طراحی و معماری و دکوراسیون داخلی

ویزای تحصیلی قبرس و بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به قبرس در سال 2021

244

ویزای تحصیلی قبرس ، شرایط مهاجرت تحصیلی به قبرس و اقامت تحصیلی در قبرس در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی قبرس چیست؟ آیا تحصیل رایگان در قبرس امکان پذیر است؟‌ شرایط و هزینه تحصیل در قبرس اروپایی چگونه و چقدر است؟ آیا از طریق ویزای تحصیلی قبرس می توان به تابعیت این کشور دست یافت؟ بهترین دانشگاههای قبرس کدام ها هستند؟ کدام دانشگاههای قبرس مورد تأیید وزارت بهداشت هستند؟ کدام دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید ایران است؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی قبرس برای ایرانیان چیست؟ اینها سوالاتی است که ممکن است برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به قبرس را دارند پیش بیاید. نکته مهم در مورد مهاجرت تحصیلی به قبرس جنوبی این است که بعضی از دانشگاه های قبرس، مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نیز هست. ما در این مقاله به تمامی نکات مهم و ضروری در باب ویزای تحصیلی قبرس و مهاجرت به قبرس اروپایی از طریق تحصیل خواهیم پرداخت. در این راستا موسسه حقوقی ارک اپلای موسسه مشاوره ای MIE اتریش شما را در جهت آشنایی با شرایط مهاجرت به قبرس و تحصیل در این کشور راهنمایی خواهند کرد. شما می توانید در این زمینه و یا در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد مهاجرت به کلیه کشورهای جهان با مشاوران مجرب این موسسه تماس حاصل نمایید.

 • ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی قبرس در مدارس
 • ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی
 • ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی ارشد
 • ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا
 • ویزای تحصیلی قبرس در رشته های پزشکی
 • ویزای تحصیلی قبرس به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی قبرس و هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و بررسی ویزای همراه
 • ویزای تحصیلی قبرس و معرفی دانشگاه های برتر قبرس
 • ویزای تحصیلی قبرس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
 • ویزای تحصیلی قبرس و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ویزای تحصیلی قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی قبرس و شرایط عمومی

 ویزای تحصیلی قبرس معمولا از این نظر که دارای دانشگاه هایی با رنکینگ مناسب می باشد و همچنین کشوری می باشد که هزینه های تحصیل در آن معقول می باشد، برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور مورد توجه واقع شده است. از موارد مناسب تحصیل در قبرس تنوع رشته و تحصیل در رشته های گوناگون می باشد. به عنوان مثال می توان گفت متقاضی تحصیل در کشور قبرس می تواند برای مهاجرت تحصیلی در انواع رشته ها نظیر هنر، موسیقی، اقتصاد و همچنین رشته های پزشکی و پیراپزشکی اقدام نماید. از نکات مهم ویزای تحصیلی قبرس که این کشور را به مقصد مناسبی برای تحصیل تبدیل کرده است، تحصیل در رشته های پزشکی بدون نیاز به آزمون ورودی در این رشته می باشد؛ شخص تنها با پرداخت شهریه و داشتن سایر شرایط لازم نظیر سن، زبان و ..می تواند در این رشته تحصیل کند. همچنین لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران و همچنین علاوه بر آن مورد تایید کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا می باشند. همانند سایر کشورها  دانشجویان در کنار تحصیل، به مدت ۱۰ ساعت در هفته در مقطع کارشناسی و ۲۰ ساعت در هفته در مقطع ارشد اجازه کار دانشجویی نیز دارند.

ویزای تحصیلی قبرس در مدارس

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دبستان برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر می باشد. خانواده ها می توانند برای تحصیل فرزندان خود از سن ۳ تا ۱۸ سالگی در مدارس بین المللی قبرس اقدام کنند. مدارس بین المللی این کشور دارای کیفیتی مناسب می باشد و همچنین شهریه آن ها در قیاس با کشورهای دیگر نسبتا مناسب می باشد. مدارس بین المللی قبرس که دارای کیفیت مناسبی می باشند، عبارتند از :

 • مدرسه خصوصی هریتج
 • مدرسه آمریکایی لارکانا
 • آکادمی آمریکایی نیکوزیه
 • آکادمی انگلیسی نیکوزیه
 • مدرسه فالکون قبرس
 • دبیرستان زنیون

ورود به این مدارس غالبا با آزمون ورودی می باشد و در بعضی موارد مصاحبه که با دانش آموز صورت می گیرد. زبان مورد نیاز برای ورود به این مدارس زبان ترکی، یونانی و انگلیسی می باشد و در این آزمون علاوه بر زبان انگلیسی، زبان ترکی و یونانی دانش آموز نیز مورد سنجش قرار گرفته می شود، چراکه زبان های ترکی و یونانی در این مدارس تدریس می گردد. هزینه های تحصیل در مدارس بین المللی بین ۵ تا ۸ هزار یورو در سال می باشد و هزینه های جانبی دیگر نظیر هزینه های زندگی به عهده خود دانش آموز می باشند.

دانش آموزن خارج اتحادیه اروپا با ویزای دانش آموزی می توانند برای ویزای تحصیلی قبرس اقدام نمایند. البته لازم است بدانید تحصیل دانش آموزان زیر ۱۸ سال شامل ویزا همراه نمی شود و تحصیل فرزندان منجر به اقامت والدین نخواهد شد و پدر و مادر تنها با ویزای توریستی قبرس می توانند در کنار فرزند خود بمانند.

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی نیز می توانند برای ویزای تحصیلی قبرس اقدام نمایند. همانطور که پیشتر گفته شد از مزایای ویزای تحصیلی قبرس تنوع رشته و تحصیل در رشته های گوناگون می باشد. که شخص امکان تحصیل و انتخاب رشته مطابق با علاقمندی خود را دارد. مدت زمان ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی اغلب ۴ سال می باشد و دانشجویان ملزم به گذراندن حداقل تعداد  ۲۵۰ واحد در طول این دوره می باشند. برای ورود به مقطع کارشناسی متقاضی باید یک مدرک آیلتس با نمره ۵٫۵ یا ۶ را ارائه دهد. البته در بعضی موارد دانشجو می تواند تنها از طریق مصاحبه با دانشگاه مورد نظر بدون مدرک زبان اقدام نماید و بسته به سطح زبان متقاضی با گذراندن دوره زبان و پذیرش مشروط شخص می تواند وارد کورس اصلی خود گردد. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته و دانشگاه بسیار متغیر است که حدودا از  ۳ هزار یورو تا ۹ هزار یورو در هر سال می باشد.

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع کارشناسی ارشد

بر اساس آمار و ارقام ارائه شده می توان گفت ۳۰ درصد از میزان جمعیت دانشگاه های قبرس، دانشجویان بین المللی می باشند و در این میان می توان گفت کشور قبرس مورد توجه افراد زیادی برای تحصیل بوده است و با توجه به گوناگونی طیف رشته های تحصیلی مقصد نسبتا مناسبی می باشد. مدت تحصیل در قبرس در مقطع فوق لیسانس یک بازه ۲ ساله می باشد و بر اساس رزومه فرد امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد. برای مقطع کارشناسی ارشد نیاز است که شخص آیلتس ۶ را ارائه دهد. البته همانطور که ذکر شد، بدون مدرک زبان نیز می توان برای این دوره ها اقدام نمود.  آنچه که برای دانشجویان بین المللی حائز اهمیت می باشد آگاهی از میزان شهریه و هزینه تحصیل در این کشور می باشد . به طور میانگین می توان گفت هزینه تحصیل در قبرس شخص از ۳ هزار یورو تا سالیانه ۱۳ هزار یورو متغیر می باشد. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع ارائه یک نمره زبان آیلتس ۶ می باشد که در بعضی موارد اگر فرد نمره زبان کمتر ارائه دهد می تواند با گذراندن یک دوره زبان در این کشور نمره مورد نظر را کسب کرده و پس از آن وارد دوره تحصیلی خود گردد. همچنین دوره های تحصیلی قبرس غالبا به زبان انگلیسی تدریس می گردد و البته در این میان دوره هایی که به زبان ترکی و یونانی نیز ارائه شود، نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا

متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا به دو صورت امکان پذیر می باشد. اولین مسیر به این صورت می باشد که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا با پرداخت شهریه و هزینه برای ویزای تحصیلی قبرس اقدام نماید و دومین مسیر اینکه شخص متقاضی بتواند از سوی یک استاد راهنما در یکی از دانشگاه های این کشور موفق به دریافت پذیرش گردد و از تحصیل رایگان بهره مند گردد. ویزای تحصیلی قبرس در دوره دکترا غالبا مبنی بر پژوهش و تحقیق محور می باشد. معمولا دوره های دکترا به مدت ۳ سال می باشد، اما فرد می تواند به مدت ۵ سال به تحصیل در این مقطع بپردازد. تحصیل در قبرس در مقطع دکترا شامل هزینه ای در حدود ۱۳ هزار یورو تا ۱۵ هزار یورو در سال می باشد. از مزایای ویزای تحصیلی قبرس در مقطع دکترا می توان به مواردی نظیر تنوع تحصیل در رشته های گوناگون همچون کامپیوتر و رشته هایی مانند نفت و گاز اشاره کرد. جهت ویزای تحصیلی قبرس در این مقطع ارائه مدرک کارشناسی ارشد، مدرک زبان و هر آنچه که رزومه فرد را قوی را قوی تر نشان می دهد مورد نیاز است.

ویزای تحصیلی قبرس در رشته های پزشکی

کشور قبرس معمولا برای افراد زیادی که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی می باشند، مقصد مناسبی می باشد چرا که تحصیل در رشته پزشکی در هر کشور شرایط خاص خود را دارد. غالبا در اکثر کشورها ورود به رشته پزشکی نیاز به آزمون ورودی دارد و فرد باید حتما به زبان رسمی آن کشور آزمون داده و در صورت قبولی در آزمون امکان تحصیل در رشته های پزشکی را دارد. یکی از دلایلی که قبرس را به مقصد مناسبی برای تحصیل در رشته های پزشکی تبدیل کرده است ورود به رشته های پزشکی بدون نیاز به آزمون ورودی می باشد و اقدام مستقیم برای ورود به این رشته می باشد. تحصیل در قبرس در رشته های پزشکی هزینه های متفاوتی دارند. به طور مثال هزینه تحصیل در رشته پزشکی به طور میانگین در حدود ۱۸ تا ۲۲ هزار یورو در سال می باشد و در رشته داروسازی سالیانه ۷ هزار تا ۹ هزار یورو می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری گردیده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً حرام و غیر قانونی می باشد.

ویزای تحصیلی قبرس به همراه بورس تحصیلی

متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس از طریق بورس تحصیلی نیز امکان تحصیل در این کشور را دارند. دریافت بورس تحصیلی در قبرس از چند راه امکان پذیر می باشد. شرایط بورسیه در تعدادی از دانشگاه های قبرس به این صورت می باشد که با ارائه یک رزومه قوی شامل معدل بالا، مدرک زبان و ارائه یک انگیزه نامه قوی که علت درخواست بورسیه تحصیلی در آن کاملا توضیح داده شود، شخص می تواند تا ۵۰ درصد از هزینه های تحصیل را بورسیه دریافت کند. همچنین علاوه بر آن بورسیه های متعددی برای دانشجویان بین المللی جهت ویزای تحصیلی قبرس وجود دارد که بر اساس این بورسیه ها بخشی از هزینه های تحصیل در قبرس و بعضا در بعضی موارد شهریه کامل توسط دانشگاه پرداخت می گردد. در ادامه تعدادی از بورسیه های تحصیلی در قبرس ارائه می گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

ut Phasellus venenatis luctus dolor. ut
کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ