وسایلی که باید بلافاصله از اتاق خواب خود دور بیاندازید

همه ما می­‌دانیم که گاهی اوقات دل کندن از برخی از وسایل و لوازم قدیمی می‌­تواند بسیار سخت باشد. اما به شما قول می­‌دهیم که اگر توصیه­‌های این مطلب را دنبال کرده و اقلام خاصی را از اتاق خواب خود حذف کنید، فضای پاکیزه‌­تر و آرامش­‌بخش‌­­تری برای خود فراهم کرده و هرگز از این کار پشیمان نخواهید شد.

بالشت­‌هایی که پس از فرورفتگی، به شکل اولیه خود باز نمی­‌گردند.
یک آزمون موثر و نهایی برای پیدا کردن بالشت‌­هایی که باید حذف و جایگزین شوند چیست؟ آن را از وسط تا بزنید و اگر دوباره به شکل اولیه خود بازنگشت، احتمالا عمر آن به پایان رسیده است. در این صورت، بهتر است آن را دور انداخته و بالشت جدیدی برای خود تهیه کنید. مطمئن باشید این کار به خواب بهتر شما نیز کمک خواهد نمود.

خرت و پرت­‌ها و کاغذهای قدیمی
یک فضای درهم و برهم می‌­تواند منجر به اضطراب و خوابی آشفته شود. بنابراین، خرت و پرت­‌ها و کاغذهای قدیمی خود را جمع‌آوری نموده و دور بیاندازید. برای تکمیل این کار باید تمام وسایل خود را بررسی و اقلامی که هدف خاصی برای استفاده از آن‌ها وجود ندارد را دور بیاندازید.

کتاب‌­هایی که قبلا خوانده شده­‌اند.
درست است که گاهی اوقات کتاب­‌ها می­‌توانند به عنوان آغازکننده گفتگویی عالی به شمار روند، اما در واقع اتاق خوابتان محلی برای گذران وقت مهمانان‌ نیست. بنابراین شاید بهتر باشد با اهدای کتاب­‌های خوانده شده به دوستان و یا کتابخانه‌ها، جان تازه‌ایی به آن‌ها ببخشید و از شلوغی اتاق خود نیز بکاهید.

لباس­‌هایی که هرگز نمی­‌پوشید.
بهتر است قبول کنید که شما واقعا نیازی به ده عدد لباس سفید در کمد خود ندارید. به جای اینکه اجازه دهید کمدتان بیش از ظرفیتش پر شود، اقلامی که تابحال استفاده نکرده‌اید را بیرون کشیده و آن‌ها را به کسانی اهدا کنید که شاید حتی یک لباس سفید هم نداشته باشند.

وسایلی با تکنولوژی قدیمی
اقلامی چون تلفن همراهی که از 10 سال پیش تاکنون از آن استفاده نکرده‌­اید، یک لپ تاپ از رده خارج شده، و یا ساعت زنگ­داری که از کار افتاده است، در این دسته قرار دارند. اگر شما در حال حاضر از آن استفاده نمی‌­کنید، پس تنها کاربرد آن درهم و برهم کردن اتاق خوابتان است.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ