50 نمونه دکوراسیون آرایشگاه

0 146

50 نمونه دکوراسیون آرایشگاه

اگر می خواهید یک سالن زیبایی افتتاح کنید یا مایل هستید دکوراسیون داخلی آرایشگاه خود را تغییر دهید، پیشنهاد می کنم کمی اطلاعات خود را در این رابطه افزایش داده و سپس اقدام کنید. اصول طراحی آرایشگاه به شما کمک می کنند سالن خود را به بهترین شکل در آورید. با رعایت این اصول، دکوراسیون آرایشگاه شما هم کاربردی و هم زیبا خواهد بود. برای آشنایی با این اصول و تصاویری که برایتان گلچین کرده ایم، همراه معماری و زندگی باشید.

اصول کلی طراحی داخلی آرایشگاه

دکوراسیون آرایشگاه های زنانه به دو قسمت اصلی تقسیم می شود. این دو قسمت، بخش منشی و بخش انجام خدمات آرایشی و زیبایی هستند. مطمئنا شما دوست دارید با یک طراحی ایده آل، مشتری های بیش تری را به آرایشگاه خود جذب کنید. با خلق یک فضای کاربردی، زیبا و راحت می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

به کار بردن دکور MDF و اجرای کناف می تواند در ایجاد یک فضای لوکس در آرایشگاه شما موثر باشد. نورپردازی درست نیز در کنار این که روشنایی مورد نیاز فضا را برای انجام خدمات تامین می کند، روی زیبایی آرایشگاه نیز تاثیرگذار است. شما باید قسمت مربوط به منشی و صندوق آرایشگاه را با یک دیزاین متفاوت از دیگر بخش ها جدا کنید. بخش مهم فضا که همان بخش انجام خدمات است، خود ممکن است شامل چند بخش باشد. معمولا در دکوراسیون آرایشگاه ها از صندلی های چرخان و آینه هایی در سایزهای متوسط و قدی استفاده می شود. مسلما برای هر خدماتی به صندلی به خصوصی نیاز است.

خوب است پیش از طراحی داخلی آرایشگاه خود، یک سبک برای آن در نظر بگیرید. سبک های کلاسیک و مدرن، مرسوم ترین سبک ها هستند. اگر می خواهید آرایشگاهی مدرن داشته باشید، باید دکوراسیون را ساده طراحی کنید. برای دیوارها از دیوارپوش های چوبی یا کاغذ دیواری های ساده استفاده کنید. کفپوش ها را با سنگ یا لمینت پوشش دهید. نورپردازی را بهتر است به صورت مخفی انجام دهید یا از هالوژن استفاده نمایید. برای سبک کلاسیک باید از کاغذ دیواری طرح دار، گچبری و لوستر استفاده کنید.

بیش تر آرایشگاه ها در فضای خود قسمت های متعددی مثل فضای خدمات ناخن، بخش اپیلاسیون، اتاق آرایش عروس و فضای شستشو و خدمات مو دارند. طبیعتا اگر فضاهای دیگری نیز در آرایشگاه خود نیاز دارید، بهتر است آن ها را از دیگر بخش ها جدا کنید.

برای دکوراسیون آرایشگاه از آینه های باکیفیت استفاده کنید. آینه های مورد استفاده، نباید موج داشته باشند. میز کنسول آرایشگاه باید طبق دکوراسیون آن طراحی و ساخته شود. نورپردازی بخش هایی که مشتری در آن ها خدمات دریافت می کند، باید مناسب باشد و فضا تاریک نباشد. صندلی ها باید برقی و با دوام باشند. تهویه مناسب هوا نیز باید مد نظر قرار گیرد.

 

اصول بهداشتی آرایشگاه

رعایت اصول و ضوابط بهداشتی نیز در آرایشگاه ها اهمیت زیادی دارد. توجه به این اصول، در کنار به همراه داشتن رضایت مشتری های شما، یک دستورالعمل است. بازرسان، هر چند وقت یک بار از آرایشگاه شما بازرسی کرده و روی رعایت این ضوابط نظارت می کنند. بنابراین بهتر است اصول بهداشتی را نیز در طراحی داخلی منظور کنید.

دکوراسیون داخلی اتاق آرایش عروس

معمولا برای آرایش عروس، فضایی مجزا در آرایشگاه در نظر گرفته می شود. در صورتی که آرایشگاه شما فضای کافی برای دیوار کشیدن نداشته باشد یا با دیوارکشی، محیط آن کوچک شود، می توان از پارتیشن استفاده کرد. بهتر است برای همراهان عروس، صندلی های راحت و متناسب اب دکوراسیون آرایشگاه در نظر بگیرید. نورپردازی این فضا نیز خیلی مهم است و روی کیفیت خدمات اثر قابل توجهی دارد.

دکوراسیون اتاق خدمات ناخن

ممکن است بخش خدمات ناخن، یک اتاق مجزا داشته باشد یا گوشه ای از فضای اصلی آرایشگاه را به خود اختصاص دهد. به هر حال، این فضا باید نورپردازی مناسبی داشته باشد، زیرا خدمات طراحی و کاشت ناخن به دقت زیاد نیازمند است. استفاده از تجهیزات و قفسه های مناسب برای قرار دادن وسایل نیز لازم است. تهویه نیز از مهم ترین مواردی است که باید در طراحی داخلی این فضا مورد توجه قرار داد. علت اهمیت زیاد تهویه این است که بوی ناشی از مواد مورد استفاده برای خدمات ناخن، آزار دهنده می باشد و باید به حداقل برسد.

در ادامه می توانید تصاویر متعددی از دکوراسیون داخلی آرایشگاه های برتر دنیا مشاهده کنید.

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

dapibus non felis risus mattis ut fringilla ut vel,
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )