آموزش ساخت آویز گلدان و ایده‌های ناب برای ساختن مدل‌های جدید و زیبا

گل‌های آپارتمانی و گلدان‌های زیبای کوچک و بزرگ همیشه از پرطرفدارترین لوازم تزیینی خانه‌های مدرن و سنتی بوده‌اند و افراد همواره به دنبال راه‌کارهای خلاقانه‌ای برای به نمایش گذاشتن گلدان‌های زیبا و دوست داشتنی خود در محیط خانه، راه پله و حیاط هستند. یکی از راه‌کارهای به نمایش گذاشتن گل‌های زیبای خانه شما گذاشتن آن‌ها در آویزهای سقفی است. می‌توانید یک یا چند آویز گلدان را در یک گوشه از اتاق نشیمن، اتاق خواب، راهرو، یا راه پله و حتی آشپزخانه منزلتان بیاویزید و گلدان‌های کوچک و بزرگتان را در آن بگذارید. مدل‌های مختلفی برای آویز گلدان در بازار وجود دارند که بدون شک از میان آن‌ها حداقل یک مدل مناسب خانه و سلیقه شما خواهد بود. ولی آیا تا به حال به ساختن آویز گلدان فکر کرده‌اید؟ قضیه جالب شد! بله، چرا که نه؟! خودتان هم می‌توانید آویز گلدان را بسازید و از هنر دستی خودتان لذت ببرید و به همه بگویید که خودتان درستش کرده‌اید. از این بهتر نمی‌شود! پس با ما همراه باشید تا در این پست از دانش و معماری با آموزش ساخت آویز گلدان در خدمت شما همراهان همیشگی باشیم.

ما دو مدل جالب و دوست داشتنی را برایتان آماده کرده‌ایم و هر یک از مراحل آموزش ساخت آویز گلدان را برایتان شرح خواهیم داد.

آموزش ساخت آویز گلدان برنجی
این آویز گلدان برنجی طلایی رنگ واقعا دوست داشتنی و زیباست. می‌توانید آن را با هر دکوراسیونی تطابق دهید و گلدان‌های کوچک و بامزه کاکتوس خود را در آن بگذارید تا همه از دیدن سرزندگی آن‌ها شاد و خوشحال شوند.

لوازم لازم برای ساخت این آویز گلدان عبارتند از چند متر مفتول برنجی توخالی، چند متر مفتول فلزی نازک و چند متر ریسمان یا بند نازک که از درون مفتول توخالی رد شود، متر یا خط کش، ماژیک با جوهر دائمی، سیم چین، لوله‌بر برای بریدن مفتول و چند گلدان کوچک برای گذاشتن در آویز گلدان.

ابتدا بوسیله خط کش یا متر، 20 قطعه به طول 4 سانتی‌متر و 5 قطعه به طول 24 سانتی‌متر مشخص می‌کنیم و با ماژیک علامت می‌زنیم.

بعد این قطعات را با لوله‌بر می‌بریم. دقت کنید که به هیچ وجه از سیمچین یا انبردست برای بریدن لوله‌های مفتولی استفاده نکنید. زیرا انبردست و سیمچین لوله را خم می‌کنند و آن را مسدود می‌کنند. ولی لوله‌بر این قابلیت را دارد که بدون لطمه زدن به شکل لوله‌ای مفتول، آن را برای شما به راحتی قطع کند.

بعد مانند شکل زیر قطعات مفتول را از جای بریده شده جدا کنید.

سیم نازک را بردارید و از درون 5 قطعه 4 سانتی‌‌متری لوله مفتولی رد کنید.

سپس مانند تصویر زیر آن را به صورت پنج ضعلی در بیاورید.

این کار را ادامه دهید تا 4 تا پنج-ضلعی متصل به هم داشته باشید.

تا به اینجا از 17 عدد از 20 مفتول 4 سانتی‌متری‌مان استفاده کرده‌ایم. حالا باید از سه مفتول باقی مانده طوری استفاده کنید که شکلی شبیه به تصویر زیر درست کنید. این کار ساده است. ابتدا انتهای سیم‌تان را از یک مفتول رد کنید تا 5-ضلعی کف آویزمان کامل شود. بعد سیم را از اولین ظلع 5-ضلعی شماره 4 رد کنید و دو ضلع بالایی 5-ضلعی آخر را بسازید. به همین سادگی.

 

حالا مثل تصویر زیر، هر یک از مفتول‌های لوله‌ای 24 سانتی متری را به وسیله سیم نازک فلزی، به سر هر کدام از 5-ضلعی‌ها متصل می‌کنیم و سر همه آنها را به هم وصل می‌کنیم تا کل کار به صورت یک الماس در بیاید. در آخر سیم رابوسیله سیمچین ببرید. البته قبل از بستن آخرین مفتول، گلدان را درون آویز بگذارید، بعد مفتول‌ها را به هم متصل کنید.

بعد ریسمان یا بندتان را از بالای آویز رد کنید تا بتوانید آن را از سقف بیاویزید.

آویز برنجی گلدان شما اماده است. می‌توانید از آن‌ها در هر جای خانه که می‌خواهید استفاده کنید.

 

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ