دیمیتری روتوف (Dmitry Reutov) معمار جوان و خلاق روس و طراحی داخلی و معماری کافه تک رنگ

دیمیتری روتوف (Dmitry Reutov) معمار جوان و خلاق روس و بنیانگذار و مدیر هنری استودیوی طراحی روتوف (Reutov) که بیشتر در حوزه طراحی آپارتمان های مسکونی و کافه فعالیت دارد، در سال ۲۰۲۰ میلادی از پروژه ای متفاوت در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا رونمایی نمود! این کافه با نام ” در هماهنگی با طبیعت ” پروژه ای ۴۶ مترمربعی است که در طبقه همکف یک ساختمان قدیمی واقع شده است.

دیمیتری روتوف (Dmitry Reutov) در بیان پروژه ” در هماهنگی با طبیعت ” این چنین می گوید:

” در میان حرکت بی پایان میلیون ها انسان و اتومبیل در دنیای امروز، طبیعی است که به ارتباط بیشتر و بهتر با طبیعت نیاز داشته باشید! این کافه مانند کلبه ای است که به سادگی هر چه تمام در میان جویبارهای مواج، آرام گرفته است. کانسپت طراحی این کافه ترکیبی است از تفسیر خلاقانه ی طراحی مدرن و سبک طبیعی!

طراحی فضای داخلی این کافه با پیاده سازی رنگ های روشن و سرزنده همراه بوده است؛ جایی که ساقه های گیاه بامبو، بافت خاکستری بتن در بر می گیرد! فضای داخلی این کافه در نگاه نخست اندکی غیرمعمول جلوه می کند، چرا که در فرآیند طراحی آن، تصمیم بر آن بود که دیوارهای بتنی ساختمان قدیمی را حفظ نماییم و مبلمان، میزها، صندلی ها، دریچه تهویه ی هوا و همچنین پانل های شیشه ای را با تناژهایی از رنگ سبز در برابر پس زمینه ای که بافتی خشن و خنثی دارد، برجسته تر نشان دهیم. استفاده از شیشه و بافت های فلزی مدرن نمایانگر این موضوع است که چگونه می توان سبک مدرن و طبیعی را باهم ترکیب کرد و استعاره ای از زندگی مدرن را در دل طبیعت آفرید! رنگ سبزِ استفاده شده در محیط، یادآور خلوص طبیعت است و سبب ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر با محیط طبیعی در روح مخاطب خود می گردد و نمی توان از تاثیر آن چشم پوشی کرد. “

به گفته طراح این پروژه، وی در تلاش بود تا فضایی را ایجاد نماید که در آن نه تنها برای استراحت، بلکه برای کار نیز احساس راحتی منحصر به فردی ایجاد شود! مکانی که در آن بتوان از هیاهوی دنیای عمومی فرار کرد، از قهوه ای خوش طعم و موسیقی دلپذیر لذت برد و در آرامش، به انجام کارها پرداخت.

در این پروژه، طراح سعی بر این داشته است تا روی موضوع مشخصی تاکید نماید؛ وقتی وارد طبیعت می شویم، به خود می آییم! افکارمان در جهت درست و به طور خلاقانه تری بر روی موفقیت، رسیدن به اوج و اعتماد به نفس متمرکز می شوند و احساس آرامش بیشتری خواهیم داشت.

منبع:

archdaily.com

reutovstudio.com – ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ