گروه BIG در سال ۲۰۱۴ برنده مسابقه معماری توسعه اماکن تاریخی و موزه Audemars Piguet در سوئیس شد

0 268

گروه بیارکه اینگلس (BIG) در سال ۲۰۱۴ برنده مسابقه معماری توسعه اماکن تاریخی و موزه Audemars Piguet در سوئیس شد. بیارکه اینگلس و تیم او یک غرفه شیشه ای به شکل مارپیچ طراحی کردند تا قدیمی ترین ساختمان این شرکت را تکمیل کنند؛ جایی که Jules Louis Audemars و Edward Auguste Piguet در سال ۱۸۷۵ کارگاه های خود را در آن راه اندازی کردند. ساختار مارپیچ به نظر می رسد که از سطح زمین بیرون آمده است و یک چشم انداز به سمت مناظر دور افتاده در کوه های ژورا ارائه می دهد.

طراحی موزه Audemars Piguet توسط گروه بیارکه اینگلس در سوئیس

BIG علاوه بر Audemars Piguet در یک همکاری نزدیک با شرکت محلی CCHE غرفه مارپیچ را با دیوار های شیشه ای خمیده طراحی کرده است. این ساختمان در هماهنگی با منظر سایت از سقف فولادی ساخته شده است و یک مش برنجی برای تنظیم نور و دما در امتداد سطح خارجی اجرا شده است. بام سبز این پروژه علاوه بر جذب آب به کنترل دما نیز کمک می کند.

در داخل ساختمان طبقه ها از شیب های متفاوت پیروی می کنند تا بتوانند با زمین طبیعی سازگار شوند. دیوارهای شیشه ای خمیده ابتدا در جهت عقربه های ساعت به سمت مرکز مارپیچ حرکت می کنند و سپس در جهت مخالف حرکت می کنند. بیارکه اینگس اعتقاد دارد که ساعت سازی مانند معماری، هنر و علم تلفیق فلزها و مواد معدنی با انرژی، حرکت، هوشمندی و اندازه گیری برای آوردن آن ها به زندگی در قالب نمایش زمان است.

این ساختمان به دلیل این که علاوه بر موزه به عنوان محل کار برای کارمندان Audemars Piguet  نیز عمل خواهد کرد، شامل کارگاه های سنتی نیز است و بازدیدکنندگان می توانند هنگام بازدید از موزه فعالیت کارکنان را نیز تماشا کنند. این موزه با تاریخ دو قرن بیشتر از سیصد ساعت را به نمایش گذاشته است.

Audemars Piguet در حال ساخت یک هتل در همین سایت است که در تابستان سال ۲۰۲۱ افتتاح خواهد شد. این هتل نیز توسط BIG و با همکاری CCHE به عنوان شرکت محلی طراحی شده است. موزه Audemars Piguet قرار است در تاریخ بیست و پنجم ژوئن ۲۰۲۰ به صورت آزمایشی افتتاح شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

sed venenatis, elit. venenatis nec dolor. Donec ipsum
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .