نوسازی خانه

0 5

Do it yourself یا خودتان انجام دهید از جمله ترند هایی است که در سال ‌های اخیر محبوبیت بسیاری در بین مردم دنیا یافته است. این پروژه شامل ساخت و نوسازی خانه و مبلمان است که توسط خود افراد در داخل خانه انجام می‌گیرد. ساخت شلف های دیواری، رنگ کردن رادیاتور ها، ظاهری جدید بخشیدن به سرامیک ها و پروژه های این چنینی از جمله ترند های خودتان بسازید به شمار می‌ روند که می توانید در خانه آن ها را به راحتی انجام داده و ظاهر و کاربردهای جدیدی به مبلمان و محیط زندگی خود ببخشید.

ما در این مطلب به تعدادی از پرسش هایی که در زمینه های پروژه های خودتان انجام دهید وجود دارند پاسخ خواهیم داد که می توانید به راحتی در خانه آن ها را انجام داده و ظاهر جدیدی به لوازم خود ببخشید. با معماری و زندگی همراه باشید:

  • چگونه می توان کاشی های ساده را طرح‌ دار کرد؟

در نوسازی خانه اگر امکان خرید و تعویض کاشی های جدید و طرح دار برای شما وجود ندارد، می توانید کاشی های ساده موجود را با استفاده از برچسب های طرح دار کرده و جلوه ای تازه به آن ها ببخشید.

اگر می خواهید از این برچسب ها بر روی کاشی های موجود در حمام و دستشویی استفاده کنید، ابتدا این برچسب ها را بر روی یکی از کاشی ها امتحان کرده و ضد آب بودن آن ها را تست کنید.

برای چسباندن برچسب های طرح دار، ابتدا سطح کاشی ها را به خوبی تمیز کرده و خشک کنید. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که این برچسب ها را فقط برای سطوح صاف می توانید به کار ببرید و نه سطوح بافت دار…

بعد از تمیز کردن کاشی ها می توانید به راحتی برچسب ها را چسبانده و از ظاهر جدید کاشی ها لذت ببرید.

  • چگونه می توان رادیاتور ها را با استفاده از اسپری رنگ، رنگ آمیزی کرد؟

ابتدا از خاموش بودن و سرد بودن رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید و سپس به مدت یک دقیقه اسپری رنگ را تکان دهید.

اسپری را از فاصله ۳۰ سانتی متری بر روی رادیاتور اسپری کنید. البته فراموش نکنید که برای جلوگیری از رنگ شدن دیوار اطراف رادیاتور، آن ها را با روزنامه بپوشانید.

مراقب باشید که هر قسمت از رادیاتور را بیشتر از یک بار اسپری نکنید و به جای رنگ کردن چند باره یک نقطه، ۳۰ دقیقه صبر کرده و سپس ۲ یا ۳ لایه رنگ بر روی رادیاتور اسپری کنید.

قبل از این که رادیاتورها مجددا روشن کنید، از خشک شدن آن اطمینان حاصل کرده و حتما به نکاتی که بر روی اسپری رنگ نوشته شده است توجه کرده و آن ها را دنبال کنید.

فراموش نکنید که حتماً در زمان استفاده از اسپری رنگ، از ماسک صورت استفاده کرده و بینی و دهان خود را بپوشانید.

  • چگونه می توان پله ها را رنگ کرد؟

اگر خانه دو طبقه دارید و یا در خانه شما تعدادی پله وجود دارد، برای این که ظاهری جدید به آن ها ببخشید، می‌توانید آن ها را رنگ کنید.

برای این منظور ابتدا اگر فرش و یا موکت قدیمی بر روی این پله ها وجود دارد، آن ها را جدا کرده و با استفاده از سمباده ای ضخیم، یک سطح صاف و یکدست بر روی پله ایجاد کرده و سپس با استفاده از مواد شوینده پله ها را به خوبی تمیز کرده و آن ها را خشک کنید.

بعد از تمیز شدن پله ها، ابتدا با یک رنگ آستری با کیفیت، یک لایه پله ها را رنگ کرده و اجازه دهید خشک شود و بعد از آن با استفاده از یک سمباده نازک، مجدداً سطح آن را سمباده زده و گرد و خاک ایجاد شده را تمیز کنید.

سپس با استفاده از رنگ مورد علاقه خود پله ها را رنگ کنید. فراموش نکنید که به جای این که یک لایه رنگ ضخیم بر روی پله ها ایجاد کنید، دو یا سه لایه رنگ نازک را به کار ببرید.

 

  • چگونه می توان با استفاده از روش دکوپاژ یک صندلی را تزیین کرد؟

رنگ و جلای موجود بر روی صندلی را با استفاده از یک سمباده به طور کامل پاک کرده و سپس با استفاده از یک دستمال خشک، گرد و خاک ایجاد شده بر روی صندلی را پاک کنید.

برای ایجاد سطح مناسب ابتدا از یک لایه رنگ آستری بر روی صندلی استفاده کرده و اجازه دهید خشک شود. البته فراموش نکنید که بهتر است این کار را در یک فضای باز انجام دهید.

سپس با استفاده از رنگ مخصوص مبلمان، صندلی را رنگ کنید. رنگ های آنتیک و رنگ های مات نتیجه بسیار زیبایی به همراه خواهند داشت. در صورت نیاز دو لایه رنگ بر روی صندلی استفاده کرده و اجازه دهید که خشک شود.

نوار هایی در ابعاد تصادفی و متفاوت را از کاغذ دکوپاژ برش بزنید و در هر قسمت صندلی که می خواهید، چسب دکوپاژ زده و کاغذ دکوپاژ را بر روی آن بچسبانید. سپس برای این که هوا در زیر کاغذ باقی نماند با استفاده از فرچه رنگ بر روی کاغذ ها کشیده و هوای زیر آن را خالی کرده و دوباره یک لایه چسب روی آن بزنید.

بعد از این کار، تمام نوار ها و برش هایی که از کاغذ دکوپاژ برش زده اید را به شکلی که روی یکدیگر را بپوشانند، در تمام سطح صندلی چسبانده و این کار را ادامه دهید.

بعد از آن که چسب دکوپاژ به خوبی خشک شد، برای این که سطح کل صندلی به طور یکدست پوشانده شود، چند لایه جلا بر روی آن ها استفاده کنید.

  • چگونه می توان روکش کوسن های مبل را تعویض کرد؟

روکش قدیمی کوسن را جدا کرده و از آن به عنوان یک شابلون استفاده کنید و پارچه و روکش جدیدی که برای کوسن تهیه کرده اید را به اندازه قبلی ببرید.

سپس آن را به صورت برعکس بر روی زمین پهن کرده و کوسن را در مرکز لبه بالایی روکش قرار دهید. بعد از آن،‌ لبه پایینی پارچه را گرفته و بر روی کوسن کشیده و به لبه بالایی متصل کنید و دو طرف دیگر روکش را نیز به داخل تا کرده و همان شیوه را تکرار کنید.

  • چگونه می توان در نوسازی خانه شلف های دیواری دکوراتیو ساخت؟

دو عدد تخته چوب و دو عدد براکت خریداری کرده و آن ها را به طور کامل به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید. (براکت یک عنصر و سازه ال مانند است که بر روی دیوار نصب شده و وزن این چوب ها را تحمل می کند)

سپس محل نصب این براکت ها را بر روی دیوار مشخص کرده و با استفاده از یک تراز صاف بودن آن ها را کنترل کنید.

بعد از آن با استفاده از دلر جای این براکت ها را بر روی دیوار سوراخ کرده و از رول پلاک برای ثابت کردن آن ها استفاده کنید. سپس تخته ها را بر روی آن ها قرار دهید و برای محکم تر شدن این شلف ها بر روی براکت ها، آن ها را با استفاده از پیچ به یکدیگر متصل کنید.

با این روش های بسیار ساده و عملی می توانید هر وسیله ای را در خانه به تنهایی بسازید. این وسیله ها هم می توانند دکوراتیو باشند و هم کاربردی… موضوع مهم این است که نیازهای خود را در نظر گرفته و بر اساس آن اقدام به انجام و ساخت و نوسازی خانه و مبلمان و لوازم مختلف کنید. پس هم اکنون شروع کرده و خودتان بسازید…

 

 

 

 

مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی

لطفا با کارشناسان ما جهت مشاوره و پاسخگویی به سوالات، تماس بگیرید.
09369389646

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

risus. felis amet, diam Praesent facilisis quis, massa tempus sed
Open chat
از من بپرس
سلام ! هر سوالی که داری همین حالا بپرس !
تیم پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست .