ساختمان آلاینده صفر

مترجم: محمد حیدری،احسان مجتهدین یزدی
چاپ اول، زمستان ۱۳۹۶
قیمت:800/000 ریال
فروش آنلاین: http://www.zebesco.com

?آنچه که در کتاب ساختمان های آلاینده صفر (ساختمان های سبز) می خوانید:
تجربه حاصل از مطالعه و توسعه 9 پروژه ساختمانی بر مبنای مفهوم ساختمان آلاینده صفر (که مفهوم متعالی تر از مفهوم ساختمان انرژی صفر است و کاملاً در برگیرنده هدف کاهش مصرف انرژی تا میزان صفر و حتی امکان تولید و فروش انرژی به شبکه نیز می باشد) توسط مرکز ZEB نشان می دهد که چگونه از همکاری و کار گروهی بین متخصصین و محققین جهت توسعه ساختمان های با عملکرد مطلوب فردا، ولی نیاز امروز، نتایج بسیار مطلوبی حاصل می شود. این کتاب بر اساس آموزه ها و تجربیات بدست آمده از فعالیت های تحقیق و توسعه انجام گرفته از سال 2009 تا 2017 در مرکز تحقیقات ساختمان های آلاینده صفر (مرکز ZEB , www.zeb.no) بر روی ساختمان های سبز نگارش یافته است. کاهش میزان آلاینده های دی اکسید کربن و دیگر گازهای گلخانه ای برای مقابله با گرمایش زمین بسیار مهم می باشد بنابراین، هدف مرکز زِب، توسعه دانش، معرفی محصولات قابل رقابت و ارائه راه حل های فنی برای ساختمان های موجود و جدید بوده است، به طوری که میزان آلاینده های گازهای گلخانه ای ناشی از تولید مصالح، فرآیند ساخت و ساز، بهره برداری و برچیدن آنها ضمن تأمین شرایط آسایش و انعطاف پذیری ساختمان ها به صفر برسد و در نتیجه هدف ساختمان سبز به شکل اثر بخشی محقق میگردد.

نتایج ارائه شده در این کتاب بر اساس تحقیقات و همچنین تجربه حاصل از توسعه و پایش 9 پروژه ساختمانی (مسکونی، تجاری، اداری و شهرک) واقعی می باشد.

این کتاب ضمن ارائه استراتژی ها و مفاهیم مدیریت پروژه های ساختمان آلاینده صفر، سازگاری با ماهیت حفاظت از محیط زیست، نوآوری ها و دانش روز لازم برای طراحی، ساخت و بهره برداری ساختمان های آلاینده صفر را شرح می دهدکه مطالعه آن به اساتید معماری، دانشجویان معماری، مهندسین و متخصصین فعال در زمینه ساخت و ساز و علاقه مند به بکارگیری روش ها و تکنولوژی های اثربخش برای تأمین توسعه پایدار در عرصه صنعت ساختمان و با هدف دستیابی به ساختمان سبز توصیه می گردد.
اگر برای اطلاعات بیشتر در مورد کتاب و فعالیتهای مرکز ZEB نروژ و فعالیتهای شرکت زب اسکو به کانال شرکت زب اسکو ملحق شوید باعث مسرت و افتخار ما خواهید بود ?

@ZEROEMISSIONBUILDINGS

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ