آشپزخانه‌های خاکستری ، تناسب گرما و تعادل در یک فضا

چندین سال است که رنگ خاکستری برای طراحی دکور به کار رفته و در این امر، بسیار موفق بوده است. اما این بدان معنا نیست که شما می‌توانید به یک فروشگاه رنگ مراجعه کرده، هر رنگی با یک برچسب “خاکستری” را انتخاب نموده، و انتظار داشته باشید که از یک آشپزخانه گرم و زیبا لذت ببرید. شما باید برای دستیابی به یک توازن درست در فضای خود، به دقت به تن گرم و سرد رنگ مورد نظر توجه نمایید. در این مطلب، چند نمونه از آشپزخانه‌های خاکستری رنگی که با استفاده از یک تن رنگ و طرح مناسب تکمیل شده‌اند، به شما ارائه خواهد شد.

اضافه کردن یک رنگاضافه کردن یک رنگ پس زمینه جدید می‌تواند بیشترین تاثیر را بر روی گرمای کلی یک آشپزخانه داشته باشد. این کاشی‌های لعابی سبزآبی گرم، حیات و تعادل خوبی به کابینت‌های خاکستری افزوده‌اند. این گزینه، به دلیل ته رنگ صورتی گرم، انتخاب درستی بوده است. شایان ذکر است از هیچ آیتم درخشانی در تکمیل کف آشپزخانه و کانتر استفاده نشده است.

در اینجا، طراح همچنین از کابینت‌هایی به رنگ خاکستری – صورتی گرم استفاده کرده است، البته، ته رنگ صورتی در این مورد، کمی عمیق‌تر از ته رنگ به کار رفته در آشپزخانه قبلی است. همچنین، با استفاده از چوب جنگلی به رنگ گرم برای کف آشپزخانه، لوازم تزئینی، و یک نیمکت مدل کلاسیک به رنگ گرم، گرمای بیشتری به فضا اضافه شده است.

این آشپزخانه به خوبی از ترکیب مناسبی از تن گرم و سرد و طرح‌های معماری استفاده کرده است. بد نیست توجه داشته باشید که کابینت‌ها در این فضا همچنان (و حتی با وجود اعمال یک رنگ خاکستری مات بر روی چوب بلوط) گرمای مناسبی به فضا بخشیده‌اند. رنگ‌های خاکستری به کار رفته در این آشپزخانه، به شدت به سایه‌های گرم تکیه دارند.

در اینجا، تن رنگ شنی سطح کانتر، با رنگ خاکستری قابکاری کابینت‌های چوبی تکمیل شده است. رنگ قرمز عمیق کف آشپزخانه، در واقع از چوب بلوط و با لکه‌های گرمابخش طراحی و نصب شده‌اند.

در اینجا، کانترهای شیری رنگ از کنتراست خوبی با کابینت‌های خاکستری برخوردار هستند. این کابینت‌ها، به ‌ته رنگ آبی- بنفش تکیه دارند. در این آشپزخانه، از یک سایه رنگی روشن‌تر برای کابینت‌های جزیره، و یک سایه تیره‌تر برای کابینت‌های دیواری استفاده شده است. همچنین، استفاده از چوبی با تن گرم برای کف آشپزخانه، تعادل کاملی را در میان تن‌های رنگی مختلف فراهم نموده است.

این کابینت‌ها، ته رنگ‌های آبی- بنفش سردتری را ارائه می‌دهند. کانترهای گرانیت زیبا و متنوع، تن رنگی مشابهی را به وجود می‌آورند. در حالی که کف بلوط قرمز رنگ آشپزخانه، گرمای خوبی را برای دستیابی به یک تعادل مناسب بین ته-رنگ‌های گرم و سرد ارائه می‌دهند. در همین حال، استفاده از یک فرش کلاسیک رنگارنگ، شخصیت منحصر به فردی را به فضا اضافه کرده است.

آشپزخانه‌های بسیار کوچک نیز می‌توانند به خوبی طراحی شوند. البته، بهتر است برای برخورداری از یک طراحی جامع و با کارایی مناسب، از رنگ‌ها و آیتم‌های مطابق با این فضای کوچک استفاده نمایید. در این آشپزخانه، برای دستیابی به یک فضای آرام و دنج، از یک رنگ خاکستری گرم و ملایم با ته رنگ صورتی استفاده شده، و یک رنگ شفاف و مات بر روی چوب بلوط سفید اعمال شده است.
بهترین بخش این آشپزخانه، سنگ‌های گرانیت نقره‌ای به کار رفته در کانتر و بک اسپلش یا دیوار پشت کابینت‌ها است. برای کف آشپزخانه نیز از سرامیک‌های سفید شیری استفاده شده است. دیوارهای آشپزخانه نیز با یک سایه بسیار روشن اسطوخودوسی رنگ شده است.

رنگ‌های خاکستری به کار رفته در این آشپزخانه از ترکیب جالبی برخوردار هستند. کابینت‌های روشن‌تر از رنگی با رگه-های سبز بهره برده، در حالی که کابینت‌های تیره‌تر، در قلمرو آبی- بنفش قرار دارند. طراحی کانتر غذاخوری معلق برای قرار گرفتن بر روی کابینت تیره بسیار درخشان است. همچنین، عدم وجود درخشش در تمام آیتم‌های معماری این فضا، یک انتخاب فوق العاده به شمار می‌رود. کف پوش بلوطی که با رنگ خاکستری روغن زده شده، ترکیب ایده آلی از تن-های گرم و سرد را ایجاد نموده است. در عین حال، رنگ تیره قاب‌های فلزی مربوط به درب‌های خارجی، به خوبی با فضا ترکیب شده است.

شما هم می‌توانید تا حد امکان از رنگ خاکستری در طراحی فضای آشپزخانه خود استفاده نمایید. اما اگر شما در مورد سردی بیش از حد این رنگ نگران هستید، بهتر است از چند گزینه رنگی مختلف و متفاوت نیز برای افزودن گرما و تعادل به فضای مورد نظر کمک بگیرید.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ