Dior ؛ به عنوان یکی از معروف‌ ترین شرکت های تولید کننده ی کالاهای لوکس

نمایندگی برند دیور (Dior ؛ به عنوان یکی از معروف‌ ترین شرکت های تولید کننده ی کالاهای لوکس) در شهر میامی واقع در نوار ساحلی اقیانوس اطلس و در جنوب شرقی ایالت فلوریدا، ۱۰۰۰ مترمربع مساحت دارد. کار طراحی و اجرای این واحد تجاری لوکس، با همکاری دو تیم از کمپانی های معماران دیور (Dior Architects) و Barbaritobancel (مستقر در شهر میامی) پیش رفت! در ادامه ی این مطلب تلاش خواهیم داشت بر روی فاز طراحی نمای ساختمان نمایندگی برند دیور در میامی که حاصل هنرمندی و خلاقیت تیم Barbaritobancel است، تمرکز نماییم؛ با ما همراه باشید.

معماران Barbaritobancel یک هدف (طراحی نمای ساختمان برند دیور در شهر میامی) و چندین ایده برای اجرای این پروژه در سر داشتند… آن ها می خواستند نمایی بسازند که بیشترین نزدیکی را با نماد تجاری دیور داشته باشد! به همین منظور، آن ها شروع به تهیه ی یک لیست از ارزش‎ هایی کردند که هویت برند دیور (Dior) به کمک آنها تعریف می شد… در صدر این لیست، کشور فرانسه و پایتخت آن، پاریس و نماد باشکوه آن، یعنی قصر ورسای جای گرفت. در ادامه، دانش، سنت و فرهنگ هم به آن لیست اضافه شد. در کنار آن‌ ها، ظرافت و زیبایی نیز جای گرفت و خلاقیت، میل به نوآوری و لذت نیز جایگاه های بعدی را از آن خود کردند. در نهایت، میل به زیبایی هر چه بیشتر و تجملاتی بودن هم به این لیست اضافه شد.

احتمالا شما نیز با ما موافق باشید که معماری، چیزی فراتر از مدهای زودگذر است! روح معماری برای نشان دادن درخشش خود به زمان نیاز دارد، درست همچون روح برند دیور (Dior) که پس از گذشت ماه ها و سال های طولانی همچنان پابرجاست و به ماندگاری ارزشمندی دست یافته است. زبان معماری، بیشتر از سبک، به نور، تناسبات و ظرافت های ساختاری خود تکیه دارد. بر همین اساس، در پس نورپردازی ساختمان پروژه، حجم یک مجسمه‌ ی خوش تراش نمایان خواهد شد! از سوی دیگر، متریال بتن، بازیگر نقش اصلی پروژه ی طراحی نمای ساختمان برند دیور در شهر میامی است! به سبب حرکات منحنی وارانه ی قطعات بتنی عظیم و سفید رنگ، تصویر واضحی از پلیسه‌ ها شکل می گیرد… این پلیسه ها، به داخل فضای بوتیک می لغزند؛ یعنی به جایی که تحت کنترل سطوحی صاف و ظریف است. پس می توان ادعا کرد که نمای این ساختمان تجاری، تلفیقی از معماری و فنون خیاطی زنانه است!

تیم معماران تلاش داشتند که در فرآیند طراحی این پروژه به روح تجاری برند دیور (Dior) احترام بگذارند… پس ویترین های ساختمان را با سخاوتمندی هر چه تمام به روی مردم گشودند! از سوی دیگر، بد نیست که بدانید زیبایی های خورشید و سواحل شهر میامی نیز در این نما منعکس شده است؛ این یعنی شما با ساختمانی مواجه خواهید بود که پویایی و جوانی هر چه تمام را به بیننده ی خود هدیه می کند!

منبع:

archdaily.com – ابگینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ