طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

ساعت ناااان یا naaaan time ساعتی است که از نان واقعی ساخته شده است

8

 ایده پرداز ژاپنی، یوكیكو موریتا (yukiko morita) كه پیش از این ایده ی تبدیل نان باگت کره ای و كروسان واقعی را به لامپ های کاربردی ارائه کرده بود، به تازگی نسخه جدیدی از مجموعه متفاوت PAMPSHADE را تهیه کرده است. ساعت ناااان یا naaaan time ساعتی است که از نان واقعی ساخته شده است! اثری هنری با فرمی زیبا و خوش طعم که زمان را به روشی آرام و آرامش بخش نمایش می دهد. مواد استفاده شده در این ساعتِ طبیعی شامل آرد، نمک، مخمر و شکر می باشد. جالب است بدانید این نان با یک لایه رزین پوشانیده می شود تا از پوسیدگی آن جلوگیری به عمل آید؛ یک موتور عقربه شمار و باتری ای که به سطح نان اضافه می شوند، این ماده خوراکی را به یک وسیله کاربردی برای خانه تبدیل می کنند!

یوكیكو موریتا (yukiko morita)، نانوای خلاق از عشق و علاقه خود به پخت نان می گوید و اذعان دارد وقت زیادی را صرف كار در یک نانوایی برای مجموعه PAMPSHADE کرده است! جایی كه هر قطعه بی نظیر از ۱۰۰ درصد نان واقعی  و کاملا دست ساز ساخته می شود. در حالی که این هنرمند مجموعه ای از لامپ ها را با انواع مختلفی از نان های پخته شده نیز طراحی کرده بود، ایده ی naaaan time اولین تلاش وی برای طراحی ساعت می باشد.

لازم به بیان است طرح این ساعت از تابلو نقاشی تداوم حافظه یا the persistence of memory اثر ماندگار سالوادور دالی (Salvador Dalí)، نقاش فراواقع ‌گرای اسپانیایی الهام گرفته شده است! نقاشی معروفی که در سال ۱۹۳۱ میلادی کشیده شده است و صحنه ای سورئال از ذوب شدن چندین ساعت در یک منظره طبیعی را به تصویر می کشد.

هر ساعت naaaan time یک نان خوراکی واقعی می باشد که هر قطعه آن دارای بافت و بیان متفاوتی است! این ساعت ها با نوعی ماده درزگیر ضد باکتری و ضد قارچ پوشانیده شده اند تا از آن ها برای سال ها محافظت شود. یوكیكو موریتا (yukiko morita) در توصیف آثار هنری جدید خود می گوید: ” این واقعیت که ساعت های naaaan time فاقد صفحه هستند و فقط زمان را نشان می دهند، سبب تمایز آن می شود. من می خواهم در معنای واقعیِ زمان زندگی کنم! بدون آن که پیرامون جزئیات آن همچون فرم ساعت سختگیری خاصی داشته باشم. “

منبع: ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ