نورپردازی و تهویه طبیعی یکی از روش های خلاقیت در دکوراسیون خانه های کوچک

تلاش برای ایجاد احساس آرامش در عین حفظ زیبایی بصری در فضای داخلی آپارتمان موضوعی چالش برانگیز و دشوار به نظر می رسد، به خصوص زمانی که متراژ فضا کوچک باشد و خواسته های شما بسیار. همانطور که می دانید، هدف اصلی از طراحی داخلی ایجاد محیطی آرام و راحت برای کاربران می باشد. در طراحی داخلی آپارتمان های کوچک محدودیت های بسیاری وجود دارد. با این وجود اگر معماران به صورت منطقی و هوشمندانه تقسیم بندی فضا و چیدمان را انجام دهند و در واقع خلاقیت در دکوراسیون خانه های کوچک داشته باشند، می توانند محیطی آرام، دنج و راحتی را برای شما ایجاد نمایند.

در حالی که برخی از عوامل ایجاد آسایش و رفاه در یک محیط داخلی با عوامل خارجی مانند نور طبیعی و تهویه مرتبط است، برخی دیگر به طور مستقیم با چیدمان داخلی و احساسات ایجاد شده توسط معماری در آن فضا مرتبط است. همیشه ایجاد تعادل بین همه عناصری که می توانند راحتی و رفاه بیشتری را در طراحی داخلی ایجاد کنند، چالش برانگیز است.

در چنین شرایطی می توان چندین راه حل معماری را برای افزایش حس رفاه ساکنان آپارتمان های کوچک پیاده سازی کرد. در این بخش برخی از استراتژی هایی را شرح خواهیم داد که می توان از آنها در بازسازی پروژه هایی با مقیاس کوچک برای اطمینان از راحتی بیشتر از جنبه نورپردازی، تهویه، بهینه سازی فضا و رفاه استفاده کرد.نورپردازی و تهویه طبیعی

یکی از روش های خلاقیت در دکوراسیون خانه های کوچک بازی با جانمایی پنجره ها می باشد. پنجره ها یکی از ابزارهای اصلی اتصال فضای داخل و بیرونی در یک پروژه معماری هستند و می توانند نور و تهویه اتاق ها را تامین کنند. نصب پنجره های متعدد در محیط های کوچک ایده ای جالب به نظر می رسد، بنابراین انجام این کار می تواند با استفاده از مطالعات مسیر خورشید و تهویه محل، اندازه و چیدمان مناسب این بازشو ها انجام شود.

منبع: Archdaily – خط معمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمک نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ