ایده هایی خلاقانه برای بزرگ نمایی اتاق خواب کوچک

در اینجا ۵ ایده باقیمانده برای اتاق خواب های کوچک داریم و نکاتی را بیان می کنیم که به شما کمک می کند فضای خوابی را بوجود آورید که از بعد مساحت کوچک ولی از بعد استایل و چیدمان بزرگ به نظر می رسد.

از فضای زیر تختتان استفاده کنید

اگر الآن برای خرید تخت در مغازه هستید، حتما تختی با کشوهایی که پایین آن قرار گرفته انتخاب کنید. اگر فضای اتاقتان به اندازه ای کوچک است که نمی توانید کشوها را به آسانی باز و بسته کنید، بهتر است از صندوقچه هایی استفاده کنید که بتوانید آن ها را زیر تخت قرار بدهید. ما صندوق های شیری رنگ و یا سبدهای حصیری را پیشنهاد می کنیم چون هم زیبا هستند، هم محکم هستند و می توانند وسایلتان را به خوبی نگه دارند.

به صورت عمودی وار زندگی کنید

اگر اتاقتان فضای روی زمین کم ولی سقف های بلندی دارد، می توانید فضای خوابتان را در بالای اتاق و فضای نشستنتان را در پایین اتاق طراحی کنید. این طراحی شاید برای همه مناسب نباشد، ولی برای آن هایی که با بالا رفتن و بالا خوابیدن مشکلی ندارند، مناسب است و می تواند فضا را در جهت مناسبی تغییر بدهد.

از کاغذ دیواری استفاده کنید

اینکه اتاق خوابتان کوچک است به این معنا نیست که حتما نیز باید اتاقتان بی رنگ و بی طرح باشد. می توانید کاغذ دیواری طرح داری روی دیوار مرکزی اتاقتان، مانند دیوار بالای تختتان نصب کنید.

کاغذ دیواری ها معروف به این هستند که باعث می شوند اتاق ها کوچک و شلوغ به نظر بیایند، ولی استفاده از مدل و تکنیکی مناسب دقیقا برعکس عمل می کند. هنگام انتخاب کاغذ دیواری سعی کنید بجای طرح هایی کوچک و شلوغ، طرح هایی بزرگ انتخاب کنید. فراموش نکنید طرحی که انتخاب می کنید با فضای اتاق و وسایلتان هماهنگ باشد تا اتاقتان حالت یکپارچه ای داشته باشد.

تاقچه هایی شناور در فضای اتاقتان به کار ببرید.

طاقچه های همه کاره که قابل نصب کردن هستند می توانند در راه های مفید زیادی استفاده شوند. در اینجا به چند مورد از کاربرد آن ها در اتاق های کوچک اشاره می کنیم:

– می توانید به جای پا تختی که وسایل کنار تختتان را رویش قرار می دهیم، استفاده کنید.

– می توانید به جای میز دم در استفاده کنید.

– می توانید به جای کتابخانه استفاده کنید.

– می توانید به جای میز لب تاپ استفاده کنید.

– می توانید به عنوان مکانی ازشان استفاده کنید که جعبه ها و وسایل اتاقتان را رویش قرار می دهید.

تاقچه هایی در داخل دیوار بسازید.

در ساختمان های جدید تر، دیوارهای گچی معمولا سوراخ شده اند و طاقچه هایی در داخل آن ها تعبیه شده است که بسیاری از وسایلتان را می توانید روی آن ها قرار دهید.

اگر هر کدام از این ایده ها شما را با انگیزه کرده است تا فضای کنونیتان را تغییر دهید حتما ما را نیز در جریان قرار دهید. با ما در شبکه های اجتماعی و یا در کامنت های زیر همین متن در ارتباط باشید و کمک کنید تا ما بیشتر بفهمیم نظر شما در مورد متن های ما چیست.

“دکوراسیون جدیدتان مبارک”


منبع :archigate

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ