کاور مبلمان چه ویژگی هایی دارد، همه چیز درباره انتخاب این پیراهن محافظ

15

کاور مبلمان چه ویژگی هایی دارد، همه چیز درباره انتخاب این پیراهن محافظ

یکی از دغدغه های اکثر افراد، پس از خرید مبلمان برای منزل، تمیز نگه داشتن آن هاست. با توجه به این که شستشوی برخی از پارچه های مورد استفاده در ساخت مبل، کار ساده ای نیست، ایجاد یک لکه هر چند کوچک روی مبلمان هم ممکن است دردسرهای بزرگی به دنبال داشته باشد. اگر مبل های منزل شما رنگ روشن داشته باشند، این معضل برایتان بزرگ تر نیز خواهد بود. یکی از راه های جلوگیری از ایجاد این مشکلات، استفاده از پیراهن یا کاور مبلمان است که البته انتخاب آن کاملا سلیقه ای می باشد.معماری و زندگی در این مطلب به این موضوع و چگونگی انتخاب یک پیراهن مناسب برای مبلمان منزل خواهد پرداخت. همراه ما باشید.

کاور مبل چیست؟

در گذشته های نه چندان دور برای جلوگیری از کثیف شدن مبلمان منزل از پارچه های سفید استفاده می شد. مسلما این کار از نظر زیبایی شناسانه چندان ظاهر مناسبی به منزل نمی بخشید و فضا را نامرتب جلوه می داد. این روزها این پارچه های سفید، جایشان را به انواع کاور مبلمان داده اند، یعنی پیراهن های مخصوصی که برای مبلمان دوخته می شوند. این کاورها دقیقا مثل پیراهن روی تن مبلمان نشسته و حتی گاهی از پارچه مبل شما هم زیباتر هستند، اما به شرط این که درست انتخابشان کنید.

باید گفت که از لحاظ کلی، بهره گرفتن از کاور مبلمان در دکوراسیون منزل، خصوصا برای مبلمان کلاسیک زیاد مناسب نیست و بهتر است به جای استفاده از کاور برای این مبل ها از پارچه های نانواستفاده نمود، اما اگر به هر دلیل، امکان حفاظت از مبلمان برای شما وجود ندارد، می توانید از پیراهن مبل و یا روکش های زیپ دار که قابلیت شست و شو دارند، بهره بگیرید.

در انتخاب کاور مبلمان باید نکات زیادی را مورد توجه قرار داد. به عنوان مثال باید از انتخاب پارچه های ارزان قیمت و کم کیفیت پرهیز کرد، چرا که پس از شست وشو رنگ خود را از دست می دهند. یکی از تصورات اشتباهی که بیش تر مردم درباره کاور مبل دارد، این است که این پوشش صرفا برای محافظت از مبل به کار می رود، اما این درست نیست و کاور مبل شما باید از هر نظر ایده آل باشد. رنگ، تاثیرگذارترین عنصر در دکوراسیون داخلی است. بنابراین، رنگی انتخابی شما برای کاور مبلمان باید با رنگ فرش، پرده، دیوارها و وسایل منزل شما تناسب داشته باشد تا ظاهر منزلتان را تحت تاثیر منفی قرار ندهد.

کاور مبل به طور معمول در دو نوع پارچه ای و ژله ای عرضه می شود. نوع پارچه ای می تواند به مبل های شما ظاهر متفاوتی بدهد و نوع ژله ای نرم و شفاف است.

سؤالات متداول درباره کاور مبل

در ادامه به متداول ترین سوالات شما درباره کاور مبل پاسخ داده خواهد شد:

کاور باید چه نوع پارچه ای داشته باشد؟

پارچه‌ های مناسب برای کاور مبل نباید سر و لیز باشند، چرا که این گونه پارچه ها در موقع نشستن شما خصوصا در فصل تابستان، موجب تعریق و سر خوردن از سطح مبل می شوند.

آیا کاور ژله‌ ای گزینه مناسبی است؟

کاور ژله ای یا طلقی برای پوشش مبلمان منزل، انتخاب مناسبی نیست. شاید برخی افراد، این کاور را به خاطر امکان دیده‌ شدن مبل با وجود کاور انتخاب نمایند، اما این نوع پیراهن، شکل جالبی به مبل های شما نمی دهد.

قیمت کاور چگونه تعیین می شود؟

جنس کاور انتخابی شما روی قیمت آن تاثیر زیادی دارد. همچنین مبل مورد نظر نیز می تواند در تعیین قیمت موثر باشد. مبل های استیل و دارای انحنای زیاد به الگوبرداری دقیق تری برای دوخت کاور نیاز دارند و هزینه بیش تری را نیز شامل می شوند.

نکات مهم در هنگام خرید کاور مبل

  • از یک پارچه‌ محکم و قابل شستشو برای دوخت کاور مبل های خود استفاده کنید.
  • در انتخاب طرح و رنگ کاور در تناسب با دکوراسیون منزل دقت داشته باشید.
  • روی راحت بودن نحوه پوشاندن کاور به مبل و در آوردن آن حساس باشید.
  • توجه داشته باشید که کاورهای ژله ای در فصل گرما موجب ایجاد ناراحتی می شوند.
  • کاورهای پارچه‌ ای از مقاومت بالا و قابلیت شستشو برخوردار هستند.
  • کاورهای زیپ‌ دار به خاطر سادگی نحوه استفاده، گزینه‌های مناسبی هستند.

در ادامه می توانید سایر مدل های کاور مبل را نیز از نظر بگذرانید.

پویانو

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

نظرات بسته شده است.

ipsum amet, consectetur et, adipiscing risus tempus
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .