طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

ایده هایی برای طراحی اتاق بازی کودک

4

اگر منزلتان زیرزمین دارد، آن را به بازی فرزندانتان اختصاص دهید، با یک طراحی زیبا و با نشاط از رنگ‌ها و اسباب‌بازی‌ها، به کودکانتان یک هدیه ناب و به یادماندنی بدهید.

طراحی اتاق بازی کودک در راه پله داخل ساختمان

از زیر پله در خانه‌های دوبلکس برای اتاق بازی کودکانتان استفاده کنید. می‌توانید آن را به شکل یک کلبه رنگارنگ و جذاب طراحی کنید و داخل آن را با اسباب‌بازی‌ها، قفسه‌ها و دیوار‌های فانتزی و رنگارنگ طراحی کنید.

طراحی اتاق بازی کودک در اتاق زیر شیروانی

اتاق زیر شیروانی فضایی دنج برای بازی بچه‌هاست. اگر خانه‌تان اتاق زیر شیروانی دارد، بی‌معطلی به فضایی برای بازی فرزندانتان تبدیل کنید. اتاق زیر شیروانی را هم با ایده‌های جذاب و فانتزی طراحی کنید.

دریا و اتاق بازی کودکان

برای بازی فرزندانتان فضای زیر پله، اتاق زیر شیروانی و یا زیرزمین را به دریا تبدیل کنید. کف اتاق را با کفپوش مخصوص به شکل دریا درآورید و یک کشتی در آن قرار دهید. با اجرای این ایده جذاب بچه‌ها تصور می‌کنند در دریا هستند. آن‌ها خاطره‌بازی دریاییشان را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

طراحی اتاق بازی کودک با شخصیت‌های کارتونی محبوب

دیوار، کمد و هر وسیله دیگری در اتاق بازی کودکتان را با شخصیت کارتونی محبوب فرزندتان طراحی کنید؛ به عنوان مثال اگر فرزندتان به باب اسفنجی علاقه زیادی دارد، در طراحی اتاقش از باب اسفنجی استفاده کنید.

طراحی اتاق بازی کودک به شکل مهد کودک

اگر خانه‌تان بزرگ است و می‌توانید فضای نسبتاً زیادی به بازی فرزندانتان اختصاص دهید، اتاق بازی کودک را به شکل مهد کودک طراحی کنید. می‌توانید سقف اتاق بازی کودک را هم به شکل پازل، آسمان آبی و ابر و … طراحی کنید.

بچه‌ها عاشق اسباب‌بازی‌ هستند

اسباب‌بازی‌ها در طراحی اتاق بازی کودک نقش مهمی دارند. اسباب‌بازی‌ها را در اتاق بازی بچه‌ها به زیبایی هرچه تمام‌تر چیدمان کنید تا بچه‌ها از داشتن اتاق پر از اسباب‌بازیشان به خود ببالند و با اعتماد به نفس بیشتری بازی کنند. نگران به‌هم‌ریختگی اتاق بچه‌ها نباشید. اجازه دهید بچه‌هایتان راحت باشند و خلاقیت بیشتری از خود بروز دهند.

قفسه‌ها را از یاد نبرید

برای نگه‌داری اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های کودکانتان، قفسه‌ها المان‌های مفید و جذابی هستند. با این ایده به طور غیرمستقیم آراستگی و نظم را به فرزندانتان می‌آموزید.

چادر بازی در اتاق کودک

نصب چادر در اتاق خواب کودک یک ایده جذاب دیگر برای طراحی اتاق بازی کودک است که بچه‌ها را تا مدت زیادی سرگرم می‌سازد.

نصب تخته سیاه

برای اینکه فرزندانتان احساس آزادی بیشتری داشته باشند و به خلاقیت بیشتری دست یابند، یک تخته سیاه در اتاقشان نصب کنید. با اجرای این ایده اعتماد به نفس بیشتری به فرزندانتان تزریق می‌کنید.

ورزش و بازی

قسمتی از اتاق بازی بچه‌ها را به ورزش آن‌ها اختصاص دهید، اگر اتاق بازی فرزندتان بزرگ نیست، می‌توانید اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین منزلتان را به اجرای این ایده اختصاص دهید. اتاق بازی کودک در زیرزمین، اتاق زیر شیروانی، راه پله داخل ساختمان یا زیر پله ایده‌های مناسبی هستند.

ویکی ساختمان

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ