طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

رنزو پیانو (Renzo Piano) کار ساخت موزه ی آکادمی Motion Pictures را در شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا به پایان رساند

6

استودیوی معماری ایتالیایی رنزو پیانو (Renzo Piano) کار ساخت موزه ی آکادمی Motion Pictures را در شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا به پایان رساند! در واقع، این استودیوی معماری، یک ساختمان کروی شکل از جنس بتن و شیشه را به بنایی متعلق به دهه ی ۱۹۳۰ میلادی افزوده است. براساس برنامه ریزی های انجام یافته، موزه آکادمی Motion Pictures در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی افتتاح خواهد شد! اما خوشبختانه چندی پیش، تصاویری مرتبط با چگونگی طراحی داخلی و طراحی خارجی آن منتشر گردید.

پروژه ی طراحی و ساخت موزه آکادمی Motion Pictures به استودیوی معماری رنزو پیانو (Renzo Piano)، به عنوان برنده ی جایزه ی پریتزکر (Pritzker Prize) در سال ۱۹۹۸ میلادی سپرده شد. این استودیو نیز تصمیم گرفت کار خود را با بازسازی ساختمان سابان (Saban Building) و اضافه کردن ساختمانی گنبدی شکل به این مجموعه پیش برد. در بالاترین نقطه ی ساختمان موزه آکادمی، یعنی درست زیر سقف شیشه ای آن، تراسی جانمایی شده است. جالب است بدانید که این تراس منظره ی باشکوهی از تپه های هالیوود را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.

موزه آکادمی Motion Pictures، کاملا به هنر و علم فیلمسازی اختصاص خواهد یافت! بد نیست بدانید که این موسسه، متعلق به آکادمی Motion Pictures است. یعنی همان آکادمی ای که سالیانه مراسم جوایز اسکار را برگزار می کند. ساختمان سابان (Saban Building) و حجم کروی شکلی که میزبان موزه آکادمی است، روی هم رفته مساحتی در حدود ۴۶۰۰ مترمربع را اشغال کرده اند. این مجموعه دو سالن تئاتر، یک فضای نمایشگاهی، یک فروشگاه، یک رستوران و یک استودیوی آموزشی به نام معبد شرلی (Shirley Temple) را در خود جای داده است.

حجم کروی شکلی که استودیوی معماری رنزو پیانو (Renzo Piano) طراحی کرده است، ساختاری از جنس فولاد و بتن دارد. علاوه بر این، ۱۵۰۰ قطعه شیشه در این بنای کروی شکل به کار رفته است! البته هر یک از این شیشه ها در شکل و اندازه ی خاصی برش خورده اند! تقریبا می توان ۱۴۶ شکل متفاوت را برای آن ها برشمرد.

یکی دیگر از عناصری که پس از بازسازی ساختمان سابان (Saban Building) به آن اضافه شد، استوانه ای طلایی رنگ است! نمای این استوانه با کمک بیش از ۳۵۰ هزار لایه ی موزائیک طلایی رنگ طراحی شده است. در کنار این، نمای خارجی ساختمان قدیمی را هم با کمک آهکی که در آستین (Austin)، یکی از شهرهای واقع در ایالت تگزاس (Texas) تولید می شود، بازسازی کرده اند.

dezeen.com – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ