طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای فضاهای زیر پله

10

استفاده از راه پله داخل ساختمان برای کتابخانه

اگر خانه‌تان دوبلکس است و کتاب‌های زیادی هم دارید، فضای خالی راه پله داخل ساختمان را به کتابخانه‌ای شیک و زیبا تبدیل کنید. با قفسه‌بندی فضای زیر پله، کتابخانه‌ای متفاوت خلق کنید.

استفاده از راه پله داخل ساختمان برای مطالعه یا دفتر کار خانگی

اگر قسمتی از کارتان را باید در خانه انجام دهید و راه پله داخل ساختمانتان هم فضای نسبتاً وسیعی دارد، با ایجاد قفسه‌ها، میز و صندلی فضای خالی زیر پله را به دفتر کار خانگی یا مکانی برای مطالعه فرزندانتان تبدیل کنید.

استفاده از راه پله داخل ساختمان به عنوان آشپزخانه

اگر خانه شما دوبلکس است، استفاده از زیرپله برای آشپزخانه انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد، البته اگر راه پله داخل ساختمان شما در موقعیت خوبی قرار گرفته باشد؛ مثلاً زیر پله کنار در ورودی ساختمان موقعیت مناسبی برای آشپزخانه نمی‌باشد.

استفاده از راه پله داخل ساختمان به عنوان فضای نشیمن

می‌توانید از راه پله داخل ساختمان به عنوان فضای نشیمن استفاده کنید.

استفاده از راه پله داخل ساختمان به عنوان اتاق ناهارخوری

اگر خانه شما کوچک است و اتاق ناهارخوری ندارد، می‌توانید از راه پله داخل ساختمان به عنوان اتاق ناهارخوری استفاده کنید. زیر پله را به کمدهای ظرف غذا اختصاص دهید و میز ناهارخوری را نیز در آنجا قرار دهید.

استفاده از راه پله داخل ساختمان به عنوان سرویس بهداشتی

فضای زیرپله مکان مناسبی برای تعبیه سرویس بهداشتی به نظر می‌رسد. در قسمتی از زیر پله که ارتفاع کمی دارد، کمد یا کشو تعبیه کنید، حتی می‌توانید با یک گلدان یا میز کنسول فضای خالی آنجا را پر کنید.

راه پله داخل ساختمان فضایی برای تماشای تلویزیون

اگر فضای زیر پله رو به اتاق نشیمن است، تلویزیون خود را در راه پله داخل ساختمان نصب کنید یا قرار دهید، این ایده برای استفاده بهینه از فضا بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

استفاده از راه پله داخل ساختمان برای لباسشویی

معمولاً لباسشویی را در آشپزخانه قرار می‌دهند، اما اگر آشپزخانه منزل شما کوچک است، می‌توانید لباسشویی را در راه پله داخل ساختمان بگذارید.

استفاده از راه پله داخل ساختمان برای اتاق بازی بچه‌ها

بدون شک دوست ندارید فرزندتان اسباب‌بازی‌هایشان را در پذیرایی، آشپزخانه یا اتاق نشیمن پهن کنند و مشغول بازی شوند، اما فضای زیر پله مکان مناسبی برای بازی کودکان می‌باشد.

استفاده از راه پله داخل ساختمان برای یک فضای دنج و راحت

فضای زیرپله را به یک محل دنج برای استراحت تبدیل کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ