یک شروع تازه در سبک زندگی

0 1

ما انسان ها در هر مرحله ای از زندگی برای تجربه یک شروع تازه، باید تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کنیم. این تغییرات می‌تواند در شخصیت، در نوع پوشش، در نوع تغذیه، درسبک زندگی و محیطی باشد که در آن زندگی می کنیم و ما در این مطلب به ایجاد تغییرات در محیط زندگی و سبک و طراحی داخلی خانه پرداخته و روش های شروعی تازه را به شما معرفی خواهیم کرد.

یکی از کاربردی ترین و منطقی ترین روش ها برای این که یک مکان را صاحب سبک کنید، این است که به آن سادگی ببخشید! برای این منظور هر چه را که از آن استفاده نمی کنید و باب سلیقه و پسند شما نیست را از خانه خارج کنید. نگه داری از اشیا قدیمی که از آن ها استفاده نمی کنید و یا آن ها را دوست ندارید، به غیر از شلوغی و هرج و مرج هیچ چیز دیگری به همراه نخواهند داشت.

در سال های اخیر بسیاری از سبک های دکوراسیون نیز در داخل خود به ساده شدن پرداخته اند. در چنین شرایطی می توانید با بخشیدن لوازم اضافه خود به افراد نیازمند زندگی خود را ساده تر کنید.


[wp-rss-aggregator]


اگر شما نیز به این جمله باور دارید که «هیچ چیزی بدتر از بهم ریختگی و شلوغی در خانه وجود ندارد» پس زمان آن فرا رسیده که کمی زندگی خود را سبک تر کنید. یک لیست از لوازمی که در اطراف شما باعث ایجاد فضایی شلوغ و بهم ریخته می شوند تهیه کنید و به خصوص برای این که بتوانید صبح ها راحت تر از خواب بیدار شده و احساس بهتری را در طول روز تجربه کنید،

این کار را از اتاق خواب خود آغاز کنید. حتی برای شروع به ساده تر کردن سبک زندگی خود، اشیائی که به آن ها بسیار علاقه دارید و یا به آن ها وابستگی روحی داشته و یا به آن ها نیاز دارید را نیز مورد بررسی قرار بدهید. در این نقطه اشیایی که آن ها لیست کرده اید را بر اساس زیبایی و یا کاربردی بودنشان دسته بندی کنید. برای مثال یک میز دو طبقه و یا یک سبد دکوراتیو برای پنهان کردن شلوغی های یک محیط به عنوان عنصری کاربردی به شمار می رود.

اگر به جمع کردن اشیاء مختلف علاقمند باشید، نمی توانید جلوی خود را بگیرید که قطعه جدیدی را به کلکسیون های خود اضافه نکنید. ممکن است کلکسیونی از تابلو های زیبا و یا مجسمه های شیشه ای و سرامیکی داشته باشید، اما باید به این موضوع توجه کنید که قرار دادن این اشیاء به شکل پراکنده در اطراف خانه باعث ایجاد فضایی شلوغ و بهم ریخته خواهد شد.

برای این منظور بهتر است که تابلو ها را تنها بر روی یک دیوار و لوازم دکوری مانند مجسمه ها را در داخل ویترین های شیشه ای و یا بر روی شلف های دیواری بر اساس ارزش زمانی ای که دارند به نمایش بگذارید. با این روش می توانید اشیایی را که از نظر زمانی با بقیه سازگاری ندارند را جدا کرده و حتی آن ها را بفروشید.

این کار هم کلکسیون شما را سبک تر کرده و هم خود شما را راحت تر خواهد کرد. ممکن است به خرید از عتیقه فروشی ها علاقه مند باشید، اما باید به این موضوع توجه کنید که هر چیزی که در این مغازه ها وجود دارد ارزش تاریخی ندارد. اگر این موضوع را در نظر بگیرید، نه پول خود را الکی خرج کرده و نه فضای زندگی خود را شلوغ تر خواهید کرد.

بچه دار شدن به همراه خود خیلی چیز ها را در زندگی انسان تغییر می دهد. به خصوص محیطی که در آن زندگی می کنید… با بچه دار شدن زمان آن فرا رسیده است که از فرش های روشنی که به آن ها علاقه دارید دست بکشید. در چنین شرایطی با استفاده از گلیم هایی که شست و شوی راحتی دارند می ‌توانید فرش های قدیمی خود را از زمین بردارید.

اما اگر می‌خواهید حتما یک فرش خریداری کنید، پس فرشی را انتخاب کنید که اتاق را به مکانی کاربردی تر تبدیل کند. برای مثال یک فرش بزرگ که فضای بیشتر اتاق را در بر بگیرد انتخاب مناسبی خواهد بود. برای این منظور بهتر است که فرش های متعددی که در خانه وجود دارند را جمع کنید.

به جای این که هر وسیله ای را که می پسندید خریداری کرده و خانه خود را بر اساس جریان های دکوراسیون داخلی، طراحی کنید، بهتر است که سرمایه گذاری خود را بر روی اشیا و طراحی ‌هایی انجام دهید که در طول زمان ارزش بیشتری می یابند. این نوع طراحی ها در طول زمان ارزش و اعتبار خود را از دست نمی دهند و همیشه با دنیای مد هماهنگی دارند.

این اشیاء گاهی می‌تواند یک صندلی چوبی و حتی یک کوسن تزیینی باشد. در اینجا یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید؛ اشیائی که خریداری می کنید علاوه بر این که سلیقه شما را بازتاب می دهد، باید بتواند با سبک های مختلف طراحی داخلی هماهنگ شود. برای مثال کوسن هایی با طرح های بومی را می توانید هم با دکوراسیون سنتی و هم با دکوراسیون مدرن به کار ببرید. هم چنین یک مبل با دسته های چوبی را می توانید با تغییر دادن روکش آن با هر سبک طراحی داخلی هماهنگ کنید.

صندلی های چرمی سبک رترو با میزهای چوبی و یا مسی مدرن می‌تواند هماهنگی بی نظیری ایجاد کند. هم چنین با تغییر دادن روکش کوسن های تزئینی نیز می توانید ظاهر جدیدی به آن ها ببخشید. به همین دلیل نیازی نیست که با یک ارتش کوسن تزیینی در خانه زندگی کنید!

تعداد محدود اما با طراحی های خاص می تواند جلوه ای بی نظیر به خانه شما ببخشد. برای مثال دو عدد کوسن ۴۵ در ۴۵،‌ دو عدد کوسن۵۰ در۳۰ و دو عدد کوسن ۶۵ در ۶۵ می‌تواند جلوه منحصر به فردی به کاناپه و مبل های شما ببخشد و تعداد بیشتر از این کوسن ها فقط فضایی شلوغ ایجاد خواهد کرد.

همان طور که متوجه شدید برای این که بتوانید در محیط زندگی خود تغییر قابل توجهی ایجاد کنید و شروع تازه را به محیط زندگی خود ببخشید، نیاز است که کمی ساده تر شوید. ساده شدن کار دشواری نیست فقط باید نگاهی به اطراف خود بیاندازید و آن چه را که از نظر بصری شلوغ و به هم ریخته دیده می شود را ساده کرده و یا از میان بردارید. مطمئن باشید افراد بسیاری در اطراف شما وجود دارند که به لوازمی که شما از آن ها استفاده نمی کنید نیاز فراوانی دارند. پس با بخشیدن آن ها به افراد نیازمند هم می‌توانید از نظر فیزیکی و هم از نظر روحی، زندگی خود را بهبود ببخشید.

ساده شدن سبک زندگی کار پیچیده‌ای نیست، اما جزئیات کوچکی دارد که اگر به آن ها توجه نکنید، نمی‌توانید به آن چه که به دنبال آن هستید دست پیدا کنید. دست کشیدن از عادت ها اولین اقدامی است که می‌تواند در ساده شدن زندگی شما نقش قابل توجه و به سزایی ایفا کند.

عادت به خرید کردن، عادت به جمع کردن لوازم اضافه و عادت های این چنینی از جمله مواردی هستند که مانع از ساده شدن زندگی شما می شوند. پس ابتدا عادت های خود را تغییر دهید تا شروعی تازه را تجربه کنید…

 

 

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

nec porta. suscipit nunc mi, at ipsum
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .