هتل ساهارا ، هتل قصری در مراکش” معماری

هتل ساهارا با امکانات هتل پنج ستاره و معماری سحرانگیز ، جلوه‌ای از شکوه معماری شمال آفریقا، هند و ونیز است. ساهارا، ۵۴ هکتار مساحت دارد و با درختان نخل و زیتون احاطه شده است. هتل ساهارا از ۸۹ اتاق و ۱۵ اتاق‌ لوکس تشکیل شده که بین ساختمان اصلی و چهار باغ مجزا قرار گرفته‌ است. همه اتاق‌ها و سوئیت‌های هتل ساهارا مشرف به مناظر باشکوهی چون کوه‌های اطلس، چشم‌انداز بیابانی نخلستان‌ها، استخر و باغ‌های مختلف هستند. هتل ساهارا مانند یک آبادی در دل بیابان می‌درخشد که در حومه شهر مراکش و با فاصله زمانی نیم ساعتی از شهر مدینه قرار دارد.

هر مهمان خود را صاحب فضایی وسیع خواهد یافت و این واقعاً سحرانگیز است. دوری موقعیت هتل از هیاهوی شهر، لذت و آرامشی خاص به مهمان‌هایش هدیه می‌کند.

هر قسمت مجزای مجموعه از ۳۶ اتاق شامل ۴ سوئیت لوکس و یک سوئیت خانوادگی تشکیل شده است. حیاط مرکزی هتل ساهارا، نقش فضا و باغ خصوصی اتاق‌ها را ایفا می‌کند. ساهارا، حاصل تجسم و طراحی مالک هتل و همکاری او با معمار معروف آمریکایی Stuart Church است که از سال ۱۹۶۰ در شهر تنجه مراکش زندگی می‌کند. Church به نقاط مختلف دنیا سفر کرد و در نهایت تصمیم گرفت که طرحی تلفیقی از معماری باشکوه چین، هند، اروپای جنوبی و مراکش خلق کند.

Church، مسئولیت طراحی کل مجموعه هتل ساهارا را بر عهده گرفته بود؛ از پلان کلی سایت تا طرح گلدار داخل فرورفتگی سقف. طرح ساختمان اصلی هتل ساهارا از حیاط‌های هتل تاج‌محل در هند الهام گرفته شد.

سقف شگفت‌انگیز لابی هتل که از سه تراز مختلف تشکیل شده در کنار رنگ‌های غنی طلایی، سبز و صورتی، فضایی خارق‌العاده رقم زده است. دیوارهای لابی با نقاشی‌های Church و تصاویری از اسب‌سوارها و ندیمه‌ها آراسته شد. لوستر طلایی و ۱۹ متری لابی مانند یک گنبد در وسط سالن می‌درخشد.

فضای دلنواز و ظریف اتاق‌های خصوصی، محصول سقف بلند، مبلمان هنرمندانه و دیوارهای شرابی‌رنگ است. برای گچ کاری دیوار اتاق‌های خصوصی از سبک سنتی Tadlekt استفاده شده است.


کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ