نکات کلیدی معماری و طراحی داخلی برای داشتن اتاق خواب گرم

بهترین گزینه برای داشتن اتاق خواب گرم، استفاده از المان و دکور طبیعیه


وقتی صحبت از دکوراسیون برگرفته از طبیعت می شود، عنصر اصلی تغییر دهنده ی فضا رنگ نیست، بلکه بافت و ویژگی های طبیعی و ذاتی هر وسیله و دکور است، پس برای نشان دادن بافت هر وسیله می بایست آن را با رنگ و حالت های طبیعی و بکرش نمایش دهید تا بتوانید یک اتاق خواب گرم را دکور کنین.
طراحی داخلی اتاق خواب با وسایل و المان های طبیعی، بافت های طبیعی و برگرفته از طبیعت، فضای اتاق را به شیوه ای گرم، دنج و سنتی تزیین می کند.

1.نورپردازی رمانتیک و زرد رنگ

برای ایجاد فضایی دنج و رمانتیک، ترکیب چوب و رنگ زرد که میتواند تداعی کننده ی نور خورشید باشد گزینه ی مناسبی است.


2. چوب

این متریال را به عنوان متریال گرما بخش می شناسند. چوب گرما، انرژی و زندگی را به فضا هدیه می دهد و تقریبا کسی نیست که از این متریال بدش بیاید. اگر این امکان را دارید، چوب را به اتاق خواب بیاورید. دیوارکوب های چوبی، کفپوش چوبی، تخت خواب چوبی و … می توانند گزینه های مناسب پیش رو برای آوردن چوب به فضای اتاق خواب و خلق یک دکوراسیون گرم باشند.

3.فرش

ما ایرانی ها، یکی از چیزهایی که در دکوراسیون خانه همواره به کار می بریم، فرش است. فرش جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون خانه های ایرانی است. اگر در اتاق خواب از فرش استفاده نمی کنید، می توانید این نکته را نیز لحاظ کنید. استفاده از پوست گاو به عنوان فرش کف برای اتاق خواب گرم گزینه فوق العاده ایه.

4.بالش

شاید باور نکنید و حتی برایتان خنده دار باشد! اما همین باش های کوچک می توانند اثری بزرگ در دکوراسیون اتاق خواب داشته باشند. اضافه کردن بالش های کوچک ساده سبب ایجاد فضایی گرم و دوست داشتنی خواهند شد.


منبع : archigate

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ