ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس ترکیب فضای سبز با بتن

0 340

ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس است که در ساحل دریاچه ژنو قرار دارد. این شهر متراکم با عنوان جنگل بتنی مدرن شناخته می شود و به فضای سبز بیشتری نیاز دارد. پروژه جنگل شهری ژنو در زمینی به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع و توسط معماران منظر TER طراحی و اجرا شده است و تلاش کرده است بر روی توسعه یک باغ شهری تمرکز کند و نشان دهد که فضای سبز می تواند با بتن و عناصر دیگر شهری ترکیب شود. این پروژه یکی از نامزدهای نهایی دریافت جایزه European Garden Award در سال ۲۰۱۳ بود.

ترکیب فضای سبز با بتن در جنگل شهری ژنو

پروژه جنگل شهری ژنو در واقع یک باغ شهر و یک فضای واقعا معجزه آسا و نتیجه مستقیم استعداد، تخیل و پشتکار است که توانسته است آینده باغ شهرها را به سادگی به زمان حال بیاورد. با وجود این که جنگل شهری ژنو اطراف دفاتر اصلی یک شرکت ساخته شده است، دسترسی عمومی دارد و تمام شهروندان می توانند از حضور در آن لذت ببرند. این پروژه با تکنیک های ساده باغبانی ساخته شده است و اشیا زنده و غیرزنده را با انتخاب هوشمندانه در کنار عناصر عملکردی قرار داده است، اما بخش های زنده باغ مواردی هستند که بیشترین توجه را به خود جلب می کنند.

استفاده از فولاد کورتن و ترکیب آن با عناصر زنده دور از انتظار به نظر می رسد، اما در این پروژه به صورت مبتکرانه ای به کار گرفته شده است. از نوارهای متوالی فولاد قرمز نیز برای ساخت تمام کف باغ استفاده شده است. نکته جالب توجه این است که پیچ و خم فولاد جذاب ترین شکل هایی را ساخته است که تا کنون در یک باغ شهری دیده شده است. حاشیه هر نوار فولادی به یک شکل تغییر یافته است که از آن ها به عنوان ساختار پشتیبان گیاهان و محلی برای نشستن و استراحت بازدیدکنندگان باغ استفاده می شود.

آرمین رحیمی وند ، کارشناسی ارشد معماری منظر – ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

mattis diam ultricies consectetur libero libero. porta. Nullam neque.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )