آموزش و مراحل نصب لمینت در خانه

1- زیرسازی کف:

سطحی که پارکت بر روی آن اجرا می‌شود باید کاملاً صاف و نباید پستی و بلندی داشته باشد بهترین زیرسازی موزائیک،سرامیک و سنگ می‌باشد. این زیر سازی توسط نصاب و یا گچ‌کار ماهر با استفاده از سیمان و گچ آن را یک دست می کنند. کف باید کاملا مانند آیینه صاف و یکدست شود. این کارجلوی انتقال انواع رطوبت های جانبی و عارضی به طرف چوب را می گیرد و بدین ترتیب اثرات مخرب آن برای همیشه خنثی می شود.

2-ریختن فوم به روی کف:

پس از زیرسازی کف، بر روی سطح زیر پارکت، قبل از نصب پارکت لایه ای از فوم پهن میشود،فوم یک لایه ابر مانندیست که 2 میلیمتر ضخامت دارد کار این فوم عایق صدا برای طبقه زیرین و همچنین عایق حرارت و برودت برای واحد مورد نظر میباشد.در غیر اینصورت اگر زیر پارکت فوم پهن نشود صداهای بسیار بلندی در هنگام راه رفتن بر روی پارکت ها شنیده خواهد شد.

فوم در دو نوع معمولی و سایلنت کاربرد دارد.برای کف های سیمانی و بتنی حتما بایستی از فوم سایلنت استفاده شود تا سنگریزه های روی سیمان باعث سرو صدا در زیر پا به هنگام راه رفتن نشوند، ولی برای سایر کفها از جمله سرامیک و گچ، فوم معمولی قابل استفاده است و هیچگونه مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

برای خرید انواع پارکت و لمینت با ما در تماس باشید : 09369389646

نکته: اگر کف قبلا موکت شده باشد آن هم از نوع کبریتی باشد یعنی پرز نداشته باشد یا به عبارتی نرم نباشد(ویا بر اثر مصرف زیاد تخت شده باشد)، می توان پارکت را مستقیما بر روی موکت نصب کرد حتی بهتر از نصب آن بروی سرامیک حتما یادتان باشد که نصاب موکت را ببیند که آیا نوع موکت برای اجرای پارکت مناسب است یا خیر

3- نصب پارکت:

پارکت را در محلی که می‌خواهید اجرا شود، حداقل به مدت 48 ساعت قرار دهید و علت این کار، هم دما شدن پارکت با محیط می‌باشد. باکس‌ها را با فاصله بگذارید. در ابتدا وسائل اتاق‌ها را جمع کنید و روی آن‌ها را با نایلون بپوشانید پس از نصب اتاق‌ها وسائل را درون اتاق برروی پارکت‌ها قرار داده و بقیه قسمت‌های خانه را اجرا نمائیدزیرا تا 24 ساعت از گذاشتن وسایل خیلی سنگین بر روی آن خود داری نمایید تا پارکت شکل اصلی خود را در محیط پیدا کند.

پارکت لمینت‌ها دور تا دور و در هر چهار ضلع دارایشیارهایی(کلیک) هستند که در هنگام نصب شیارها در یکدیگر قفل می شوند یا به اصطلاح کلیک می شوند وهمین کلیک ها عامل ثابت نگهداشتن پارکت لمینت هابر روی کف می باشند. جالب این است که برای نصب پارکت از چسب استفاده نمی شود و هر گاه نیاز به تعویض قطعه ای از پارکت باشد، میتوان قطعات را جدا نموده و قطعه مورد نظر راتعویض کرد.

4-مرحله پایانی :

برای دورتادور کار نیاز به ابزاری دارید بنام قرنیز که فاصله بین پارکت و دیوار (درز انقباض و انبساط) را که حدود یک سانتیمتر می‌باشد را پوشش دهد برای بعضی از قسمت ها که ارتفاع قرنیز برای آن مناسب نیست از ابراز های دیگر مانند اسکوتیا و میت استفاده می‌گردد.

اگر قرنیز سنگی دارید و نمی خواهید از دیوار جدا شود از ابراز اسکوتیا استفاده میشود.برای پوشاندن قرنیز های سنگی میتوان از برچسب های روکش قرنیز با رنگ دلخواه خود استفاده نمایید و سپس از ابراز اسکوتیا برای کناره ها استفاده نمود. رنگ قرنیز را متناسب با رنگ پارکت انتخاب نمائید و یا متضاد و تیره تر از پارکت نصب شود.


فوم رول پارکت

فوم رول پارکت، محصولی مناسب و با کیفیت بالا جهت استفاده در زیر پارکت می‌باشد. این فوم رول دارنده استاندارد های کیفیت بوده و مناسب جهت استفاده برای پارکت کف ساختمان‌ها و عایق کاری می‌باشد.

این فوم رول به دلیل کیفیت بالای خود مانع از آسیب دیدن پارکت شده و از به صدا درآمدن آن جلوگیری نموده و باعث ماندگاری و افزایش طول عمر پارکت می گردد. به فوم رول پارکت فوم رول سایلنت نیز می‌گویند.

فوم در سه نوع معمولی، سایلنت و متال سایلنت در بازار موجود است که هم از نظر ظاهری و هم از نظر کیفیت تفاوتهایی با هم دارند که در اینجا به چند تفاوت مهم اشاره می کنیم، فوم معمولی شفاف است یعنی نور را از خود عبور می‌دهد ولی فوم سایلنت نور را از خود عبور نمی دهد.

برای خرید انواع پارکت و لمینت با ما در تماس باشید : 09369389646

 فوم معمولی در هنگام لمس کردن با دست بسیار نرم‌تر از فوم سایلنت است و خاصیت ارتجاعی بیشتری نسبت به فوم سایلنت دارد، برای کف‌های سیمانی و بتنی حتما بایستی از فوم سایلنت استفاده شود چرا که سنگریزه های روی سیمان باعث سرو صدا در زیر پا به هنگام راه رفتن نشوند، ولی برای سایر کف‌ها از جمله سرامیک و سنگ فوم معمولی نیز قابل استفاده می‌باشد و هیچگونه مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.


فوم متال سایلنت

فوم متال سایلنت در واقع همان فوم سایلنت با روکشی از آلومینیم یا جنسی شبیه به آن می باشد که عموما برای کف های دارای سیستم گرمایش از کف استفاده می شود و لایه آلومینیم روی فوم باعث بازتاب گرما رو به بالا می‌گردد.

برای کف‌هایی که موکت هستند در صورتی که موکت از نوع کبریتی باشد یعنی پرز نداشته باشد یا به عبارتی نرم نباشد، می‌توان لمینت را مستقیما بر روی موکت نصب کرد که در این حالت هزینه فوم از رقم فاکتور حذف می‌شود و همچنین اجرای لمینت بر روی موکت بسیار بهتر از اجرای آن بر روی فوم می باشد، البته با توجه به این نکته که برای اجرای لمینت بر روی موکت بایستی نصاب، موکت مورد نظر را رویت و نظر نهایی را اعلام کند که آیا نوع موکت مناسب اجرای لمینت بر روی آن است یا خیر!

برای خرید انواع پارکت و لمینت با ما در تماس باشید : 09369389646

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ