طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

برگزاری دوسالانه معماری ونیز ۲۰۲۰ میلادی

427
معماری ونیز

هفدهمین نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز یا دوسالانه معماری ونیز ۲۰۲۰ میلادی، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر نقاط جهان در بازه زمانی کوتا ‌تری نسبت به گذشته برگزار خواهد شد! نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز ۲۰۲۰ میلادی به مدیریت هاشم سرکیس ، رئیس مدرسه معماری دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا از تاریخ ۲۹ ماه اوت تا ۲۹ ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی ۸ شهریور ماه تا ۹ آذر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی برگزار خواهد شد! در حالی که پیش از این تاریخ ۲۳ ماه می تا ۲۹ ماه نوامبر ۲۰۲۰ میلادی یعنی ۳ خرداد ماه تا ۹ آذر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی برای برگزاری این رویداد مهم در عرصه معماری اعلام شده بود!

لازم به بیان است دوره جدید دوسالانه معماری ونیز به سبب اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و بحرانی که بسیاری از کشورهای جهان را درگیر خود ساخته است، از شش ماه به سه ماه کاهش یافته است!

بد نیست بدانید عنوان نمایشگاه دوسالانه معماری ۲۰۲۰ میلادی، ” چگونه با هم زندگی خواهیم کرد؟ ” می باشد. هاشم سرکیس ، کیوریتور دوسالانه معماری ۲۰۲۰ میلادی و همچنین رئیس مدرسه معماری دانشگاه MIT ایالات متحده آمریکا در این باره می گوید:

” دنیا چال ‌های جدیدی پیش روی معماری قرار داده است و من بی صبرانه در انتظار معماران شرک ‌کننده از سراسر جهان هستم تا با یکدیگر درباره راه های چیر ‌شدن برای این چالش ها هم ‌اندیشی کنیم. “

هاشم سرکیس به عنوان یک معمار لبنانی تاکنون چندین کتاب درباره معماری مدرن، تاریخ و همچنین نظریه معماری نوشته است.

در انتها لازم به بیان است دوسالانه معماری ونیز ، بخش معماری دوسالانه ونیز است که در سال ۱۹۸۰ میلادی تاسیس شد؛ اگر چه معماری از سال ۱۹۶۸ میلادی بخشی از این دوسالانه بوده ‌است! علاوه بر پرداختن به وجه دانشگاهی معماری، دوسالانه فرصتی را برای معماران و طراحان فراهم می ‌کند تا پروژه های جدیدی را که در غرفه های مختلف، هر کدام با مضامین مختلف ترتیب داده شده ‌اند، به نمایش بگذارند.

ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ