پروژه معماری آرامش بخش در سال 2019

طراحی فضای خصوصی
24

پیشنهاد 10 پروژه معماری آرامش بخش (خصوصی) در سال 2019

طراحی فضای خصوصی

از همراهان معماری و زندگی تشکر می کنیم، در سال 2019 شاهد مجموعه متنوعی از پروژه های مسکونی در سراسر جهان بوده ایم. انتخاب از بین خانه های لوکس و مجلل تا فضاهای نشیمنی که مرز بین معماری و طبیعت را محو می کنند، دشوار بوده است. ما با خوشحالی مجموعه وسیعی از خانه های زیبا و منحصر به فرد در طول سال با شما به اشتراک گذاشته ایم.
حفظ ارتباط با معماری و زندگی با خوانندگان به منظور نمایش معماری از گوشه و کنار جهان، ضروری است تا بتوانیم بهترین پروژه ها و مقالات را فراهم نماییم. امروز بر اساس پیشنهادات سایت دیزاین بوم، 10 پروژه برتر در زمینه فضاهای خصوصی در سال 2019 را ارائه می دهیم. امیدواریم مورد استقبال شما همراهان معماری و زندگی  قرار گیرد.
1- آپارتمان skyscape بر یک بام در بنکوک

طراحی فضای خصوصی

WARchitect ، اقامتگاه skyscape را با یک موقعیت مکانی منحصر به فرد در بالای یک آپارتمان 5 طبقه در بانکوک در تایلند طراحی کرده است. قبلاً از پشت بام فقط برای ذخیره مخازن آب استفاده می شد و فضای زیادی از آن خالی باقی مانده بود. بنابراین، مالک تصمیم گرفت یک خانه کوچک برای مصارف شخصی خود بسازد. خانه با داشتن یک بافت غیر معمول، به جای یک طبقه همکف معمولی دارای یک حیاط بتونی است و درختان با خطوط عمودی ساختمانهای اطراف جایگزین شده اند.
2- خانه “casa altanera” با سه حجم مجزا در مکزیك

طراحی فضای خصوصی

casa altanera توسط معماران TAC واقع در مکزیك طراحی شده است، خانه مسکونی به متراژ 380 مترمربع برای یک خانواده و به شکل سه مدول عملکردی مجزا ساخته شده است. مطابق با روند احیای جنگل ها در منطقه، خانه به گونه ای طراحی شده تا از طریق تراسهای مختلف، بازشوهای بزرگ و داشتن یک پالاپا (آلاچیق) با فضای بیرونی ارتباط برقرار کند. یک سازه باز در کناره محوطه با سقفی کاه پوش از برگ های خشک شده نخل و یک استخر شنا ساخته شده است.

3 – ویرانه های سنگی به هم متصل

طراحی فضای خصوصی

استودیوی معماری phyd arquitectura با دو خرابه قدیمی روبرو شد و آنها را به صورت یک محل اقامتی دنج در کوههای پرتغال بازسازی کرد. ویرانه ها حس تعلق به طبیعت اطراف خود را می رساندند و خاطراتی در سنگهای  وجود داشت که معمار را ترغیب می کرد تا آنها را به صورت “خانه” با هم یکی کند.

4- خانه JY با ترکیب دو حجم مجزا در سائوپائولو

طراحی فضای خصوصی

این خانه ی تعطیلاتی در سائوپائولو توسط studio arthur casas برای خانواده ای با دو فرزند بالغ به صورت دو حجم جایگذاری شده، ساخته شده است. طبقه همکف شامل فضاهای اجتماعی است و کاملاً با فضای بیرونی یکپارچه شده و رو به روی چشم اندازی از زمین گلف واقع شده است ، در حالی که حجم بالایی فضاهای محفوظ تر و خصوصی تر را دربر می گیرد.

5 – خانه ای در اطراف حیاط های داخلی

طراحی فضای خصوصی

آتلیه معماری Victoria migliore ، طراحی خانه ای خانوادگی را در میان یک جنگل کاج واقع در منطقه فرانسوی frehel به اتمام رسانده است. کانسپت “خانه درختی” که توسط درختان احاطه شده، ایجاد یک ساختمان دنج ، صمیمی و در عین حال معاصر و سازگار با محیط زیست بود که محیط طبیعی اطرافش را تکمیل می کرد.

7 – project a مجموعه ای از کابین های چوبی متکی به خود

طراحی فضای خصوصی

طراحان aleksi hautamaki و milla selkimaki اخیراً مجموعه ای از کابین های تابستانی واقع در یک جزیره فنلاندی را به پایان رسانده اند. سازه های جدید با عنوان project a ، دارای موقعیتی فوق العاده زیبا در حاشیه پارک ملی جزایر فنلاند هستند. این دو معمار دو سال پیش زمین جزیره را خریداری کرده و از آن زمان کابین اصلی، سونا و فضای کارگاهی را ساخته اند.

8- خانه های اقامتی کوچک در یک حیاط باز

طراحی فضای خصوصی

شركت معماري چيني archstudio ، خانه های اقامتی کوچک را در یک حیاط باز واقع در منطقه dongcheng ، پكن قرار داد. با مساحت 410 متر مربع (4413 فوت مربع) ، خانه با سقف های شیب دار معمولی  ‘siyyuan ‘ متفاوت است زیرا معماری اصلی از اتاق هایی مجزا با سقف هایی صاف ساخته شده است. ساختمان بازسازی شده با در برگرفتن فضاهای مختلفی مثل کار ، جمع شدن با دوستان و زندگی اجاره داده می شود.

9 -استودیوی WEYES یک خانه ای را برای یک خانواده در میان درختان یک جنگل مکزیکی ایجاد می کند

طراحی فضای خصوصی

در میان جنگلی در el barrial،WEYES estudio یک خانه خانوادگی ایجاد کرده است که به گونه ای طراحی شده است تا با محیط طبیعی خود ترکیب شود. این طرح با عنوان “casa en el bosque” یا “خانه ای در جنگل” – بر به حداقل رساندن مصرف و تشکیل یک زبان معماری دربرگیرنده اشتیاق مشتری به فضای بیرون از منزل، متمرکز شده است.

10 – پیوند دادن خانه ژاپنی با طبیعت

طراحی فضای خصوصی

پروژه مسکونی کوچک گروه طراحی t-square در نزدیکی خانه اقامتی فرانک لوید رایت در قسمت هیوگو در ژاپن واقع شده است. این سایت بین دو رودخانه قرار دارد و باعث می شود خانه با وزش نسیم از رودخانه ها، به طور طبیعی تهویه شود.  در یک فضای باز با پوششی از درب های کشویی کرکره ای که بین فضای داخلی و محیط بیرونی قرار دارند ، خانه یک تهویه متقاطع تازه و ارتباط با محیط بیرون را حفظ می کند.

ارل
منبع :top-10-reader-submissions-of-2019-private-spaces

نظرات بسته شده است.

venenatis commodo id, Donec eget consectetur Phasellus non et, elit. elit.
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )