چیدمان داخل کابینت

برای دسترسی و استفاده راحت از قابلمه، ماهی تابه و … که ممکن است در آخر کابینت ها و پشت وسایل دیگر گیر بیفتد بهتر است سطوح ریلی در کابینت قرار دهید، تا با یک حرکت وسیله مورد نیازتان را بردارید .

ظروف شبیه به هم را در یک کابینت، قرار دهید به طور مثال تمام ظروف مخصوص به مهمانی ، لیوان ها ، بشقاب ها ، قابلمه ها و … هر کدام را در کابینت یه طبقه ای مجزا بگذارید تا دسترسی به آن ها راحتتر باشد .

فضایی مناسب را به خوراکی ها اختصاص دهید و خوراکی هایی مانند حبوبات ، ادویه جات ، ماکارونی و پاستا را در ظروفی مخصوص ریخته و آن ها را در کابینتی ( مثلا کنار اجاق گاز ) که دسترسی به آن هنگام آشپزی راحتتری باشد قرار دهید .

برای کف کابینت ها از کفپوش های مناسب استفاده نمایید تا هم از لک شدن و خش افتادن آن جلوگیری شود و هم فضای مرتب تری ایجاد کند .

وسایل سنگینی که کاربرد زیادی دارند را در بالاترین و پایین ترین مکان قرار ندهید و در جایی که دسترسی به آن ساده تر باشد بگذارید و برای برداشتن آن روی دوپا بنشینید و سپس ظرف را بلند کنید.

از تقسیم کننده ها برای جلوگیری از قرار گرفتن ظروفی مانند سینی و بشقاب روی همدیگر استفاده کنید تا مانع از شکستن آن ها شوید ودسترسی به هر کدام نیز راحتتر باشد .

استفاده از کشوهایی با عمق کم و مسطح که وسایل آشپزی در آنها کنار هم چیده می شوند و دسترسی به آن ها راحت و سریع است .

سطحی در بالا. فضای خالی بالای کابینت جزیره را می توانید برای آویزان کردن ماهی تابه و قابلمه در نظر داشته باشید. بهتر است انواع رنگ پریده و یا نازیبا را برای آویزان کردن انتخاب نکنید چرا که به دکوراسیون آشپزخانه شما لطمه می زند.

برای دستمال آشپزخانه فضایی دور از چشم ولی در عین حال در دسترس باشد تا علاوه بر اینکه تمیز و بدون آلودگی باقی بماند، ظاهر آشپزخانه را نیز بر هم نزند.

استفاده از اکسسوری هایی از قبیل کشویی (عمودی و افقی)، تاشو یا قابل نصب بر پشت در کابینت، دارای عمق و اندازه و نحوه نصب متفاوت هستند و به راحتی می توان وسایلی مانند قاشق ، چنگال ، چاقو و … را در آن ها قرار داد و هم از فضاهای پرت کابینت استفاده نمود و هم دسترسی به این وسیله ها را آسان نمود . البته در برخی از کابینت ها به دلیل عمق و طرح نامتعارفی که دارند نمی توان از اکسسوری ها استفاده کرد بنابراین باید قبل از خرید به عمق و فضای کابینت خود توجه ویژه ایی داشته باشد تا بهترین گزینه را برای کابینت کوچک خود انتخاب کرده باشید .

برای دسترسی راحتتر به وسایل بهتر هر دست قابلمه ، لیوان ، بشقاب و … را در یک کابینت مخصوص به خود بگذارید تا در هنگام نیاز بدانید هر کدام کجا قرار گرفته است . بشقاب‌ها را در کابینت نزدیک میز، چاقوها را در کشو نزدیک کانتر و لیوان‌ها را در کابینت نزدیک یخچال قرار دهید.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ