوه کار یک فریلنسر معماری این گونه است که مهارت‌ها، توانایی‌ها و نمونه کارهای خود را به صورت مجازی یا حضوری در دسترس کارفرمایان قرار می‌دهد و آنها بر اساس این اطلاعات انجام پروژه‌ای را به او پیشنهاد می‌کنند و او می‌تواند بر اساس شرایط خود تصمیم بگیرد که، این پیشنهاد را بپذیرد یا رد کند و در صورت پذیرش بر سر شرایط انجام پروژه، زمان تحویل، هزینه انجام پروژه و نحوه پرداخت مذاکره می‌کنند. کار کردن به عنوان یک فریلنسر علاوه بر مزایایی که در بالا ذکر شد می‌تواند این عزیزان را با چالشهای ناخوشایندی مانند نحوه‌ی پیدا کردن پروژه و سختی ارتباط با کارفرمایان، عدم اعتماد در رابطه با دریافت کامل دستمزد و ….نیز روبه رو کند و باعث دلسردی آنها از این کار شود. برای جلوگیری از بروز این اتفاق و حل کردن چالشهای پیش روی فریلنسرها، سایت‌های فریلنسری پا به عرصه وجود گذاشتن تا، با ایجاد فضایی مناسب و معتبر برای ارتباط میان کارفرما و فریلنسر، کار را برای هر دوی آنها ساده‌تر کرده و به گسترش این نوع از کسب و کار، کمک کرده باشند.

البته نا گفته نماند که تعداد این سایتها بسیار زیاد است و روز به روز نیز بر تعداد آنها افزوده می‌شود و متاسفانه برخی از آنها، از محیط مناسبی برخوردار نبوده و می‌توانند موجب هدر رفت وقت، هزینه و انرژی شما شده و شما را دلسرد سازند. از این رو توصیه می‌کنم اگر قصد دارید به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شوید، از سایتهای معتبر و متعهدی مانند سایت حامی ورکس استفاده کنید. این سایت معتبر با داشتن امکاناتی مانند اطلاع رسانی پروژه‌های مناسب شما به صورت پیامکی، سیستم انلاین چت پر قدرت برای ارتباط راحت میان کارفرما و مجری، برنداشتن کمیسیون توسط سایت، دارای سیستم پرداخت امن، دارای سیتم ضمانت انجام پروژه و مواردی از این قبیل، تجربه کاری مطمئن و مناسبی را برای شما رقم می‌زند.

زمینه‌های فعالیت یک فریلنسر معماری

رشته مهندسی معماری، مانند دیگر رشته‌های مهندسی، دارای گرایش‌های زیادی می‌باشد که از میان آن‌ها می‌توان به مدیریت پروژه و ساخت، طراحی شهری، برنامه ریزی شهری، تکنولوژی معماری، انرژی معماری، مرمت ابنیه سنتی، مطالعات معماری ایران، معماری اسلامی اشاره کرد. امکان ثبت و برون سپاری پروژه در زمینه تمام این گرایشها و یا فعالیت‌ به عنوان یک فریلنسر در تمام این موضوعات، در سایت حامی ورکس (https://hamiworks.com) به وجود آمده است و در صورتی که فارغ التحصیل این رشته هستید توصیه می‌کنم از این سایت بازدید کنید. در ادامه با یکی از پر کاربردترین زیر شاخه‌‌های فعالیت، فریلنسرهای معماری آشنا می‌شوید.

طراحی داخلی، نما و معماری

راحتی و آسایش انسان در یک مکان به عوامل زیادی وابسته است که پژوهشگران عرصه معماری در تلاش هستند تا، آنها را شناسایی کرده و مناسبترین و زیباترین محیط را برای زندگی انسان به وجود بیاورند. به عبارت دیگر داخل ساختمان و فضای آن از اهمیت زیادی برخوردار است که این اهمیت دلیل به وجود آمدن و گسترش علم طراحی داخلی است. علم طراحی داخلی را می توان هنر ساخت و طراحی یک فضا به بهینه ترین حالت و متناسب با سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه‌ای دانست. این علم که با توجه به استانداردهای روز دنیا تغییر می‌کند، تلفیقی از هنر، روانشناسی، توسعه اقتصادی، جامعه شناسی و محیط زیست می باشد و می‌تواند یک محیط معمولی را به محیطی شیک، خاص و راحت تبدیل کند.

طراحی داخلی از اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم مورد توجه قرار گرفت، و رواج استفاده از آن باعث رشد و گسترش دانش معماری شد. اکنون نیز طراحی داخلی بخش مهم و بزرگی از معماری یک ساختمان را تشکیل می‌دهد و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و کارایی آن دارد.

از آنجایی که، فضای داخلی خانه یا محل کار شما می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی و کار شما داشته باشد، بنابراین توصیه می کنم به آن توجه کافی داشته باشید و در صورت نیاز به یک طراح داخلی بدون هیچ تردیدی، به سایت حامی ورکس مراجعه کنید و با مجریان فعال و حرفه‌ای این سایت، در این رابطه مذاکره کنید.

یکی دیگر از مواردی که نقش زیادی در زیبایی ساختمان و جذابیت آن، در چشم بازدیدکننده‌گان و یا خریداران بازی می‌کند، نمای ساختمان است. نما چهره ساختمان محسوب می‌شود و  معمولا به بخش جلویی ساختمان اشاره دارد. این بخش قسمتی است که هویت ساختمان شما را مشخص کزده و نشان می‌دهد. بنابراین طراحی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر یک ساختمان از بهترین مصالح و با بهترین نقشه نیز ساخته شده باشد و از طراحی داخلی مناسبی نیز برخوردار باشد، اما نمای مناسبی نداشته باشد، دیگر مزایای ساختمان نیز به چشم نیامده و می‌تواند در قیمت و ارزش ساختمان نیز موثر باشد. بنابراین هیچ گاه از طراحی یک چهره مناسب، زیبا و مرتبط با کارایی ساختمان، برای سازه خود غافل نشوید و از بهترین طراحان در این زمینه کمک بگیرید.

انجام پروژه مهندسی معماری

هر پروژه‌ای که با رشته مهندسی معماری مرتبط باشد، امکان برون سپاری آن در سایت حامی ورکس برای شما، به وجود آمده است. رشته مهندسی معماری مانند بسیاری از رشته‌های مهندسی به نرم افزارهای زیادی نیاز مند است که از میان آنها می‌توان به MATLAB، AutoCAD، Autodesk 3D Max، Autodesk Revit، Vray، ArchiCAD، Floor Plan 3D، Sketchup، Tekla Structures، Architectural Desktop، Rhinoceros، Grasshopper، E-Learning Courses، Architectural Visualization، Corona، Lumion، Photoshop، In Design و … اشاره کرد که امکان ثبت پروژه در رابطه با آنها یا عضویت به عنوان یک فریلنسر و کسب درآمد از طریق انجام پروژه مرتبط با این نرم افزارها نیز، در سایت حامی ورکس فراهم شده است. ثبت پروژه در این سایت رایگان است و این امکان را به شما می‌دهد تا بدون صرف هزینه اضافی پروژه خود را برون سپاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ