پروسه خشک کردن چوب ترمووود در کوره

خشک کردن چوب در کوره امری ضروری برای تولید ترمووود است. یک کوره، اجاقی با دمای پایین است که برای خشک کردن چوب استفاده می‌شود؛ چوب‌هایی که برای خلق فضایی باز یا دیگر قسمت‌های بیرونی خانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. تخته‌ها را در اتاقکی قرار می‌دهند که دما، رطوبت و جریان هوای درون آن تحت کنترل است تا محصولی مطلوب به دست بیاید. پروسه خشک کردن چوب در نواحی استفاده می‌شود که خشک کردن الوار در هوای آزاد عملی نیست؛ مانند نواحی حاره ای که میزان رطوبت هوا زیاد است.

مزایای خشک کردن چوب ترمووود در کوره

کاهش هزینه حمل‌ونقل چون طی این پروسه، آب اضافی چوب تبخیر شده و در نتیجه سبک‌تر می‌شود.
در این نوع محصول، نقص‌هایی چون ترک و شکاف کمتر مشاهده می‌شود.
چوب‌هایی که در کوره خشک نشده‌اند؛ دارای مقادیر اضافی آب هستند و بعد از نصب کمی جمع شده و اندازه‌اش تغییر می‌کند اما کوره موجب می‌شود که چوب منقبض شود و برش آن دقیق خواهد بود.
چوب پوسیده نمی‌شود و شیره درخت منجر به ایجاد لکه نخواهد شد.
هیچ نوع ماده شیمیایی در این پروسه استفاده نمی‌شود.
در فرآیند خشک کردن، حشره‌ها می‌میرند و احتمال کپک زدن چوب کاهش می‌یابد.
احتمال اینکه هریک از تخته‌ها به‌صورت مجزا منقبض شوند؛ کاهش یافته و سطحی یکنواخت خواهید داشت.
چوبی که تحت رطوبت خاصی در کوره خشک شده باشد؛ نسبت به چوب سبز، سخت‌تر، سفت‌تر و محکم‌تر است.
بلافاصله بعد از نصب این محصول می‌توانید روی آن را روغن یا هر نوع ماده پوششی بمالید.

خشک کردن در کوره، یک روش صنعتی استاندارد است که ابعاد پایداری چوب را تغییر می‌دهد و محصولی پایدارتر با محتوای معینی از رطوبت برجای می‌گذارد. اگر برای عرشه یا دیگر نواحی بیرونی از چوب خشک نشده استفاده کنید در اثر رطوبت ترک می‌خورد؛ تاب برمی‌دارد و آب می‌رود. چوبی که در کوره خشک شده، آب کمتری دارد؛ در نتیجه در معرض رطوبت کمتر تغییر می‌کند.
الواری که در هوای آزاد خشک شده باشند؛ اگر در معرض باران، تگرگ، برف یا رطوبت هوا قرار بگیرند؛ ابعادشان تغییر می‌کند و بین تخته‌های شکاف و درز ایجاد می‌شود.

موقع نصب کفپوش ترمووود، آگاهی از میزان رطوبت چوب امری مهم است تا با توجه به محدوده انبساط و انقباض چوب بتوانید میزان شکاف لازم کف را تخمین بزنید. این نکته برای الواری که سیستم کام و زبانه ندارند از اهمیت بیشتری برخوردار است. چوبی که در هوای آزاد خشک شده، حدود ۱/۸ جمع خواهد شد. میزان رطوبت چوبی که در کوره خشک شده، ثابت است و دچار جمع شدگی یا انبساط نمی‌شود. سیستم کام و زبانه، یکنواخت و پایدار است و هیچ درزی ندارد.

اگرنیاز به ترمووود دارید با کارشناسان ما در تماس باشید : 09369389646


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ