پارک خیابانی بالفور یک پارک محله ای کوچک در سیدنی - معماری

پارک خیابانی بالفور یک پارک محله ای کوچک در سیدنی

0 355

پارک خیابانی بالفور یک پارک محله ای کوچک در سیدنی است که توسط معماران منظر جین اروین و مطابق هندسه موجود خیابان های محلی بسته شدن بخشی از خیابان طراحی شده است. این پارک کوچک در کنار ایجاد یک دروازه برای دهکده شهری پارک مرکزی که در گذشته سایت کارخانه آبجوسازی بود، به محل ارتباط عابرین پیاده دو محله شهری تبدیل شده است.

طراحی پارک خیابانی بالفور در سیدنی بر اساس هندسه موجود

مصالح استفاده شده در پارک خیابانی بالفور مانند آجر و سنگ و بتن از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در این پروژه از آجرهایی با رنگ ها و الگوهای متعدد به عنوان یک عنصر تزئینی استفاده شده است. به کار گیری آجر از کیفیت مصالح ساختمان کارخانه آبجوسازی و تراس کارگران و ساختمان های قدیمی کارخانه که پس زمینه تاریخی را تشکیل می دهند، الهام گرفته شده است. عناصر بتنی برای تکمیل سطوح بافت آجری به کار رفته اند و احساس معاصر را به پارک منتقل می کنند.

این پارک در هر دو مرحله ایده پردازی و اجرا با ظرافت کار شده است. ابعاد و سهولت جا به جایی آجرها یک کیفیت دست ساز برای پارک فراهم کرده است که محکم و بدون انتها است. استفاده از آجر مرطوب از ویژگی های اصلی پارک است که به عنوان یک نقطه جمع آوری آب خیابان های بالاتر عمل می کند و یک پیوند بصری میان حرکت و رفتار آب با محیط شهری قدیمی و جدید ایجاد می کند.

آجر مرطوب با ملایمت از سطح سنگفرش پیاده رو به سمت پایین و به شکل نیم لوله سنتی انحنا پیدا می کند که آن را در امتداد طول می شکند و یک تالاب کوچک را شکل می دهد. آجرهای مرطوب سطح پیاده رو را شکسته اند تا بتوانند در جریان آب موج ایجاد کنند. نورپردازی منحصر به فرد در طول مسیر باعث فراهم شدن یک نقطه تعیین جهت و علاقه مندی در روز و شب پارک شده است.

آرمین رحیمی وند ، کارشناسی ارشد معماری منظر

ابگینه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

id eleifend commodo sem, Curabitur amet, felis sit leo. justo Aenean
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .

(تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است با تبلیغات در معماری و زندگی بیشتر دیده شوید )