کلینیک های دندانپزشکی که به شما آرامش می دهند!

هیچ شخصی را نخواهید یافت که با میل و رغبت به مطب دندانپزشکی مراجعه کند. اما چندین ترفند برای فریب دادن ذهن ما وجود دارد. با طراحی خاص مطب دندانپزشکی و کلینیک های داندنپزشکی میتوان فضایی گرم، صمیمی و جذاب ایجاد کرد که از رعب و وحشت شما بکاهد. به گونه ای که اگر زمانی از این مطب دندانپزشکی بیرون آمدید؛ تنها احساس همراه شما، رضایت از داشتن دندانهایی سالم باشد.

کلینیک دندانپزشکی خانواده ما

دیوارهای آجری، صندلی های راحت و سقفی بسیار زیبا احتمالاً برای یک مطب دندانپزشکی بد نباشد! این موارد چگونه زیبایی را به همراه خود می آورند؟ مواردگفته شده در کنار میزی گرد و صندلی های گرم و نرم، احساسی به خوشایندی یک کافه تریا جذاب را به شما هدیه خواهد کرد. قطعاً چنین طرحی را برای خانه خود نیز می پسندیم.

مطب دندانپزشکی QUARTERS

 

اشتباه نکنید! اینجا مغازه آنتیک فروشی نیست بلکه دندانپزشکی Quarters در غرب استرالیا است که طراحانش برای پیدا کردن لوازم آن بسیار تلاش کرده اند. صندلی های مطب ظریف و نفیس هستند و میز غذاخوری کوچکی که در گوشه ای دنج قرار گرفته؛ طرحی است که می توانید آن را در خانه خود پیاده کنید.

دندانپزشکی HORACEK

فضایی مملو از لوازم آنتیک و راحتی با آجرهایی شرابی رنگ، تنها راه رسیدن به مطبی جذاب و آرامش بخش نیست. چندین روش مدرن با استفاده از رنگ های پررنگ و ساده وجود دارد. می توانید به هر قسمت از فضا رنگی ببخشید که معرف آن باشد.

دندانپزشکی INN

کلینیک INN واقع در آلمان، از طرحی سرد برخوردار است. تصور کنید در خانه ای زندگی می کنید با آشپزخانه ای به شکل جزیره، دیوارهای شیشه ای، تصویر جنگل در حمام و درهای شیشه ای که محیط داخل را از فضای بیرون ساختمان جدا می کنند.

کلینیک BARCELONA

جوی آرام و آسوده برای یک مطب دندانپزشکی شاخصه ای مهم تلقی می شود. گروه طراحی Barcelona برای رسیدن به این هدف، از مجسمه های چوبی روی دیوارها و سقف و حتی باغچه ای که منظره ای چشم گیر ایجاد کرده؛ استفاده کردند. این نوع طراحی را برای خانه های مسکونی هم می توان به کار برد.

دندانپزشکی ANGELS
گالری عکس 35 کلینیک های دندانپزشکی که به شما آرامش می دهند! عکس طراحی کلینیک عکس معماری بیمارستان عکس معماری داخلی عکس معماری کلینیک

 

مسئله عمده ای که اکثر دندانپزشکی ها با آن مواجه هستند؛ موضوع سفیدی، پاکیزگی، سردی و استریل بودن فضای آنها می باشد. به هرحال، رنگ مشکلی ندارد. این روشی است که در کنار بهره بردن از اصول ظریف معماری، نمایی خاص و فوق العاده به مطب Angels واقع در بارسلون، هدیه کرده است. این کلینیک بی رنگ و لعاب دیده نمی شود؛ این طور نیست؟

کلینیکی در لیسبون پرتغال

اما گروه طراحی دیگری در پرتغال از دکور سفید و سرد دوری برای طراحی مطب دندانپزشکی کردند. آنها برای طراحی کلینیکی در شهر لیسبون از رنگهای تیره استفاده کردند؛ البته فقط در سالن انتظار و پذیرش. برای فضای درمانی همان رنگهای روشن، آرامش بخش و بهداشتی را برگزیدند. ایجاد تمایز در محیط های بزرگ، روش بدی نیست.

مطب دندانپزشکی

Paulo Merlini در شهر پورتو، دست به طراحی مطب دندانپزشکی و کلینیکی زده است که با یک ساختمان مسکونی اشتباه گرفته می شود. طرح داخلی، مبلمان و تمامی لوازم آن، همگی القاکننده این احساس به بیماران خواهد بود؛ فضایی آرام، صمیمی و راحت در گوشه گوشه مطب. حتی در اتاق درمان نیز احساسی خوشایند خواهید داشت.

کلینیک Bliss

 

اگرچه رنگ های به کار برده شده در کلینیک Bliss در شهر بانکوک، رنگهای پایه هستند اما فضای درونی آن بسیار گرم و آرامش بخش است مانند اتاق نشیمن خانه شما. در سالن انتظار مکعب هایی در دو رنگ سفید و چرمی خواهید دید که به آسانی می توان آن ها را جابه جا کرد و مانند مبلمان سنتی چید. این ایده در اتاق های مدرن خانه تان نیز اجرایی است.

مطبی برای کودکان

مراجعه به دندانپزشک، حتی برای بزرگسالان نیز دلهره آور می باشد؛ حالا تصور کنید که برای کودکان تا چه اندازه ترسناک است؟ تصاویری که مشاهده می کنید؛ طرحی به شکل پارک برای دندانپزشکی است. کلینیکی با اتاق سرگرم کننده، اتاقی شبیه به جنگل، امکانات تفریحی، دیوارهای رنگارنگ و… البته می توانید این طرح را در اتاق کودک خود نیز پیاده کنید.

 

 

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ