طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

چیدمان داخلی فست فود برگرُف از امیراحمد رضایی در قزوین

37

معمار مسئول: امیراحمد رضایی

موقعیت: ایران، قزوین

تیم طراحي: مجتبی سعیدی، محمد وکیلی راد

مساحت کل: ۵۷ متر مربع

مساحت زیربنا: ۴۱ مترمربع

اجرا: امیراحمد ارضایی

تأسیسات الکتریکی: عباس پورقدیری

گرافیک: استودیو اریب

عکاس: ارشیا اخوان

زیربنا: ۴۱ مترمربع

مساحت:۵۷ مترمربع

شرح پروژه از زبان معمار

در این بخش معماری و زندگی با معرفی پروژه ی چیدمان داخلی فست فود برگرُف همراه کاربران عزیز و گرامی خواهد بود. همنطور که طراح اشاره می کند، شروع داستان برگرف، طبق روال دیگر پروژه ها، با گپ و گفتگویی با کارفرما آغاز شد؛ از صحبت درباره خلق کالبدی شاخص و متمایز گرفته تا ایجاد بنایی که انعکاس دهنده کیفیت خدمات این مجموعه باشد. کارفرما خواهان آن بود که علاوه بر خدمات بیرون بر، بتواند پذیرای مشتریان در داخل رستوران نیز باشد که در کاربری سابق پروژه (فست فود) به علت محدودیت مساحت، این امکان فراهم نبود.

بنابراین ضمن در نظر گرفتن خواسته های کارفرما و اصول و ضوابط معماری­و­‌‌‌‌شهرسازی، در خلق فضایی کوشیدند که هرچه بیشتر با مخاطب و پیرامون خود ارتباط برقرار کند. از آنجایی که فست فود محصول زندگی مدرن و ماشینی است، فلز به عنوان متریال اصلی در نظر گرفته شد؛ همین موضوع تا حد زیادی تیم طراحی را در جهت خلق بنایی شاخص در سطح شهر یاری کرد.

این متریال صلب به واسطه تقسیمات صورت گرفته در آن، مقیاسی انسانی تر به خود گرفته؛ همچنین ایجاد شبکه مدولار و رنگی در بخشی از بنا، علاوه بر شکستن صلابت بیش از حد آن، تمثیلی است از ارسی های خانه های سنتی ایرانی. همچنین جهت تلطیف فضا، سبزینگی هایی در داخل، و ویترین زیبایی از درختچه­ های طبیعی در نمای بیرونی، که با بخشیدن قسمتی از فضای داخل به بیرون شکل گرفته، علاوه بر ایجاد منظره ای زیبا برای شهر و شهروندان، دارای عملکردی در داخل نیز می باشد (میزغذاخوری).

متریال فلز در همه جا حضور دارد؛ از درون به بیرون کشیده شده و شخصیت “برگرف” را شکل می دهد. رنگها طوری انتخاب شده است که تسلطی بر رنگ ناب و خالص فلز نداشته باشد؛ رنگ های به کار گرفته شده، رنگ سبز زیبای گیاهان است که در شکل های مختلف در فضا انتشار یافته و نیز رنگهایی از خانواده نارنجی که به نوعی مکمل سبزینگی­ هاست و برای تهییج اشتهای مخاطبان، در فضای داخلی و بخشی از نمای بنا مورد استفاده قرار گرفته است.

اکنون در ادامه معماری و زندگی شما را به دیدن سایر پروژه چیدمان داخلی فست فود برگرُف دعوت می نماید.

منبع: دفتر معماری امیراحمد رضایی – خط معمار

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

adipiscing ultricies amet, consectetur vel, elementum in venenatis tristique fringilla Sed
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ